دیدید وقتی درباره جابجایی خانه با کسی صحبت می‌کنیم، شما می‌گویید اثاث کشی طرف مقابل می‌گوید اسباب کشی! مثلا رفیقتان می‌گوید “ما فردا اثاث کشی داریم” شما هم برای حس همدردی می‌پرسید “موقع اسباب کشی کمک نمی‌خوایی؟” خود ما هم این مشکل را با مشتریانمان داریم، مثلا ما لفظ اسباب کشی را بکار می‌بریم و مشتری اثاث کشی! در واقع این کلمات بین جامعه ایرانی جا افتاده و هنگام استفاده از هرکدام از این‌ها کسی به شما خرده نمی‌گیرد. مهم این است که ماهیت کلمه در بین تمام ما جا افتاده، حالا اگر به جای اسباب کشی کلمه گلابی مخصوص جابجایی بود کسی چیزی می‌گفت؟ نه! ولی با این حال حس کنجکاوی ما همیشه بیدار است، می‌خواهیم بدانیم که کدام یک درست است. به همین دلیل ما در این مطلب به سراغ سوال اساسی کاربران یعنی اثاث کشی یا اسباب کشی می‌رویم، با ما همراه باشید.

اثاث کشی یا اسباب کشی

اثاث کشی یا اسباب کشی اثاث کشی یا اسباب کشی

اثاث کشی یا اسباب کشی زیاد فرقی ندارد همانطور که گفتیم این کلمه برای همه ایرانی‌ها جا افتاده، مثل کلمه سیب زمینی! یکی می‌گوید سیب زمینی دیگری می‌گوید سیب زَمَنی.

درواقع اگر کسی بگوید که اثاث کشی داریم، شما که در پاسخش نمی‌گویید ببخشید متوجه نشدم، طبیعتا یا برای کمک تعارف می‌کنید یا خیلی آرام صحنه را ترک می‌کنید:) یعنی می‌خوام بگم بالاخره متوجه منظورش می‌شید. حالا برای اینکه خودتان کلاهتان را قاضی کنید به معنی این دو کلمه بصورت جداگانه می‌پردازیم.

اسباب

اگر شما در دایرۀالمعارف دنبال این واژه بگردید یا خیلی راحت داخل Google سرچ کنید، کلماتی که برایتان می‌آورد این است: ابزار، لوازم، وسایل، تجهیزات وآلات. جالب است بدانید که خود کلمه اثاث هم مترادف اسباب می‌باشد پس بنا به تحقیقات می‌گوییم که تفاوتی باهم ندارند.

پیچیده فکر نکنید، جابه‌جا شید!

اثاث

درباره کلمه اثاث هم همینکار را تکرار کنید، می‌بینید که نتایج دقیقا مشابه هم است. حتی اینبار کلمه اسباب به عنوان مترادف واژه اثاث آمده است. البته معنی کهن و قدیمی این دو یکم با یکدیگر متفاوت است که خوشبختانه ما در عصر جدید زندگی می‌کنیم و زیاد در زندگی روزمره از معنی قبلی آن استفاده نمی‌کنیم، مگر در شعر و متون قدیمی.

البته یادتان باشد کلمه اثاث با اساس، زمین تا آسمان فرق می‌کند! این دو را باهم اشتباه نگیرید. حالا بحث زیاد سنگینی هم نیست که واردش شیم ولی برای اشتباه نکردن این دو کلمه، کلمات اثاث کشی و قانون اساسی را به یاد داشته باشید.

بیشتر بخوانید: توصیه‌های جذاب برای اسباب کشی ،به روش سنتی عمل نکنید!

اثاث کشی یا اسباب کشی

کلام آخر اثاث کشی یا اسباب کشی

امیدواریم در این مطلب راهنمای شما بوده باشیم تا اگر علامت سوالی درباره اثاث کشی یا اسباب کشی در ذهنتان شکل گرفته بود، با خواندن این مطلب برطرف شده باشد. بازهم تکرار می‌کنیم که ماهیت این دو باهم فرقی ندارد، شما چه اسباب کشی کنید چه اثاث کشی، ما به کمک شما می‌آییم.

محصولات مرتبط:

خرید کارتن اسباب کشی

پلاستیک ضربه گیر حبابدار

چسب پهن نواری

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!