قبول دارید که اسباب کشی یک کار طاقت فرسا با کلی دغدغه و نگرانی است؟ با این همه مشکلات روزمره که داریم واقعا تحمل کردن فشار ناشی از اثاث کشی سخت است. حالا چه کار کنیم تا این فرآیند برایمان راحتتر شود؟ در این مقاله قصد داریم تا به شما بگوییم چگونه اسباب کشی را برای خودمان آسانتر کنیم؟ با ما همراه باشید.

آدرس اینستاگرام ایزی پک (کلیک کنید!): easypack@

کار را زودتر شروع کنید

مهمترین بخش هر کار، شروع به موقع آن کار است! یعنی هنگام اثاث کشی به هیچ عنوان جهت بسته بندی وسایل دست دست نکنید و سریعا نسبت به جمع آوری اثاثیه منزل خود اقدام نمایید. زیرا اگر کار امروز را به فردا موکول کنید، صددرصد کار شما میوفتد به پس فردا! یعنی اگر قُبح این قضیه که شما در انجام کارتان تنبل هستید پاره شود، دیگر برایتان مهم نیست که یک روز از برنامه عقب باشید یا یک هفته! مهم این است که شما در روز مقرر کارتان را انجام ندادید! پس در زمان مشخصی که برای خودتان تعیین کردید کار را شروع کنید!

وسایلتان را لیست کنید

قبل از اینکه بسته بندی اثاثیه منزل را شروع کنید، اول از همه لیستی از لوازم خانه خود تهیه کنید تا دقیقا بدانید که چه وسیله‌ای نیاز به بسته بندی دارد و چه وسیله ای را خودتان جابجا میکنید. حسن دیگر این کار این است که دقیقا لیست تمام لوازمتان برای شما روشن می‌شود که همین کار علامت سوال بزرگی که در ذهنتان تشکیل شده(اینکه چه چیزهایی را باید جمع آوری کنم؟) از بین می‌رود. نکته دیگر اینکه با لیست کردن اثاث منزل میتوانید تخمین بزنید که چه تعداد و چه نوع متریال بسته بندی نیاز خواهید داشت.

بسته بندی

 

تکلیف وسایل اضافه را مشخص کنید

شاید در خانه شما یک سری وسایل وجود داشته باشد که دیگر نیازی به آنها نداشته باشید، با این لوازم چه باید کرد؟ ابتدا این اثاثیه را از سایر لوازم جدا کنید و سپس ببینید که شرایط اهدا شدن به یک فرد نیازمند را دارند یا نه! اگر که شد به خیریه ها هدیه دهید و در صورت بلااستفاده بودن آن ها را دوربیاندازید.

لوازم انباری را مشخص کنید

در خانه هر ایرانی یک سری لوازم وجود دارند که یک راست به داخل انباری منتقل می‌شوند! تکلیف این ها که مشخص است، از انباری قدیم به انباری جدید منتقل می‌شوند. ولی احتمال دارد که شما از یک خانه بزرگ به یک خانه کوچکتر نقل مکان می‌کنید، خب طبیعتا یک سری وسایلتان در منزل جدید جا نمی‌شوند و دلتان هم نمیاید که به کسی هدیه بدهید. این اثاث را از سایر وسایل خانه جدا کنید تا هنگام جابجایی دیگر سردرگم نشوید.

روی کارتن ها لیبل بزنید

فرض کنید به محل جدید منتقل شدید، حالا کدام کارتن اسباب کشی برای اتاق خوابتان است؟ نمیدانید! تنها راهش این است که گوشه کارتن را پاره کنید تا ببینید چه وسایلی داخل آنهاست. ولی بهترین روش این است هنگام بسته بندی، روی هر کارتن اسباب کشی لیبل هایی جهت مشخص کردن کارتن های هر بخش، بچسبانید. اینگونه در هنگام باز کردن وسایل با مشکل مواجه نمیشوید.

کلام آخر

تمامی روش های گفته شده به آسانتر شدن اسباب کشی شما کمک شایانی میکند. اگر قصد جابجایی راحت را دارید تا یک مقدار از اضطراب روزمره خود کم کنید، این موارد را دنبال کنید.

محصولات مرتبط:

پلاستیک حبابدار

بقچه لباس

چسب پهن

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!