جابجایی به یک شهر جدید همیشه چالش برانگیز بوده است به همین خاطر در این مقاله قصد داریم شما را با این چالش ها روبه‌رو کنیم. یک چیز مشخص است که شما نیاز به یک چک لیست مناسب جهت اسباب کشی به شهر جدید دارید تا با رعایت آن‌ها یک جابجایی اصولی و بی دغدغه داشته باشید. توجه کنید که با عمل کردن به قدم به قدم این دستورالعمل‌ها می‌توانید کار خود را آسانتر کنید.

آدرس اینستاگرام ایزی پک (کلیک کنید!): easypack@

اسباب کشی به شهر جدید

بطور کامل فکر کنید!

قبل از جابجایی به یک شهر جدید اول از همه خوب تمام جوانب را بسنجید که آیا کار درستی میکنید یا خیر! بالاخره قرار است با شهر و خانوادتان خداحافظی کنید و یک زندگی جدید با شرایط جدید را آغاز کنید. درواقع دلایل مهاجرت به یک شهر دیگر زیاد است ولی شما بهتر از هر کس دیگری میدانید که برای چه قرار است نقل مکان کنید. آیا جابجایی شما شغلیست؟ پای تحصیلات درمیان است؟ از چیزی یا کسی فرار میکنید؟ یا شاید هم شرایط آب و هوایی به شما نمیسازد.

جابجایی را مدیریت کنید!

یکی از نکاتی که باید در اسباب کشی به شهر جدید رعایت کنید، بحث مدیریت است. یعنی شما قبل از شروع هرچیزی یک چک لیستی برای بسته بندی اثاثیه منزل است. وقتی که میخواهید به یک شهر جدید نقل مکان کنید باید تمام جوانب را درنظر بگیرید، به همین خاطر متریال بسته بندی، تعداد لوازمی که جابجا میکنید و وسایل دورریختنی را از قبل آماده کنید.

با یک شرکت اسباب کشی معتبر همکاری کنید!

اسباب کشی به یک شهر جدید اصلا مسئله شوخی برداری نیست! به همین خاطر بهتر است که در انتخاب شرکت خدمات اسباب کشی یک مقدار وسواس به خرج دهید. مثلا اینکه از چه متریال یا ابزاری برای بسته بندی استفاده میکنند؟ یا اینکه در حمل وسایل حساسیت کامل را به خرج میدهند؟ برای رانندگی جاده ای دوتا راننده دارند؟ نیروهای خبره  زبردست دارند؟ در کل مواردی که یک شرکت اثاث کشی باید رعایت کند را دارد یا خیر!

کارتن اسباب کشی مناسب تهیه کنید!

شما نمیدانید که در راه قرار است با چه موانعی برخورد کنید، همچنین زمان جابجایی شما نسبت به اثاث کشی درون شهری بیشتر است. پس باید ریسک استفاده از کارتن های دست دوم را بیخیال شد! اگر در جاده یک ضربه‌ای به ماشین حمل وارد شود چه می‌شود؟ یا نیروی حمل در جابجایی یک کارتن را محکم روی زمین پرتاب کند چه؟ شما باید تمام جوانب را درنظر بگیرید و سپس نسبت به خرید کارتن اسباب کشی اقدام کنید. پس سعی کنید جعبه‌ای بخرید که علاوه بر 5 لایه بودن بتواند اثاثیه شما را در مقابل مشکلات احتمالی ایمن کند.

اسباب کشی

وسایل غیرضروری را بفروشید!

وقتی به یک شهر دیگر نقل مکان می‌کنید، بطور حتم خیلی از وسایل به دردتان نمی‌خورد. پس بهتر است که نسبت به فروش این لوازم اقدام کنید. دلیل دیگر برای فروش اثاثیه، جبران کردن هزینه‌های جابجایی است. میدانید که این اسباب کشی با سایر اسباب کشی های شما فرق دارد و هزینه آن هم می‌تواند سرسام آور باشد، به همین دلیل با فروش برخی از اثاثیه منزل می‌توانید این اختلاف هزینه را جبران کنید.

بسته بندی را شروع کنید!

بسته بندی وسایل منزل می‌تواند وقت شما را بگیرد آن هم زمانی که زمان برای شما با ارزش است. درنظرهم داشته باشید که شما به یک شهر جدید نقل مکان می‌کنید پس باید یک فرقی بین اسباب کشی های قبلی شما با این جابجایی باشد. به همین منظور اگر در اثاث کشی قبلی بازه دو هفته‌ای برای این کار درنظر می‌گرفتید، در این جابجایی 4 هفته وقت بگذارید.

کودکتان را برای اسباب کشی آماده کنید!

طبیعتا جابجایی به یک شهر جدید برای کودکتان یک چالش بزرگی محسوب می شود، چراکه باید قید مدرسه و دوستان قدیمیش را بزند و خود را با یک شهر جدید و آداب و رسوم جدید وقف دهد. شاید شما برای اینکار هیجان زده باشید و واقعا کودکان شما اصلا ذوق و شوقی برای اینکار ندارند! پس بنشینید رک و روراست با فرزندتان در رابطه با جابجایی و چالش‌های پیش رو، حرف بزنید.

بیشتر بخوانید: آماده سازی کودکان برای اسباب کشی ،اول از همه به فکر فرزندتان باشید!

حیوان خانگیتان را برای اسباب کشی آماده کنید!

حیوانات خانگی جز مظلوم ترین افراد هر خانه ای محسوب می‌شوند، پس باید حواستان به این موجودات باشد. اصولا شلوغی و بی نظمی وسایل در این دوران حیوان شما را کلافه میکند، بهتر است به یک فرد قابل اعتماد بسپارید تا کارهای شما تمام شود و سپس به منزل جدید حیوانتان را همراهی کنید.

بیشتر بخوانید: آماده کردن حیوانات برای اسباب کشی ،به احساس حیوان خانگی‌تان اهمیت دهید!

کلام آخر

تمام این روش‌هایی که گفته شد به شما در سهولت انجام کارها کمک بسیاری می‌کند، پس سعی کنید مرحله به مرحله این اقدامات را انجام دهید تا استرس و نگرانی‌هایتان کاهش یابد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!