در این روزها خیلی از افراد در خانه‌شان حیواناتی مانند سگ، گربه، پرنده و… نگهداری می‌کنند که حقیقتا همین حیوانات خانگی باعث دور شدن ناراحتی و افسردگی می‌شوند، شماییکه حیوان خانگی داری میدونی چی میگم! خب، یکی از معضلاتی که خیلی از مردم هنگام اسباب‌کشی دارند، آماده سازی حیوانشان با شرایط جابجایی و آشنایی با منزل جدید است. حتما میدانید که حیوانات در جای جدید یکم استرس می‌گیرند که باعث بدخلقی آن‌ها می‌شود. به همین دلیل تیم تحریریه ایزی‌پک به تمام نکات آماده کردن حیوانات برای اسباب کشی می‌پردازد.

آماده کردن حیوانات برای اسباب کشی

آماده کردن حیوانات برای اسباب‌ کشی آماده کردن حیوانات برای اسباب کشی

حتما حرف‌های بقیه را درباره حیوانات شنیده‌اید، مثلا “حیوان چه میفهمه جابجایی چیه!” یا “برای یه سگ (گربه) اینهمه زحمت می‌کشی که چی!” یا از این دسته جمله‌های ناراحت‌کننده. درواقع هیچکس حس و حال شما را در آن لحظه نمیفهمد. در ادامه نکات مهمی درباره آماده کردن حیوانات برای اسباب کشی آورده ایم.

دریافت اطلاعات از همسایگان جدید

همیشه رعایت حق همسایه لازمه. به همین منظور از همه همسایگانتان بپرسید با حیوانات خانگی مشکلی نداشته باشند، در غیر اینصورت کارتان یکم سخت می‌شود. همچنین حیوان خانگی کمی مشکلات بهداشتی هم ایجاد می‌کند بنابراین حتما از مدیرساختمان قوانین مربوط به آپارتمان را بپرسید تا مشکلی برایتان پیش نیاید. زیرا اگر کوچکترین اتفاق هم بیافتد سایر ساکنین از چشم شما می‌بینند.

مسئله دیگری که برای حفظ آرامشتان نیاز است بدانید، پارک‌ها و مکان‌های عمومیست که بتوانید با حیوان خود ساعت‌ها گشت‌وگذار کنید. البته این هم بدانید که دامپزشکی هم یکی از دیگر مکان‌هاییست که باید به آن توجه کنید. سعی کنید در همان روزهای اول از محل دقیق آن باخبر شوید تا اگر اتفاقی برای حیوان دلبندتان افتاد سریعا با مراجعه به پزشک مشکل را رفع کنید.

آشنایی با محیط جدید

از دیگر نکات آماده کردن حیوانات برای اسباب کشی آشنایی با محیط جدید است. حیوانات خانگی با محیط جدید سازگاری ندارند! مثلا حیوانی مانند سگ همه چیز را با بو حس می‌کند حتما دیدید که وقتی شخص جدیدی وارد خانه می‌شود سگ شما اول از همه او را بو می‌کشد تا بیشتر با آن شخص آشنا شود. درباره مکان جدید هم همینطور است، پس سعی کنید یک روز قبل با سگتان وارد منزل جدید شوید تا تماما با کل خانه آشنا شود. این کار بی قراری حیوان خانگی‌تان را تا حدامکان کم می‌کند.

اول به فکر این موجودات دوست‌داشتنی باشید، بعد خودتان!

آماده کردن حیوانات برای اسباب کشی

روز اسباب کشی

روز اثاث کشی یکی از پر جنب و جوش‌ترین و شلوغ‌ترین روزهای شماست و همانطور که میدانید حیوانات تحمل این همه شلوغی را ندارند. داخل باکس و جعبه هم نمی‌توانید آن‌ها را نگهداری کنید زیرا تحمل وضعیت برایشان سخت است مثلا حیوانی مانند گربه از فضاهای بسته و تنگ متنفر است، شما نمی‌خواهید که حیوانتان از درون آسیب‌های جدی ببیند؟ بهترین کار این است که آن‌ها را با آب و غذا داخل یک اتاق خالی بگذارید تا پروسه جابجایی تمام شود. یا می‌توانید او را به یک دوست و آشنایی که با حیوان شما صمیمی است، بسپارید و در پایان گربه و سگ خود را وارد خانه جدید کنید. بهترین راه همین است چراکه هم خیال خودتان راحت است و هم حیوانتان اذیت نمی‌شود.

در منزل جدید

آخرین نکته در آماده کردن حیوانات برای اسباب کشی مربوط به محل جدید است. وقتی که در منزل جدید مستقر شدید سریعا حیوان خود را به خانه نیاورید صبر کنید یکم محیط مناسب زندگی بشود بعدا! خود ما انسان‌ها تا چند روز بعد از اسباب کشی کلافه‌ایم چه برسد به حیوانات! پس، بعد از اینکه تمام کارتن‌ اسباب‌ کشی را جمع‌آوری کردید و یکم شرایط بهتر شد، حیوان خود را به خانه جدید بیاورید.

کلام آخر آماده کردن حیوانات برای اسباب کشی

در این مطلب تمامی نکات مربوط به آماده کردن حیوانات برای اسباب کشی را برایتان آوردیم تا هنگام جابجایی، هوای حیوان خانگیتان را بیشتر داشته باشید. شرکت ایزی‌پک با ارائه خدمات اسباب کشی، تمامی مراحل جابجایی شما را از بسته بندی تا چیدمان انجام می‌دهد. به همین دلیل دیگر نیازی به دغدغه حیوان خانگی خود ندارید یعنی می‌توانید در این مدت تمام وقت خود را صرف سگ یا گربه خود کنید و از پروسه اسباب کشی دور بمانید، ما همه کارها را انجام می‌دهیم!

محصولات مرتبط:

بقچه لباس

پلاستیک حبابدار

چسب پهن

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!