همه ما حداقل یکبار پروسه اسباب کشی را انجام دادیم و میدانیم که چقدر انجام این فرآیند زمانبر است. بحث بسته بندی وسایل جدا که بسیار وقت گیر است، بحث جابجایی و چیدمان در منزل جدید هم به کنار که تا یک ماه خانه ما شکل خانه نمی‌شود. حالا خیلی از افراد بنا به دلایلی (یا جواب کردن صاحب خانه یا جابجایی شغلی) مجبور به اسباب کشی در مدت زمان کم هستند، ولی سوالی که پیش می‌آید این است که آیا می‌شود ظرف مدت یک ماه تمام امور مربوط به اثاث کشی را انجام داد؟ بله میشه، ولی نیازمند نیرو و تعداد نفرات زیاد است که در ادامه به تک تک این موارد بصورت مجزا می‌پردازیم.

آدرس اینستاگرام ایزی پک (کلیک کنید!): easypack@

اسباب کشی

بسته بندی وسایل

این جابجایی با سایر جابجایی‌های شما فرق می‌کند، زیرا با این ذهنیت شروع به جمع کردن وسایل می‌کنید که زمان شما محدود است و باید تمام توانتان را بگذارید تا ایمن‌سازی و بسته بندی لوازم منزل به نحو احسن انجام شود. مثلا اگر شما اثاثیه آشپزخانه را ظرف مدت دو روز جمع می‌کردید، الان باید نهایتا یک روزه تمام  ظروف و وسایل مربوط به آشپزخانه را بسته بندی کنید و داخل کارتن اسباب کشی قرار دهید. شاید در نگاه اول سخت باشد ولی به این فکر کنید که اگر زودتر جابجا نشوید تمام برنامه‌های شما به هم می‌ریزد. به همین دلیل چند هفته به خودتان سختی دهید تا ظرف مدت یک ماه به منزل جدیدتان جابجا شوید.

خرید متریال بسته بندی

فرض کنید امروز به شما گفتند که ظرف مدت یک ماه باید خانه را تخلیه کنید، خب شما نه آمادگی اینکار را دارید و نه نسبت به تهیه اقلام بسته بندی اقدام کردید. پس در اولین فرصت تمام متریال بسته بندی اعم از کارتن اسباب کشی ، پلاستیک حبابدار ،چسب پهن، بقچه لباس زیپدار و… را خریداری کنید تا در اواسط کار، زمانتان را صرف کامل کردن متریال بسته بندی نکنید.

دسته بندی وسایل

تمام وسایل داخل خانه شما به سه دسته تقسیم می‌شود:

وسایلی که قصد جابجایی را دارید

وسایل غیرقابل مصرف

وسایل دورریختنی

وسایلی که می‌خواهید با خودتان به منزل جدید ببرید را با اصولی‌ترین روش ممکن بسته بندی کنید و سپس با توضیحاتی که در قبل دادیم داخل کارتن اسباب کشی مخصوص خودش قرار دهید.

وسایل غیر قابل مصرف به لوازمی می‌گویند که دیگر شرایط استفاده از آن‌ها را نداریم و در عین حال این وسایل نو هستند. مانند لباسی که بعد از کم کردن وزن داریم، یا گوشی قبلی‌مان که دیگر احتیاجی به آن نداریم و این دسته از اثاثیه که می‌تواند در عین بی مصرفی برای ما، برای شخص دیگر مورد مصرف واقع شود. بهتر است که این دسته از اجناس را به خیریه یا افراد نیازمند اهدا کنید.

وسایل دورریختنی هم همانطور که از نامش پیداست وسایل کهنه، فرسوده و قدیمی محسوب می‌شود که نه تنها نمی‌شود از آن استفاده کرد بلکه جای زیادی نیز در خانه ما اشغال می‌کند. طبیعتا واقعا نمیارزد که برای جابجایی این وسیله هزینه کنیم و پیشنهاد می‌شود که دم سطل آشغال محلتان قرارشان دهید.

اسباب کشی

کمک گرفتن از دوستان

چون شما یک ماه فقط فرصت دارید تا تمام وسایلتان را بسته بندی کنید و موازی با آن‌ها به دنبال مکانی برای جابجایی بگردید، طبیعتا فرصت نمی‌کنید که تمام این کارها را تک نفری انجام دهید. پس، از تمام دوستان و آشنایانتان کمک بخواهید تا در این پروسه شما را همراهی کنند که با افزایش تعداد افراد خانه، کارهای شما بهتر و سریعت انجام می‌شود که همین امر استرس و دغدغه شما برای اسباب کشی کمتر می‌کند.

کلام آخر

تمام این راه حل‌هایی که گفتیم می‌تواند شما را در انجام اسباب کشی در مدت زمان کم کمک کند. شرکت ایزی پک با انجام تمام امور مربوط به اثاث کشی، تمام وظایف مربوط به بسته بندی و جابجایی وسایل به منزل جدید را ظرف مدت چند روزه انجام می‌دهد و به شما قول می‌دهیم که کمتر از یک ماه به محل جدید نقل مکان می‌کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!