این روزها خبر مهاجرت افراد مختلف بین دوستان و آشنایان زیاد به گوشمان می‌خورد. افرادی که به دلایل مختلف کاری، تحصیلی،  و شخصی به کشور‌های دیگر مهاجرت می‌کنند و مسیر زندگی خود را در کشور‌های دیگر ادامه می‌دهند.

در بین این افراد گروهی هستند که بنا به دلایل مختلف اقتصادی و برای راهایی از دغدغه خرید مجدد وسایل در یک کشور جدید،  تصمیم می‌گیرند اثاثیه منزلشان را هم با خود راهی سفر کنند.

در این مطلب از ایزی پک بلاگ قصد داریم به هر آنچه لازم است برای اسباب کشی بین المللی به خارج از کشور بدانید بپردازیم.

چرا که انجام این روش اسباب کشی مستلزم  آگاهی از نکات مختلفی است که توجه به آن‌ها می‌تواند فرآیند اسباب کشی به خارج از کشور  را راحت‌تر کرده و این امکان را به شما می‌دهد تا زندگی جدید خود را با آرامش بیشتر شروع کنید.

بهترین روش‌های اسباب کشی به خارج از کشور

ارسال لوازم به خارج از کشور از سه طریق انجام می‌شود

1-زمینی

2-هوایی

3-دریایی

ارسال هوایی، سریع ولی پر هزینه

ارسال هوایی اثاثیه به خارج کشور، سریع ترین و پر هزینه ترین روش برای این کار محسوب می‌شود. مبنی اصلی برآورد هزینه‌ها در ارسال‌ هوایی وزن اثاثیه‌ها می‌باشند. از طرفی حمل وسایل سنگین مثل یخچال فریزیر که در لوله‌های خود گاز دارند از طریق هواپیما ممنوع است، مگر آنکه گاز آن‌ها بطور کامل خالی شود.

اسباب کشی بین المللی

ارسال دریایی، مقرون بصرفه اما کمی زمان‌بر

 بیش از %90 در صد از ارسال اثاثیه برون مرزی از طریق کشتی‌های باربری و راه‌های دریایی انجام می‌شوند. چرا که این روش یکی از مقرون به صرفه ترین روش های حمل و نقل در سطح بین المللی است.اما نکته اصلی که در این روش باید به آن توجه کرد زمان به نسبت طولانی است که برای رسیدن اثاثیه شما به مقصد صرف می‌شود.

بنابراین اگر عجله ایی برای ارسال اثاثیه خود به خارج کشور ندارید قادر به پرداختت هزینه‌های سنگین ارسال هوایی نیستید. ارسال دریایی بهترین انتخاب برای شماست.

اسباب کشی بین المللی - حمل و نقل دریایی

ارسال زمینی، بهترین روش برای مقصد‌های نچندان دور

تریلی‌های ترانزیت و کامیون‌های مسقف اصلی ترین وسایلی هستند که در اثباب کشی‌های بین‌المللی زمینی مورد استفاده قرار می‌گیرند. این روش حمل بار برای افرادی کاربرد دارد که حجم اثاثیه آن زیاد نیست و کشور‌های نچندان دور مقصد مهاجرت آن ها است.

حمل و نقل زمینی

معیارهای برآورد هزینه در اسباب کشی‌های بین المللی

قیمت حمل بار به خارج از کشور  به عوامل مختلفی بستگی دارد  از جمله:

  • روش باربری به خارج از کشور (هوایی، زمینی و یا دریایی)
  • حجم و مقدار اجناس و یا کالاها
  • نوع اجناس

سوای وزن حجم هم مهم است

اصلی ترین معیار برای برآورد هزینه‌های ارسال اثاثیه به خارج کشور، وزن آن‌ها می‌باشد. لازم به ذکر است در بعضی از اثاثیه سوای وزن جرمی وزن حمی آن‌ها نیز مورد محاسبه و ارزیابی قرار می‌گیرد.برای مثال وزن حدودی  یک دست مبل هفت نفره استیل بین 300 تا 400 کیلوگرم می‌باشد. اما نکته اینجاست که این مبل حجم بیشتری را نسبت به وزن خود اشغال می‌کند و حجم اینگونه وسایل سوای وزن کیلویی آن‌ها در برآورد هزینه‌ها نقش دارند.

بسته بندی اثاثیه منزل در اسباب کشی بین المللی

بسته بندی اصولی و ایمن وسایل منزل از اصلی ترین نکاتی است که در اسباب کشی‌ به خارج از کشور باید به آن توجه کرد. چراکه که طولی بودن مسیر و اتفاقات غیر قابل پیش بینی در طول مسیر  می‌توانند تهدید‌های جدی برای اثاثیه شما باشند. لذا هرگونه سهل انگاری در بسته بندی اثاثیه منزل می‌تواند خسارت‌های غیر قابل جبرانی برای شما به بار بیاورند.  در ادامه به روش‌های مرسوم برای بسته بندی اصولی اثاثیه برای ارسال به خارج  خواهیم پرداخت.

کارتن اسباب کشی مطمئن

استفاده از یک کارتن اسباب کشی مناسب و مقاوم شاید اصلی ترین نکته برای حفاظت از اثاثیه منزل می‌باشد. یک کارتن اسباب کشی مناسب می‌تواند اثاثیه شما از آسیب‌های احتمالی مختلف حفظ کند. لازم به ذکر است که و توجه به تناسب وزن محتوات و ابعاد کارتن از نکات اصلی بسته بندی می‌باشد.

پلاستیک‌های حباب دار ضخیم

وسایل حساس و شکستنی همیشه در خطر آسیب هستند، مخصوصا اگر  مسیر جابجایی طولانی باشد و آگاهی از وضعیت آن‌ها تا چندین روز برای شما میسر نباشد. استفاده از پلاستیک‌های حباب دار چندلایه ایزی پک بهترین محافظ برای وسایل حساس شما می‌باشند

استفاده از فوم‌های بسته بندی

فضای‌های خالی موجود در کارتن اسباب کشی می‌تواند یک تهدید جدی برای اثاثیه شما باشد. لذا پر کردن این فضا از طریق فوم‌های مخصوص، یک اقدام ضروری است که می‌تواند از آسیب دیدیگی اثاثیه شما در تکان‌ها و ضربه‌های مختلف جلو گیری کند

استفاده از صندوق‌های چوبی مخصوص و سم پاشی آن‌ها

برخی از اثاثیه سوای شکنندگی از اهمیت ویژه‌ایی برخوردارند. وسایلی مثل قاب عکس‌ها، آیینه‌ها، ظروف چینی و کریستال که تحت فشار قرار گرفتن آن‌ها در زمان‌های  طولانی، می‌تواند باعث آسیب و شکستتگی در آن‌ها شود. لذا استفاده از صندوق‌های چوبی می‌تواند ایمنی حمل نقل آن‌ها را بالاتر ببرد.

لازم به ذکر است که بنا بر قوانین بین المللی  چوب خام، پالت و سایر مصنوعات چوبی باید ابتدا در مبداء توسط گاز و یا قرص های مخصوص سمپاشی در درجه حرارت و مدت زمان معین سمپاشی شود و گواهی آن (FUMIGATION CERTIFICATE) توسط شرکت های معتبر دفع آفات نباتی در این  جهت صادر گردد.

اسباب کشی بین المللی

تهیه لیست بسته بندی برای اثاثیه

از جمله مواردی که سهل انگاری در درست انجام دادن آن می‌تواند جریمه‌های سنگینی برای شما به بار بیاورد تهیه لیست بسته بندی اثاثیه است. تمامی لوازم بسته بندی شده باید علاوه بر شماره گذاری دقیق کالا و ترجمه به زبان کشور مقصد در لیست جداگانه ای جهت ارائه به گمرک مبدأ آماده شود.

 

اثاثیه خطرناک و بسته بندی UN

این نوع بسته بندی‌ که برای حمل و نقل‌های هوایی کاربرد دارد برای اطمینان از عدم نشت محتویات بعضی از وسایل طراحی شده است. مقاومت و شدت بسته بندی به درجه خطر محتویات آن که بر اساس Packing Group بیان می شود بستگی دارد . این نوع بسته بندی ها دارای علامت گذاری های UN خواهند بود.

سخن پایانی

فرق نمی‌کند اسباب کشی شما در چه مسافتی انجام شود. گاهی جا به جایی می‌تواند به فاصله یک کوچه باشد گاهی هم به اندازه یک قاره. نکته اصلی اینجاست که انجام اصولی یک اسباب کشی در کنار حفظ آرامش روحی شما، ایمنی اثاثیه منزل شما را نیز حفظ کند. بسته بندی دقیق و اصولی اثاثیه منزل برای مسیر‌های طولانی از جله اصلی ترین مسائلی است که مهاجرین به خارج از کشور می‌بایست به آن توجه کنند

مجموعه ایزی پک با برعهده گرفتن بسته بندی شما با تخصصی‌ترین شکل، این امکان را فراهم می‌کند تا در کنار جلوگیری از اتلاف وقت شما ایمنی اثاثیه منزلتان را در بسته بندی تضمین کند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!