یکی از موارد جابه جائی ، اسباب کشی برون شهری می باشد. معمولا این نوعحمل و نقل به یک شهر دیگر انجام می شود یعنی شخص یک شهر دیگری را به واسطه شرایط شغلی و دلایل شخصی به عنوان محل زندگی خود انتخاب می کند. جابجایی به یک شهر دیگر معمولا مشکلات و سختی های بیشتری نسبت به اسباب کشی از یک محله به محله دیگر در همان شهر را دارد . معمولا به دلیل بعد مسافت و شرایط متفاوت حمل شرایط بسته بندی وسایل ، چیدمان وسایل داخل ماشین حمل و یکسری دیگر از موارد با جابجایی داخل درون شهری تفاوت هایی دارد که به بعضی از آن ها اشاره میکنیم.

مواردی که در اسباب کشی برون شهری باید به آن توجه کرد

اولین موردی که در اسباب کشی برون شهری باید مورد توجه قرار دهید این است که قبل از هر اقدامی شرکت حمل خود را انتخاب نموده و هماهنگی های لازم جهت حمل لوازم به شهر مورد نظرتان را انجام دهید . با این کار به عنوان اولین قدم خیالتان راحت است که در آن روز دیگر دغدغه رزرو ماشین و کارگر حمل را نخواهید داشت. نکته لازم به ذکر در این رابطه این است که جهت حمل وسایل تان به شهر دیگر می بایست برای ماشین حمل مورد نظر جهت تردد در مسیر بین دو شهر بارنامه دولتی صادر شود و مشخصات شما به عنوان فرستنده و گیرنده در آن ثبت شود . از دیگر مواردی که جهت صدور بارنامه دولتی می بایست مورد توجه قرار بگیرد ارزش ریالی وسایل مورد حمل می باشد و دلیل آن صدور بیمه نامه جهت جبران خسارات احتمالی در طول مسیر حمل خواهد بود.

موارد مهم اسباب کشی برون شهری

از دیگر مواردی که در اسباب کشی برون شهری توجه به آن واجب و لازم است نحوه بسته بندی وسایل می باشد . یادتان باشد در زمان بسته بندی وسایل برای آماده سازی ارسال به شهرستان می بایست چند آیتم مهم از قبیل مسیرهای ناهموار، کارگران ناوارد ، مدت زمان طولانی حمل و سایر موارد این چنینی را مورد توجه قرار دهید و برای بسته بندی وسایلتان از متریال بهتری استفده نمائید . مثلا اگر در اسباب کشی درون شهری برای بسته بندی ظروف آشپزخانه تان از کاغذ و یا روزنامه استفاده می کنید می بایست در اسباب کشی برون شهری کلیه ظروف آشپزخانه تان را با پلاستیک های ضربه گیر بسته بندی کنید.پس باز هم تاکید میکنیم نحوه بسته بندی وسایل  بسیار مهم و حائز اهمیت می باشد و باید آن را کاملا بادقت و حوصله انجام دهید.

تهیه چک لیست در جابجایی های برون شهری

یکی دیگر از مواردی که در اسباب کشی برون شهری می بایست به آن توجه داشته باشید تهیه چک لیست از روی وسایل ارسالی تان با ماشین حمل می باشد . تهیه چک لیست به این معنا که بر روی تمامی بسته ها و کارتن های بسته بندی شده و وسایل بزرگتان شماره بزنید و در نهایت تعداد وسایل تان را به راننده یا مسئول حمل شرکت مربوطه تحویل دهید ، دقت داشته باشید که از کارتن اسباب کشی مناسبی نیز استفاده کنید.و در مقصد هم طبق همان تعداد و چک لیست ، وسایل تان را از راننده تحویل بگیرید . این موضوع هم برای شما و هم برای راننده بسیار مفید خواهد بود از این بابت که زمانی که کار تخلیه وسایل از ماشین حمل تمام شد، هم شما می دانید که وسایل تان کامل به شما تحویل داده شده و هم راننده می داند که مسئولیتش در قبال وسایل و شخص شما پایان یافته و این موضوع برای هر دو طرف خوشایند خواهد بود.

نکات مهم اسباب کشی برون شهری

نکته مهم دیگر درباره اسباب کشی برون شهری انجام هماهنگی های لازم جهت تخلیه بار در مقصد می باشد . در رابطه با این موضوع باید کمی بیشتر توضیح دهیم . در بعضی از مواقع به دلیل فاصله زیاد مبدا و مقصد امکان اعزام کارگر حمل جهت تخلیه بار در مقصد وجود ندارد و به همین دلیل می بایست کارگر لازم جهت تخلیه بار را در همان شهر مقصد هماهنگ کنید .موضوعی که کمی باعث نگرانی می شود این است که بتوانید کارگران آموزش دیده و کارآمد جهت این موضوع پیدا کنید تا در هنگام تخلیه و حمل وسایل به طبقات بالا باعث آسیب دیدگی و بروز خسارت نشوند، و برای حل این مشکل حتما به سراغ شرکت های باربری در شهر مقصدتان بروید و از آن ها درخواست کارگر جهت تخلیه وسایل تان نمائید حتی اگر این موضوع برای شما هزینه بیشتری در بر داشته باشد. در نظر داشته باشید که این نوع نکات در باربری در تهران نیز مورد استفاده قرار میگیرد.

و موضوع آخر این که یادتان باشد حتما آدرس منزل جدیدتان در شهر مقصد را به صورت کامل به همراه شماره تماس خودتان و یک نفر دیگر برای مواقع ضروری را به راننده داده و شماره راننده را نیز برای مواقع ضروری برای خود نگه دارید. مواردی که در بالا گفته شد مواردی است که معمولا در اسباب کشی برون شهری بیشتر مورد توجه قرار خواهد گرفت و با رعایت کردن آن ها می توانید انتظار داشته باشید که مشکلات کمتری را در طول جابجایی تان تجربه خواهید کرد .

نکات اسباب کشی برون شهری

کلام آخر

یکی از خدمات شرکت ایزی پک خدمات اسباب کشی و اتوبار در تهران می باشد . که شامل دو بخش جمع آوری و بسته بندی کامل وسایل داخل منزل مبدا و حمل وسایل به شهر مورد نظر می باشد . شما می توانید با تماس با شماره های 200-22730100 از مشاوره کارشناسان ما به صورت رایگان بهره مند شوید .

محصولات مرتبط:

بقچه لباس

پلاستیک حبابدار ضربه گیر

چسب پهن نواری

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!