خیلی از ویروس‌ها در دنیا پخش شده مانند وبا، فلج اطفال، آنفولانزا و… ولی تنها ویروسی که بعد از تقریبا صد سال، زندگی تمام مردم جهان را تغییر داد کوید-19 یا همان کرونا بود. کرونا به قدری زندگی ما را تحت تاثیر خودش قرار داد که عملا تمام کشورها رسم و رسوم خود را فراموش کردند. چرا راه دور برویم ما ایرانی‌ها در این شرایط بد اقتصادی و اعصاب خوردی‌هامون تنها دلخوشی که داشتیم شب یلدا، چهارشنبه سوری و عید نوروز بود که به لطف کرونا دوسال است که از دورهمی‌ها و جمع شدن‌های بی دلیل جا ماندیم. دیگر کسی بخاطر مناسبت‌های الکی به سفر و گشت و گذار نمی‌رود، دیگر آخر هفته‌ها خانه مادربزرگ جمع نمی‌شویم، دیگر بعد از عطسه کردن، به جای واژه “آفیت باشه” الکل و دستمال نصیبمان می‌شود. میهمان نوازی از بین رفت، اگر به شهرهای زیبای ایران مانند شیراز و اصفهان برویم کسی نمی‌گوید خوش آمدی! دریای شمال خیلی وقت است شناگر به خودش ندیده، مردم جنوب خیلی وقت است رنگ مسافر به خودشان ندیدند، مردم تهران خیلی وقت است از شب نشینی و ماشین‌گردی‌های شبانه گریزانند! ولی همه این‌‌ها برایمان عادی شد! مهمانی نرفتن، مسافرت نرفتن، دورهم جمع نشدن، بغل نکردن همدیگر، تصور خنده بقیه زیر ماسک، زندگی نکردن و بدتر از همه این‌‌ها مرگ هم برایمان عادی شد!

این بود زندگی ما در این دو سال! گیرم واکسن هم همه گیر شود و تمام مردم دنیا از شر این ویروس خلاص شوند؛ ولی کرونا برای کسانی که عزیزشان را از دست دادند تا آخر عمر خواهد بود.

بگذریم! تا اینجا متوجه شدید که کوید-19 چه تاثیری در زندگی ما ایجاد کرده و وقتی که فوتبال بدون تماشاگر برگزار می‌شود، کاسبی‌ها به سمت آنلاین شدن رفتند؛ طبیعتا اسباب کشی در دوران کرونا هم مانند قبل برگزار نمی‌شود. به همین دلیل در این مطلب به سراغ شرایط و نکات اسباب کشی در دوران کرونا می‌رویم.

اسباب کشی در دوران کرونا

اسباب کشی در دوران کروناخانه جدید را ضدعفونی کنید!

در خانه فعلی‌تان که خودتان در آن سکونت دارید، بر تمامی پروتکل‌های بهداشتی و نحوه رفتار با دیگران مسلط هستید. ولی وقتی به یک جای جدید منتقل می‌شوید نمیدانید که صاحب قبلی خانه اصلا پروتکل بهداشتی را رعایت می‌‌کرد؟ یا شاید فرد قبلی ناقل ویروس کرونا باشد! پس قبل از هرچیزی با استفاده از ابزار مربوط خانه را یکبار ضدعفونی کنید.

حتی سعی کنید قبل از اینکه نیروی خدمات برای شست و شوی منزل به خانه شما بیاید اینکار را انجام دهید و زمانی که کار پاکسازی منزل تمام شد – یعنی بعد از نیروی خدماتی – مجددا منزل را ضدعفونی کنید. شاید یکم زیاده روی باشید ولی جان عزیزانتان مهمتر از هر چیز دیگریست!

خرید کارتن اسباب کشی نو

اصولا ما ایرانی‌ها برای اسباب کشی از کارتن‌های دست دوم استفاده می‌کنیم، ولی در این زمان به هیچ وجه سمت کارتن دست دوم نروید! زیرا شما نفر قبلی که از این کارتن اسباب کشی استفاده کرده را نمی‌شناسید و ممکن است آن فرد به هیچ عنوان پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نکرده باشد. همچنین این جعبه‌های بسته بندی، دست به دست به شما منتقل شما و احتمال اینکه در این میان به میکروب  آلوده شده باشد زیاد است.

پس بهتر است یکبار هم که شده برای جابجایی خود هزینه کنید و کارتن‌های درجه یک و 5 لایه خریداری کنید.

اسباب کشی در دوران کرونا

خرید پلاستیک حباب دار

پلاستیک های حباب دار به دلیل جنس پلاستیکی که دارند به راحتی قابل ضدعفونی هستند. اصولا وقتی شما به خانه خود بازمیگردید سریعا گوشی همراه و ساعت یا هر ابزاری که با خود به همراه دارید را ضدعفونی می‌کنید. طبیعتا دربرابر لوازمی که به خانه جدید منتقل می‌شوند نیز همین حس را دارید. ولی به برخی از لوازم خانه نباید الکل برخورد کند، در این زمان استفاده از پلاستیک حبابدار پیشنهاد می‌شود. وقتی دورتادور وسایل شما با پلاستیک پوشانده شود، فقط کافیست که این پلاستیک را از وسایلتان جدا کنید تا تمام میکروب و آلودگی از بین برود.

البته تمام این نکات علاوه بر ضربه گیر بودن بابل رپ یا پلاستیک محافظ است.

استفاده از ماسک چندلایه

ببینید در این روز خودتان هستید، یکی دو نفر از دوستانتان هستند و نیروهایی که جهت حمل بار استخدام می‌کنید هم حضور دارند! دیگه اجتماع به همین می‌گویند! پس تا جای ممکن ماسک خود را روی صورتتان نگه دارید و حتما به یک عدد ماسک قناعت نکنید.

علاوه بر خودتان به نیروهای جابجایی نیز تاکید کنید تا حتما ماسک بزنند و اگر دیدید که یکی از آن‌ها در پوشیدن ماسک کوتاهی کرده، بی رودربایستی از او بخواهید تا ماسکش را بزند.

اسباب کشی در دوران کروناکمک از شرکت اسباب کشی

اگر خیلی در انجام این کار وسواس به خرج می‌دهید، بهترین کار مشارکت با یک شرکت خدمات اسباب کشی است تا صفر تا صد جابجایی شما را با رعایت پروتکل‌های بهداشتی انجام دهد. البته برای اینکه از روند کاری این موسسات آگاهی یابید و بتوانید به شیوه انجام فعالیتشان اعتماد کنید، از دوست یا آشنایی که با آن‌ها سابقه همکاری دارد کمک بگیرید یا با تلفن‌های شرکت تماس بگیرید و از ریز و درشت وظایف آن‌ها با خبر شوید.

تو ایزی پک بهترین راه رو برای شروع یک اسباب کشی استاندارد نشونتون میدیم!
برای مشاوره رایگان و دریافت اطلاعات بیشتر با این شماره تماس بگیر!  22730100

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!