اثاث کشی یکی از مراحل زندگی تمام ما انسان‌هاست که نمیتوان از  آن فرار کرد. پس بجای انکه از زیر کار در برویم، سعی کنیم تا یک جابجایی اصولی داشته باشیم. قبل از اسباب کشی ما نیاز به بسته بندی وسایل و اثاثیه منزل داریم. برای اینکه بتوانیم اصول اسباب کشی حرفه ای را بدانیم لازم است که نکاتی را  رعایت کنیم.

بقچه لباس زیپدار

اصول یک اسباب کشی حرفه ای اسباب کشی حرفه ای

 • در وهله اول باید وسایل مورد نیاز اسباب کشی را تهیه کنیم. برای هر جابجایی ما نیاز به کارتن مخصوص اسباب کشی، سلفون، بابل رپ، چسب و … داریم. سعی کنید کارتن وسایل برقی مانند تلوزیون، سیستم صوتی، مایکروویو و سایر وسایل برقی منزل را پیدا کنید و آنها را با کارتن خودشان بسته بندی کنید تا از محکم بودن آن ها مطمئن شوید که یکی از مهمترین اصول اسباب کشی حرفه‌ ای، همبن کار میباشد.
 • برای بسته بندی اسباب و اثاثیه منزل، از کارتن اسباب کشی مناسب با سایز مناسب و در حداکثر سه سایز استفاده کنید. سعی کنید از کارتن‌های هم سایز و در سایز مناسب​ استفاده نمایید تا حمل کارتن ها به راحتی امکان پذیر شود. در زمان چیدمان در داخل ماشین از حداکثر فضای داخلی ماشین استفاده نمایید.
 • چند روز قبل از اثاث کشی شروع به بسته بندی اسباب منزل کنید. یکی از مهمترین اصول بسته بندی وسایل برای اثاث‌کشی شروع به موقع و عدم تعویق بسته بندی است. هرچقدر بسته بندی وسایل منزل را زودتر آغاز نمایید کارها را سازمان یافته تر و با استرس کمتر انجام می دهید. نحوه جمع آوری وسایل منزل از اصول یک اسباب کشی حرفه ای محسوب می‌شود.
 • بسته بندی را اتاق به اتاق انجام دهید تا از سر درگمی خلاص شوید. برای داشتن نظم و سازماندهی بیشتر با بسته بندی از یک اتاق شروع کنید و پس از پایان یافتن آن به سراغ اتاق بعدی و به همین ترتیب پس از پایان هر قسمت به سراغ اثاثیه قسمت بعدی منزل بروید.
 • وسایل داخل کشوها بهتر است در کارتن ها و به صورت بسته بندی جا به جا شوند. وسایل شکستنی و هر وسیله ای که ممکن است بر اثر جابجایی و حرکت اسیب ببیند یا بریزد(مانند مایعات) و یا باعث خرابی یا کثیفی سایر وسایل داخل کشو گردد را از کشو خارج و در کارتن قرار دهید. اما وسایلی مانند  ژاکت، پتو، حوله و از این قبیل وسایل را می توان در داخل خود کشو بدون نیاز به کارتن جابجا نمود.

اسباب کشی حرفه ای

 • از دیگر نکات اصول اسباب کشی حرفه ای  قرار دادن وسایل مشابه و هم جنس در داخل یک کارتن است. به عنوان مثال ظروف چینی و مسی را کنار هم در داخل یک کارتن قرار ندهید.
 • لایه اضافی در کارتن وسایل شکستنی قرار دهید. حتما در کف کارتن وسایل شکستنی برای انعطاف پذیری و ضربه گیری بیشتر چند لایه کاغذ یا روزنامه قرار دهید و بعد وسایل را داخلش قرار دهید.
 • بر روی کارتن وسایل شکستنی حتما شکستنی بودن آن را بصورت بزرگ نوشته و به پرسنل باربری در هنگام حمل نیز شکستنی بودن آنها را اعلام نمایید.
 • ابعاد کارتن اسباب کشی از اهمیت زیادی برخوردار است. بهتر است که وسایل شکستنی را در کارتن​های بزرگ قرار ندهید و از قرار دادن تعداد زیادی وسایل شکستنی در یک کارتن پرهیز نمایید.
 • اسباب و اثاثیه به داخل کارتن ها باید با اصول چیده شوند. ظروف و وسایل سنگین تر را درکف کارتن قرار دهید و وسایل سبکتر را به ترتیب در بالای آن قرار دهید.
 • فضاهای خالی کارتن ها را حتما پر کنید. در جعبه‌هایی که وسایل شکستنی را قرار داده اید فضاهای خالی را با تکه‌​های کاغذ، روزنامه، حوله، پتو و … بپوشانید تا وسایل شکستنی در داخل کارتن جایی برای تکان خوردن نداشته باشند و سالم بمانند.

اسباب کشی حرفه ای

پیشنهاد می​کنیم برای محافظت از وسایل خود از کارتن​های ۵ لایه مخصوص اسباب کشی استفاده نمایید.پس از قرار دادن وسایل منزل در کارتن ،درب زیر و دور تا دور آن را حتما با چسب​های ۵ سانتی پلمب نمایید. که این روش نیز جزو اصول اسباب کشی حرفه ای حساب میشود

 • سعی نمایید به جای استفاده از کارتن​های ضعیف سوپرمارکت​ها یا کارتن​های موز برای قرار دادن اثاثیه منزل در آن از کارتن​های ۵ لایه مقاوم مخصوص اسباب کشی استفاده نمایید تا از آسیب رسیدن به وسایلتان جلوگیری نمایید.
 • ما به شما توصیه می کنیم وسایل آسیب پذیر مانند لیوان​ها، بشقاب​های شیشه ای و چینی، آینه و تابلوها، قاب​های عکس، آباژور، مجسمه​ ها، وسایل دکوری و … را پیش از قرار دادن در کارتن بوسیله ​پلاستیک‌ حبابدار ، کاغذ یا روزنامه بسته بندی نموده تا به هم برخورد نکنند و سپس داخل کارتن قرار دهید.
 • در صورتیکه خودتان وقت و یا تجربه کافی برای این کار را ندارید پرسنل آموزش دیده و با تجربه شرکت ایزی پک می توانند در امر بسته بندی شما را یاری کنند. این نیروها از مهارت بالایی در بسته بندی اثاثیه منزل برخوردار هستند و می توانند با دقت بالایی وسایل منزل شما را بسته بندی نمایند.

اسباب کشی حرفه ای

 • یکی دیگر از اصول بسته بندی وسایل برای اسباب کشی عدم استفاده از روزنامه برای بسته بندی تابلوهای نقاشی است زیرا ممکن است جوهر مربوط به روزنامه باعث لک شدن یا آسیب دیدن اثار هنری شما گردد.
 • بر روی هر کارتن لیست محتویات آن و مکان آن در خانه جدید را یادداشت نمایید(مانند اتاق، آشپزخانه و …) تا در روز اسباب کشی پرسنل باربری کارتن​های هر اتاق را به سرعت به محل خود ببرند و لازم نباشد خودتان برای جابجایی جعبه​ها وقت و نیرو بگذارید.
 • سعی کنید مکان هر کارتن را در هر ۴ طرف کارتن یادداشت نمایید تا در روز اسباب کشی بتوانید به سرعت مکان هر کارتن را پیدا کنید و همچنین بر روی کارتن وسایل شکستنی با فونت درشت شکننده بودن آنرا یادداشت و به پرسنل باربری نیز اطلاع دهید.
 • اگر کشوی میز کامپیوتر، میز مطالعه، کنسول یا کمد​های شما قفل ندارند برای جابجایی و به جهت جلوگیری از بیرون آمدن و آسیب دیدن کشوها در زمان حمل آنها را با چند لایه چسب پهن ۵ سانتی متری به بدنه میز وصل نمایید.

نکته آخر از اصول اسباب کشی حرفه ای ، مربوط به قرار دادن کارتن​های هر قسمت از منزل  در کنار هم است برای مثال کارتن های آشپزخانه را در کنار هم بچینید تا زمانیکه کارگران آنها را در کامیون قرار می دهند کارتن ها در کنار هم باشند و در نتیجه در زمان تخلیه پرسنل باربری آنها را براحتی به محل مورد نظر شما می برند.

برای اطلاع کامل از خدمات ایزی پک با ما تماس بگیرید . ۲۰۰-۲۲۷۳۰۱۰۰

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!