نمیدانم که شما تجربه اسباب کشی برای سالمندان را داشتید یا نه! ولی باید بدانید که کلا با جابجایی معمولی فرق می‌کند. مثلا اگر شما پدر و مادر سن بالایی دارید، یا پدربزرگ و مادربزرگتان قصد جابجایی دارند باید بدانید که چه کارهایی را انجام دهید تا برایشان مفید باشید. اصولا افراد مسن به دلیل کهولت سن و ناتوانی‌های جسمی، نمی‌توانند خودشان تمام مراحل اثاث کشی را انجام دهند. پس شما باید به جای آن‌ها تمام لوازم منزل را جمع‌آوری کنید و بر پروسه جابجایی مدیریت داشته باشید. تیم تحریریه ایزی‌پک به شما راهکارهایی جهت بهتر انجام شدن اثاث کشی سالمندان ارائه می‌دهد تا دیگر نگران این فعالیت بزرگ نباشید. با ما همراه باشید.

اسباب کشی برای سالمندان

اسباب کشی برای سالمندان اسباب کشی برای سالمندان

همانطور که گفته شد سالمندان توانایی بسته‌ بندی اثاثیه منزل و جابجایی وسایل را ندارند، نه اینکه بگیم ناتوانند بلکه نباید دست به سیاه و سفید بزنند! خود شما دلتان میاید که پدرومادرتان بیشتر از شما در اسباب کشی ، کار کنند؟ طبیعتا نه! به همین دلیل در ادامه چندتا نکته برای اثاث کشی سالمندان آورده ایم!

به آن‌ها دلگرمی دهید

شاید شما و دوستانتان هنگام جابجایی به یک خانه جدید یکم ذوق و شوق داشته باشید، ولی برای سالمندان اینطور نیست! فرض کنید در یک خانه سالها زندگی کردند، تمام اتفاقات بد و خوب خود را درون این خانه سپری کردند، با تمام آجرهای این منزل خاطره دارند و از این دسته خاطرات فراموش نشدنی که به انسان یک حال دیگری می‌دهد. خب چگونه توقع دارید که خیلی راحت از خیر این خانه بگذرند؟ پس بنشینید باهاشان صحبت کنید، دلداریشان دهید، فواید خانه جدید را به آن‌ها یادآوری کنید، یادتان باشد که انسان‌ها در این سن بیشتر از همه به دردودل نیاز دارند.

خانه را برایشان تجسم کنید

اگر دیدید که خیلی بی‌تابی می‌کنند، منزل جدیدشان را برایشان تجسم کنید. مثلا با ذوق و شوق نوع چیدمان وسایل را برایشان شرح دهید، اینکه زمانی که مهمان میاید چه ظرفی دارید که ازش پذیرایی کنید، دورهم جمع شدن اعضای خانواده در خانه جدید را یادشان بیاندازید و هرکاری که حس می‌کنید اسباب کشی برای سالمندان را راحت می‌کند. یادتان باشد که افراد مسن دوست دارند همیشه دورشان شلوغ باشد، پس سعی کنید از این در وارد شوید!

بار خود را سبک کنید

اصولا هرچه انسان پا به سن می‌‌گذارد وسایل بلااستفاده‌اش بیشتر می‌شود، به همین دلیل قبل از جمع‌آوری لوازم حتما ببینید که چه چیزهایی نیاز است که در خانه جدید باز شوند و چه وسایلی برای یادگاری در داخل انبار یا کمدها قرار بگیرند. همچنین می‌توانید وسایلی که دیگر نیازی به آن‌ها ندارید را به موسسات خیریه یا افراد نیازمند اهدا کنید.

بیشتر بخوانید: روحیه شاد در اسباب کشی ،حتی در این کار طاقت‌فرسا هم شاد باشید!

اسباب کشی برای سالمندان

غرور بزرگترها را نشکنیم!

هیچ‌وقت تنهاشان نگذارید

حتما دیدید که افراد سالمند چقدر دوست دارند دورشان شلوغ باشد، بطوری خنده‌هایشان هم تو جمع فرق می‌کند. یعنی یک عشقی درون این خنده‌ها وجود دارد که ما با دیدنش هم لذت می‌بریم. پس هیچ‌وقت نگذارید این خنده‌ها از بین برود، چه در روز جمع‌آوری، چه در روز اسباب‌کشی و چه در منزل جدید هیچوقت دورشان را خالی نکنید! همینکه مجبورند از خانه قدیمیشان با این‌همه خاطره بگذرند به اندازه کافی دردناک هست، دیگر شما هم به دردشان اضافه نکنید. همیشه کنارشان باشید و اگر اتفاقی افتاد نگذارید آب در دلشان تکان بخورد. با ادامه مطلب اسباب کشی برای سالمندان همراه ما باشید.

بیشتر بخوانید: آماده سازی کودکان برای اسباب کشی ،اول از همه به فکر فرزندتان باشید!

غر نزنید

والدین سالمند، به دلیل کهولت سن نمی‌توانند خیلی از کارها را به تنهایی انجام دهند و طبیعتا از شما کمک می‌گیرند. مواظب باشید که هیچ‌وقت غر نزنید که “چرا من باید کار شما را انجام دهم؟” یا اینکه “چقدر کار داری برای انجام دادن!” به یاد داشته باشید همینکه یک فرد با اینهمه تجربه به یکی دیگر رو میاندازد تا کارشان را انجام دهد، به اندازه کافی سخت هست شما دیگر به رویشان نیاورید. جدا از این‌ها وظیفه شماست که این کارها را انجام دهید، بالاخره این افراد شما را تروخشک کردند و زحمت شما را کشیدند، حالا وقت تلافیست!

با یک شرکت اسباب کشی همکاری کنید

اگر شما دغدغه روزمرگی زیادی دارید و وقت نمی‌کنید که وظیف جابجایی بزرگترتان را انجام دهید و از طرفی هم دلتان نمی‌آید که در این شرایط سخت آن‌ها را تنها بگذارید، بهترین کار همکاری با شرکت‌های اثاث کشیست! زیرا که شما می‌توانید پس از مشخص کردن زمان جابجایی از این شرکت بخواهید که تمام مراحل مربوط به اسباب کشی برای سالمندان را به نحو احسن انجام دهد، اینجوری می‌توانید به کارهایتان برسید! البته اینکه با چه شرکتی همکاری می‌کنید هم شرط است!

اسباب کشی برای سالمندان

کلام آخر اسباب کشی برای سالمندان

شرکت ایزی‌پک با ارائه خدمات کامل اسباب کشی تمام مراحل مربوط به اسباب کشی برای سالمندان را با استاندارترین روش ممکن انجام می‌دهد. به همین دلیل شما دیگر نگران جابجایی والدین خود نباشید، ما از کوچکترین وسایل خانه تا بزرگترین آن‌ها را، ایمن‌سازی و بسته‌بندی می‌کنیم تا لوازم قیمتی و عتیقه‌جات شما آسیب نبیند. همچنین می‌توانید سالمند خود را چند روز در منزل خودتان نگهداری کنید تا همکاران ما پس از انجام حمل و نقل وسایل، خانه جدید را آماده زندگی کنند.

محصولات مرتبط:

بقچه لباس

پلاستیک حبابدار

چسب پهن

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!