امروزه با توجه به هزینه بالای خرید لوازم منزل و قیمت بالای این گونه وسایل ، بهترین و عقلانی ترین کار محافظت اصولی از آن‌هاست. با توجه به اینکه در زندگی امروزی جابه‌جایی یک امر اجتناب ناپذیر می‌باشد پس برای محافظت از لوازم و وسایل منزل در هنگام جا به جایی بهترین کار بسته‌بندی درست و اصولی این گونه وسایل می باشد. به همین دلیل در این مطلب به اسباب کشی اصولی می‌پردازیم.

اسباب کشی اصولی

چه نکاتی را باید در یک اسباب کشی اصولی رعایت کنیم؟

برنامه‌ریزی درست

اولین و مهمترین اصل در انجام یک اسباب کشی اصولی داشتن یک برنامه ریزی دقیق و حساب شده می‌باشد که در نظر گرفتن شرایط شخصی، محیطی، زمانی و توانایی افراد برای انجام و تقسیم وظایف در آن بسیار حائزاهمیت است. اگر این برنامه ریزی به درستی انجام شود می‌توانید مطمئن باشید که یک جابه‌جایی حرفه‌ای و به دور از استرس و فشارهای عصبی را تجربه خواهید کرد.

اسباب کشی اصولی

چه نکاتی را باید در یک برنامه‌ریزی درست درنظر داشت؟

زمان دقیق اسباب کشی

اطلاع از زمان دقیق اثاث کشی می تواند مهمترین نکته در انجام یک برنامه ریزی اصولی باشد.

تحمین زمان موردنیاز برای بسته‌بندی لوازم

سعی کنید با توجه به حجم لوازم موجود در منزلتان مقدار زمانی که برای جمع‌آوری آن‌ها نیاز می‌باشد را تخمین بزنید. توجه داشته باشید که این زمان‌بندی را با توجه به شرایط روحی، زمانبندی کاری، تعداد افراد منزل که توانایی مشارکت در این کار را دارند انجام دهید. دقت داشته باشید که تمام حجم کار را برای روز‌های آخر در نظر نگیرید.

با توجه به ارزشمند بودن لوازم منزل یکی از دغدغه های افراد، سالم رسیدن وسایلشان به محل جدید می باشد که مطمئنا این امر تنها با انجام یک بسته‌بندی درست اتفاق می‌افتد.

تقسیم وظایف

شما می توانید با در نظر گرفتن شرایط و توانایی افراد خانه با کمک گرفتن از آن ها در مراحل مختلف انجام کار و تقسیم وظایف از بروز خستگی و فشارهای عصبی که به دلیل حجم زیاد کار به وجود می‌آید جلوگیری کنید.

تهیه لوازم بسته‌بندی

دومین اصل برای داشتن یک اسباب کشی اصولی تهیه لوازم مورد نیاز برای جمع آوری لوازم منزلتان می‌باشد. به عنوان اولین قدم در تهیه لوازم مورد نیاز جابه‌جایی، شما نیاز به داشتن کارتن‌های مقوایی محکم و وسایل محافظ از قبیل: پلاستیک حبابدار ، فوم ضربه‌گیر، استرچ، چسب پهن و… می‌باشید که این امر رسیدن اقلام ظریف و حساس شما را به مقصد -دقیقا در همان حالتی که بسته بندی شده است- تضمین می کند.

شما میتوانید اطمینان داشته باشید که با تهیه کارتن بسته بندی اسباب کشی که از کارتن های معمولی، محکم تر ساخته شده‌اند، اولین قدم به سمت یک جابه‌جایی ایمن‌تر را برداشته‌اید. ضمنا وجود ضربه گیرهای تخصصی که به راحتی در دسترس شما قرار دارد، میتواند سلامت وسایل شما در انجام این جابه‌جایی را تضمین کند.

اسباب کشی اصولی

جمع‌آوری و بسته‌بندی اصولی

جمع آوری وبسته بندی درست و اصولی با استفاده از لوازم استاندارد و مخصوص باعث می‌شود که وسایل منزلتان به بهترین نحو ممکن به محل جدید شما انتقال پیدا کند. یادمان باشد منظور از جمع آوری صرفا جمع کردن وسایل نیست. یکی از مهمترین اصول جمع آوری ، تفکیک جعبه بر اساس محتویات داخل و محل جمع کردن وسایل می‌باشد که حتما باید این اطلاعات بر روی هرکارتن به طور مجزا نوشته شود.

با توجه به این که جابه جایی امر هزینه بری است ، پس علاوه بر داشتن لوازم بسته بندی با کیفیت ،نحوه بسته بندی وسایل منزل و محل کار شما هم بسیار مهم می باشد ، به همین منظور رعایت نکات کلیدی و مهم  که نیاز به تجربه و مهارت در این زمینه  را دارا می باشد  امر ضروری و مهمی است. با استفاده از لوازم با کیفیت  مورد استفاده و نحوه بسته بندی درست ، شما می توانید آسوده خاطر باشید که جابه جایی آسان و حرفه ای را تجربه خواهید کرد.

توجه به چند نکته کوچک ضروری می باشد.

حتما دقت کنید که لوازم ضروری و پر کاربرد را به عنوان آخرین وسایلی که جمع آوری می کنید در نظر بگیرید.

برای جلو گیری از بروز فشارهای عصبی و خستگی برنامه زمان بندی خود را محدود به چند ساعت در روز کنید.

برای اینکه کار بسته بندی لوازمتان به نحو مطلوبی انجام بگیرد از وجود افراد با تجربه استفاده کنید.

یادتان باشد برای بسته بندی وسایل بزرگ مانند کتابخانه ، کمد های بزرگ و…. حتما آنها را باز و سپس بسته بندی کنید.

انتقال وسایل به محل جدید

بعد از انجام مراحل بالا حالا میتوانید آسوده خاطر باشید که وسایل منزل شما آماده جابه‌جایی و انتقال به محل جدید می‌باشد. با توجه به بسته‌بندی درست و اصولی که انجام گرفته این جابه‌جایی در کمال امنیت و با سهولت و سرعت بیشتری انجام می گیرد.

مرحله آخر بازکردن و چیدمان

بعد از اینکه وسایل شما به محل جدید انتقال پیدا کرد، حالا نوبت به باز کردن وسایل و چیدمان آن ها می‌باشد. با توجه به آمار موجود بسیاری از افراد در این مرحله دچار مشکلات بسیاری می‌شوند و رعایت چند نکته که در اینجا به آن اشاره می کنیم، می تواند کمک بسیاری به شما در این مورد انجام دهد.

  • حتما قبل از اینکه وسایل منزلتان را به محل جدید انتقال دهید کار نظافت و تمیز کاری محل جدید را به طور کامل به اتمام رسانید.
  • اولین اقدام بعد از انتقال وسایل به محل جدید نصب یخچال و فریزر و قرار دادن وسایل فاسد شدنی داخل آنها می باشد. لازم به ذکر است که نباید یخچال یا فریزر را تا چند ساعت بعد از جابه جایی  به برق بزنید.
  • در هنگامی که وسایلتان وارد محل جدید می شود ، با توجه به این که کارتن ها را در زمان بسته بندی با در نظر گرفتن نوع لوازم و محل جمع آوری، تفکیک و روی آن ها را نوشته اید ،از کارگران حمل بخواهید که آن ها را در همان موقع در محل مورد نظرقرار دهند و از جمع شدن تمام کارتن ها و وسایل در سالن یا یک اتاق جدا خودداری کنید.
  • برای شروع  سعی کنید اول لوازم مورد نیاز و ضروری را باز ودر محل مناسب قرار دهید، سپس به سراغ کارتن‌ها و خرده‌ریزها بروید و کار چیدمان آن‌ها را نیز انجام دهید، این کار باعث می‌‌شود که کارتن های خالی از محل خارج شود  و فضای بیشتری برای فعالیت داشته باشید . بعد از باز کردن و چیدمان خردهریزها به سراغ وسایل بزرگ و چیدمان آن ها بروید.

 

برای اطلاع کامل از خدمات ایزی پک با ما تماس بگیرید . ۲۰۰-۲۲۷۳۰۱۰۰

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!