اسباب کشی به تنهایی یک کار طولانی و سخت به حساب می‌آید و بارداری هم برای خانم خانه یک حال ناخوشایند است، حالا ترکیب این دو را تصور کنید! به نظرم کلمه معضل برای این زمان ساخته شده! خب، اگر در این زمان مجبور شدید که جابجای شوید طبیعتا نباید توقع داشته باشید تا همه چیز طبق روال همیشگی پیش برود. درواقع اسباب کشی هنگام بارداری چندتا نکته ریزی دارد که شما حتما باید رعایت کنید تا کمترین فشار ممکن به فرد باردار بیاید. تازه بازه حاملگی 9 ماه است و هرچه به آخر کار می‌رسید وضعیت سخت‌تر است، به همین دلیل در این مطلب به نکات این مدل اثاث کشی می‌پردازیم، با ما همراه باشید.

اسباب کشی هنگام بارداری

برنامه ریزی کنید اسباب کشی هنگام بارداری

اگر مطالب قبلی ما را مطالعه کرده باشید میبینید که به برنامه‌ریزی تاکیید زیادی داریم، زیرا همیشه وظایفتان از قبل مشخص می‌شود. همین از استرس شما کم می‌کند. شما که باردار هستید استرس برایتان سم است، پس حتما یک برنامه مشخصی برای انجام کارهایتان طراحی کنید تا در هنگام اثاث کشی مشکلی برایتان پیش نیاید.

از دیگران کمک بگیرید

ببینید شما باردار هستید، اصلا از کمک خواستن از دیگران خجالت نکشید! همه شما را درک می‌کنند، اصلا به نوعی وظیفه‌شان است که کمک حال شما باشند. پدر و مادر، خواهر یا برادر، دوست، آشنا و تمام کسانی که با شما صمیمی‌اند صددرصد به کمک شما می‌آیند. نگویید که همسرم هست منم کمکش می‌کنم با هم همه چیز را جلو می‌بریم! در این دور و زمانه همه مشغله دارند، شوهر شما هم به طبع نمی‌تواند کارش را رها کند و تماما به جابجایی بپردازد. البته حتی کسانی که به کمک شما می‌آیند هم نمی‌توانند کار و زندگی‌شان را نبینند و صرفا درکنار شما باشند، نه! همه افراد نزدیک شما به همراه همسرتان می‌توانند تا حدی کمک حال شما باشند و به نوعی جای شما را پر کنند، اصلا هم به این فکر نکنید که به آن‌ها زحمت دادید و خجالت زده شوید.

به خودتان مسلط باشید

در اسباب کشی هنگام بارداری حتما به این نکته توجه کنید که فشار عصبی زیادی روی شماست و به دلیل اختلالات هورمونی، امکان عصبی شدن بیش از حد و گریه بی دلیل وجود دارد. مثلا امکان دارد به دلیل شکستن یک ظرف کوچک سریع از کوره دربروید یا به دلیل جلو نرفتن کارها گریه کنید، برای یک آدم عادی خب غیر طبیعی است که این کارها را انجام دهد ولی شما فرق دارید. یادتان باشد همه درکتان می‌کنند و اگر از کوره در رفتید هیچکس به شما خرده نمی‌گیرد، ولی خودتان را کنترل کنید و نگذارید احساساتتان بر شما غلبه کند. حالا زیاد وارد بحث پزشکی نمی‌شویم زیرا نه اطلاعاتی داریم نه تخصصی و امکان دارد اشتباه راهنماییتان کنیم و شرمنده شما بشیم.

اسباب کشی هنگام بارداری

به خودتان اهمیت دهید

چه ماه اول بارداریتان است چه ماه هشتم، هیچ‌وقت خودتان را نادیده نگیرید! شما زیستگاه یک انسان دیگر هستید و بچه‌تان درون بدن شما درحال رشد است، یعنی شما مسئول دونفر هستید. پس هر جای کار احساس کردید خسته شدید یا فشاری به شما وارد می‌شود، بیخیال کار شوید و استراحت کنید. خودتان را دست‌کم نگیرید، واقعا شما انسان ارزشمندی هستید بالاخره قراره یک مادر ایده‌آل برای فرزندتان باشید. اگرهم میبینید از اینکه کمتر از دیگران کار انجام می‌دهید معذب هستید، خودتان را جای طرف مقابل بگذارید. اگر دوست شما حامله باشد و از شما درخواست کمک برای جابجایی کند، شما منتی می‌گذارید و غر می‌زنید؟ یا با جون و دل تمام تلاشتان را می‌کنید تا رفیق شما دست به سیاه و سفید نزند؟

بیشتر بخوانید: آماده سازی کودکان برای اسباب کشی ،اول از همه به فکر فرزندتان باشید!

از کارهای بارداری غافل نشوید

طبیعتا در بارداری یک سری تمرینات و برنامه‌های روتینی وجود دارد که فرد حامله باید آن‌ها را انجام دهد و یقینا تغذیه مناسب هم یکی از ارکان مهم این دوران است. شما موظف هستید که به تمام این‌ها عمل کنید، نگویید که “حالا اثاث کشی داریم فعلا عقب می‌اندازم دوباره شروع می‌کنم!” شما دیگر زن خانه نیستید قراره مادر خانواده شوید، کل انرژی خانه به حال شما بستگی دارد پس از همین اول حال خودتان را خوب نگهدارید تا کودک شما در محیطی شاد متولد شود.

شما در قبال زندگی این کودک مسئول هستید!

به دنبال پزشک بگردید

اگر منزل جدید شما کلا در یک محل دیگری باشد، درصورت اتفاق ناگهانی نمی‌توانید به پزشک سابقتان مراجعه کنید. پس بهتر است قبل از نقل مکان تمام پزشک‌های زنان و زایمان محل را خوب بشناسید تا درصورت بروز اتفاق احتمالی خیالتان از بابت این مورد راحت باشد.

اسباب کشی هنگام بارداری

وسایل سنگین بلند نکنید

درکل هنگام اسباب کشی بانوان اصولا کارهای مربوط به وسایل سنگین را انجام نمی‌دهند و بیشتر در حوزه بسته‌بندی و کارتن اثاث کشی فعالیت می‌کنند. الان هم همین اصول را پیاده کنید بلکم آسانتر! تا جایی که می‌شود اثاث کشی را برای خودتان راحت کنید و زیاد به خودتان و بچه فشار نیاورید. حتما می‌دانید که تحمل فشارهای زیاد امکان آسیب دیدن مادر یا حتی بچه نیز می‌شود، پس اصلا در این یک مورد ریسک نکنید!

از شرکت اسباب کشی کمک بگیرید

بگذارید یکم رک‌تر صحبت کنم. وقتی شما درگیر اسباب کشی هنگام بارداری هستید، قطعا از روی شکم سیری اینکار را انجام نمی‌دهید! یا بخاطر موقعیت شغلی جابجا می‌شوید، یا صاحب‌خانه جوابتان کرده. درکل می‌خواهم بگویم که از روی اجبار اینکار را انجام می‌دهید، همین مسئله کلی فشار عصبی و نگرانی با خودش به همراه داره چه برسه که شما باردار هم باشید! قبلا هم ذکر کردیم که اختلالات هورمونی در شما یک مقدار بیشتر است و امکان دارد از سایر اعضای خانواده زودتر عصبانی شوید. تمام این نکاتی که گفتیم اثاث کشی را برایتان آسان می‌کند ولی باز نگرانی‌ها وجود دارند. بهترین راه درخواست کمک از شرکت اثاث کشی می‌باشد، چراکه شما اصلا حس نمی‌کنید که جابجا شدید! بسته‌بندی تمام خرده‌ریزهای منزل، وسایل بزرگ و حمل آن‌ها به محل جدید بر دوش شرکت مربوطه است، درضمن برخی از آن‌ها وظیفه چیدمان منزل هم قبول می‌کنند. پس اولین تصمیم مادرانه زندگیتان را بگیرید و به فکر سلامت فرزندتان باشید!

کلام آخر اسباب کشی هنگام بارداری

تا جایی که ممکن است جابه‌جایی خود را بعد از حاملگی بیاندازید ولی اگر دیدید که راهی ندارید، تمامی این نکات را رعایت کنید. شرکت ایزی‌پک با ارائه خدمات کامل اسباب کشی تمام مراحل مربوط به جابجایی شما را با بهترین نیروهای ممکن و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی انجام می‌دهد تا در اسباب کشی هنگام بارداری ،هیچ‌یک از اعضای خانواده نگران مسئله اثاث کشی نباشند. شما می‌توانید در منزل دوست یا آشنا استراحت کنید تا ما پس از تخلیه خانه فعلی، منزل جدید شما را آماده زندگی کنیم.

محصولات مرتبط:

بقچه لباس

پلاستیک حبابدار

چسب پهن

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!