اثاث کشی وسایل منزل

معمولا در هر اثاث کشی یک خبر خوب و یک خبر بد وجود دارد .خبر خوب اینکه احتمالا شما یک پیشنهاد شغلی خوب در شهر دیگری دریافت کرده اید و  یا آپارتمان زیبایی در یک منطقه دیگر تهران پیدا کرده اید و یا درحال ورود به منزل رویایی خود هستید و خبر بد این که درست در زمانی که بابت تمام اینها هیجان زده اید باید برای برداشتن قدم بعدی دچار یک استرس و اظطراب شدید شوید . اضطراب جمع کردن  و بسته بندی وسایل و حمل و چیدن آنها در محل جدید .

اسباب کشی اصولا کار استرس زا و نگران کننده ای است.اما راه حل هایی وجود دارد که بتوانید استرس اساس کشی را کنترل و کاهش دهید . در اینجا چند روش برای مدیریت استرس در زمان اثاث کشی را معرفی می کنیم تا با استفاده از آنها بتوانید از نگرانی های خود قبل از جمع  آوری و بسته بندی اثاثیه ، در حین باربری و بعد از ورود به محل جدید بکاهید.

 

اصول اثاث کشی
اصول اثاث کشی

 

۱) وسایل خود را مرتب کنید

شلوغی و بهم ریختگی وسایل ، یکی از عوامل مهم در تولید استرس است.قبل از شروع بسته بندی و فرایند باربری تمام لوازم اضافه ای که کمدهای شما را اشغال کرده اند دور بریزید. می توانید لباس های قدیمی و سالم خود را به مراکز خیریه اهدا کنید.

سه روش برای خلاص شدن از لوازم اضافه وجود دارد :

– لوازم ارزشمندی که نیازی به آنها ندارید را بفروشید

– وسایل قدیمی ولی سالم و قابل استفاده را اهدا کنید

– و یا درنهایت لوازم غیرقابل استفاده را دور بریزید .

مرتب کردن وسایل یکی از مراحل مهم در اثاث کشی است که باعث می شود از استرس های شما کاسته شود و اجازه دهد کمی نفس راحت بکشید.

 

۲) برای اثاث کشی وقت خود را خالی کنید

بهترین راه برای ازبین بردن اضطراب ناشی از اثاث کشی و بسته بندی وسایل منزل این است که زمانی را کاملا به این امر اختصاص دهید و برروی پروسه های باربری و فرایند اسباب کشی تمرکز کنید.در صورت امکان از آشنایان و اقوام بخواهید از فرزندان خردسال شما برای مدتی نگهداری کنند ، از محل کار خود یک روز مرخصی بگیرید یا برای تمام آخر هفته وقت خود را کاملا آزاد کنید.هرچه تمرکز بیشتری بر فرایند بسته بندی اثاث خود داشته باشید با راندمان بیشتری این کار را انجام خواهید داد و از نگرانی های اضافه دوری خواهید کرد.

۳) زمان بندی اثاث کشی و تحویل خانه را مدیریت کنید

هیچ چیز بیشتر از این استرس آور نیست که بدانید باید راس ساعت ۸ صبح اثاث کشی را آغار کنید و ساعت ۱۲ ظهر نیز حتما آپارتمان قبلی را تحویل دهید.

می توانید با ایجاد یک محدوده زمانی برای خود از چنین اضطرابی دوری کنید. البته ممکن است به این معنی باشد که مجبور شوید برای دو هفته یا یک ماه اجاره اضافی بپردازید اما اینکار باعث می شود از زمان، بهترین استفاده را نمایید و تا حد زیادی از استرس ناشی از حمل و جابجایی خود بکاهید.

 

اصول اسباب کشی
اصول اثاث کشی

 

۴) لوازم با ارزش و مدارک خود را در جای مطمئن قرار دهید

مطمئنا نمی خواهید بدلیل پیدا نکردن برخی از لوازم باارزش خود بعد از اساس کشی دچار استرس و نگرانی شوید.معمولا استرس های ناشی از نیافتن چیزهای باارزشی مانند حلقه ازدواج، پاسپورت، سندهای املاک و .. بیشتر از دیگر جنبه ها ، روند اثاث کشی شما را تحت تاثیر قرار داده و مضطرب خواهد نمود.

لوازم با ارزش خود را در یک محل امن قرار دهید.برای این منظور می توانید از کیف های کمری که به دور کمر قفل می شوند و فضای نسبتا خوبی نیز دارند استفاده کنید، می توانید داخل کیف دستی خود آنها را جای دهید یا حتی به صندوق امانات بانک بسپارید.

 

۵) برنامه کاری و زمانی مشخص کنید

مهمترین اصل در انجام یک اسباب کشی اصولی داشتن برنامه زمانی و کاری میباشد .یادتان باشد بدون داشتن  برنامه اقدام به جمع آوری و بسته بندی اثاث خود نکنید . یکی از موثرترین روش های بسته بندی این است که این کار را اتاق به اتاق انجام دهید.مثلا همه لوازم اتاق پذیرایی را جمع کرده سپس به سراغ اتاق های خواب بروید.

برای هریک از افراد خانواده یک کیف یا کوله پشتی در نظر بگیرید که لوازم ضروری مانند لباس زیر تمیز، حوله، جوراب،مسواک و.. در آن قرار گرفته باشد.با این کار دیگر لازم نیست بعد از رسیدن به منزل جدید نگران پیدا کردن لوازم ضروری مورد نیازتان در میان انبوه جعبه ها باشید.اول یک کیف از لوازم ضروری تهیه کنید سپس شروع به قراردادن وسایل در جعبه ها نمایید.

هر جعبه را بصورت واضح و براساس اینکه از کدام اتاق جمع آوری شده اند برچسب گذاری کنید.با این روش پس از پروسه باربری و در زمان خالی کردن اثاث، کاملا میدانید هر جعبه را باید در کدام اتاق قرار دهید – اتاق خواب – آشپزخانه و…

 

اصول اثاث کشی
اصول اثاث کشی

 

۶) جعبه های مناسب تهیه کنید

چند هفته قبل از شروع اثاث کشی ، میتوانید با تماس با فروشگاه های عرضه کننده لوازم اثاث کشی (ایزی پک) ، کارتن اسباب کشی که متناسب با نوع وسایل موجود در منزل شما در ابعاد و سایز بندی مختلف هستند را سفارش بدهید. این کار باعث میشود که به راحتی بتوانید بدون متحمل شدن فشار عصبی به مرور زمان و طی چند هفته وسایلی که به آن ها احتیاجی ندارید را جمع آوری و بسته بندی کنید.

 

۷) تقسیم وظایف کنید

در نهایت بهترین کار برای کاهش استرس این است که همه یا بخشی از فرایند جابهجایی خود را به یک شرکت متخصص در امر اثاث کشی محول کنید. شما میتوانید یک هفته مانده به تاریخ اثاث کشی خود با ما (ایزی پک) تماس گرفته تا از مشاوره کارشناسان ما در محل خود به صورت رایگان برخوردار شوید . تدوین برنامه زمانی ، جمع آوری و بسته بندی وسایل ، حمل و جابه جایی لوازم به محل جدید و سایر مراحل اثاث کشی شما متناسب با شرایط زمانی که شما مشخص میکنید اجرا و مدیریت خواهد شد.

 

برای اطلاع کامل از خدمات ایزی پک با ما تماس بگیرید . ۲۰۰-۲۲۷۳۰۱۰۰

محصولات مرتبط : 

پلاستیک ضربه گیر حبابدار

چسب پهن نواری

بقچه لباس زیپدار

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!