در این مقاله قصد داریم تا بهترین راه بسته بندی قاب عکس، بوم را در اسباب کشی توضیح دهیم. پس تا انتهای مقاله با ما همراه باشید. موقع بسته بندی لوازم منزل ، برخی از وسایل هستند که نیاز به مراقبت بیشتری دارند. برای مثال بسته بندی آینه ها، قاب و آثار هنری نیاز به توجه خاصی در بسته بندی دارد. هیچ کسی دوست ندارد وارد منزل شود و با بوم های سوراخ شده و یا قاب های شکسته یا خرد شده، شیشه های ترک خورده و شکسته مواجه شود. برای اینکه از این گونه موارد جلوگیری کنید لازم است تا لوازم بسته بندی مورد نیاز را تهیه نمایید.

 پیش از کار بسته بندی نیاز دارید تا مطمئن شوید که لوازم مناسب در اختیار دارید. کاغذ بسته بندی، نایلون حبابدار، لوله مقوایی، چسب بسته بندی از مواردی هستند که برای بسته بندی کردن آینه ها، عکس ها و بوم ها نیاز دارید. چنانچه در این امر مجرب نیستید و تا به حال کار انتقال این گونه وسایل را انجام نداده اید می توانید از شرکت های مخصوص حمل و نقل این لوازم خاص بهره مند شوید. این شرکت ها در این حوزه متخصص هستند و با کمک گرفتن از پرسنل حرفه ای می توانند شما در امر جا به جایی لوازم مورد نظرتان یاری رسانند.

پلاستیک حبابدار ایزی پک

آدرس اینستاگرام ایزی پک (کلیک کنید!): easypack@

مراحل بسته بندی کردن قاب عکس و آینه

 باید اطمینان حاصل کنید که تابلو نقاشی یا آینه عتیقه شما هنگام جا به جایی در امنیت کامل به سر می برند. اول لازم است تا به جمع آوری وسایل مناسب، کار خود را شروع کنید سپس به طی مراحل زیر بپردازید.

 • از چسب نواری کمک بگیرید و حالت ضربدری بر روی شیشه ایجاد نمایید. این امر می تواند به حفظ شیشه در موقع حمل و نقل کمک بسزایی کند.
 • برشی بزرگتر از قاب بر روی یک مقوا ایجاد نمایید. سپس مقوا را بر روی شیشه قرار دهید و روی آن را با نوار مخصوص بسته بندی ایمن سازی کنید.
 • همه قطعات را دو یا چند صفحه کاغذ که مخصوص بسته بندی هستند قرار دهید و با نوار بپیچانید.
 • چنانچه قصد دارید یک لایه از نایلون حبابدار را برای ایمن کردن بیشتر اضافه کنید، لازم است تا آن را با نوار بسته بندی ایمن کنید.
 • برای بسته بندی کردن، باید وسایل بزرگتر را از وسایل کوچکتر جدا نمایید. برای مثال آینه های کوچکتر و تصویرهای قاب بندی شده را در هم بپیچید و در جعبه قرار دهید. بایستی این لوازم را به شکل عمودی قرار دهید و صاف نکنید.
 • لازم است تا فضاهای اضافی را با کاغذهای بیشتری پر کنید تا حرکت نکنند.
 • همچنین لوازم را از جهات مختلف با نوار چسب بپوشانید و برچسب بزنید. روی برچسب، نام وسایل شکستنی را درج کنید.

بیشتر بخوانید: خدمات بسته بندی آینه و تابلو

بسته بندی قاب عکس و بوم

نحوه انتقال بوم های نقاشی

 یک راه مناسب برای اینکه یک بوم را بسته بندی نمایید این است که آن را در یک قاب چوبی قرار دهید و امنیت آن را بالاتر ببرید. در این بخش مراحل انجام این کارها را شرح می دهیم:

 • لازم است تا بوم را با کاغذهای شیشه ای پوشش دهید.
 • یک ورقه مقوا و یا فوم را به پشت بوم بچسبانید.
 • لازم است تا بوم را داخل یک کیسه بسته بندی قرار دهید تا در مقابل رطوبت حفظ شود.
 • کل بوم را با دو لایه از پلاستیک حبابدار ببندید و با نوار روی آن بکشید.
 • بوم را بین دو صفحه فوم تخته بچسبانید. سپس از نوار بسته بندی برای متصل ساختن قطعه ها به یکدیگر بهره ببرید.
 • یک جعبه عکس یا آینه را با کاغذ خم کنید و بوم را داخل جعبه قرار دهید و فضای خالی را با کاغذهای بیشتر پر کنید.
 • به جعبه، نوار و سپس برچسب بزنید. بهتر است تا از برچسب های ظریف استفاده نمایید.

 بهترین راه برای نگهداری تصاویر قدیمی

هر فردی بسیاری از عکس های قدیمی دارد. هر چه تعداد این عکس ها بیشتر باشد مرتب نمودن آن ها نیز دشوارتر خواهد بود. لازم است تا ساماندهی عکس ها را به بهترین شکل انجام دهید. در زیر سه راه حل ارائه می کنیم تا بهترین سامان دهی برای تصاویر شکل گیرد.

آلبوم ها: این روش از بهترین روش های نگهداری عکس ها می باشد. با این وجود شما می توانید از آلبوم های مغناطیسی و پوسته پوسته استفاده نکنید. چون سبب صدمه زدن به عکس ها می شود. آلبوم ها را در یک لایه کاغذ قرار دهید و به بهترین شکل بسته بندی نمایید. سپس به صورت عمودی داخل یک کارتن اسباب کشی بگذارید.

 کارتن های مخصوص تصاویر: این جعبه ها در ابعاد و رنگ های متفاوتی وجود دارند و برای نگه داشتن در زمان طولانی بسیار مناسب هستند. لازم است تا حتما از مقوای بدون اسید استفاده نمایید. زمانی که می خواهید کارتن ها را منتقل کنید لازم است تا جعبه ها را داخل کاغذ بسته بندی قرار دهید و آن ها را داخل یک جعبه متحرک بگذارید.

ذخیره دیجیتال: اگر بخواهید نسخه پشتیبان از عکس های دیجیتالی تهیه کنید ممکن است بسیار زمان بر است. ولی اگر برای تصاویرتان بعدا اتفاقی بیفتد، از اینکه این کار را انجام داده اید بسیار خوشحال خواهید شد. حداقل، تصویر دیجیتال مورد علاقه خود را می توانید با اسکن عکس ها در کامپیوتر انجام دهید. سپس آن ها را در یک هارد اکسترنال یا یک فلش نگهداری کنید. همچنین می توانید آن ها را از طریق یک گوشی یا تبلت نیز بار گذاری نمایید.

بسته بندی قاب عکس و بوم

نکته های مفید جهت بسته بندی قاب عکس و بوم

در هنگام بسته بندی عکس، بوم و سایر موارد بایستی به نکات زیر دقت داشته باشید:

 • لازم است تا بار هر جعبه را بیشتر از 15 کیلوگرم قرار ندهید.
 • وسایل داخل بسته را با روزنامه نپوشانید. چون جوهر باعث صدمه زدن به آن ها می شود.
 • لازم است تا قبل از دست زدن به بوم ها و تصاویر دستان خود را به خوبی بشویید و یا از دستکش های نخی بهره ببرید. روغن دستان شما می تواند بر روی تصاویر و بوم ایجاد لک نماید و آن ها را خراب کند.
 • قاب های جعبه ای را صاف نکنید. چون فشار می تواند سبب شود تا قاب های شیشه ای دچار ترک خوردگی شوند.

سخن آخر

 چنانچه از شرکت های متخصص در این خصوص کمک بگیرید آن ها در حین جا به جایی اسباب ها از جمله قاب های عکس و بوم های نقاشی، می توانند بهترین خدمات را به شما ارائه دهند. در این گونه شرکت ها طیف وسیعی از این گونه خدمات در خصوص حمل و نقل عکس و بوم با هزینه مناسب صورت می گیرد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!