اسباب کشی در مسیرهای کوتاه را ممکن است افراد بسیاری تجربه کرده باشند. معنای اسباب کشی آن است که بخواهید محل زندگی یا کار خود را به جای دیگر انتقال دهید. حال امکان دارد فاصله خانه جدید و قدیمی زیاد باشد؛ مثلا قصد داشته باشید از شهری به شهر دیگر منتقل شوید و یا آن که تنها از یک محله به محله ای دیگر جا به جا شوید. اغلب افراد، اسباب کشی در مسیرهای کوتاه را می پسندند. چرا که فاصله محله قبلی با محله جدید کم است. بنابراین مسیرها را به خوبی می شناسند و آشنایی نسبی با آن محله و محله های اطراف دارند. پس چه چیز بهتر از آن که در همان محل قبلی یا محله ای نزدیک به آن ساکن شوند. در این صورت اسباب کشی نیز به دلیل فاصله کمتر بسیار سهل تر خواهد بود. زیرا اثاث ها سریع تر به خانه جدید منتقل می شوند و دیگر نیاز به صرف زمان طولانی برای طی کردن مسیر ندارند.

 البته لازم است در نظر داشته باشید که توجه به این موضوع به تنهایی نمی تواند یک اسباب کشی راحت را برای شما رقم بزند. بلکه بسیاری از عوامل دیگر بر این فرآیند اثر گذار است. توجه داشته باشید که اگر ساده ترین نکته در اسباب کشی را رعایت نکنید می تواند پروسه اسباب کشی در مسیرهای کوتاه را برای شما دشوار کند. در ادامه قصد داریم تا روش هایی را معرفی کنیم که به طور معمول جهت انجام خدمات اسباب کشی در مسیرهای کوتاه صورت می گیرد.

آدرس اینستاگرام ایزی پک: easypack@

 

اسباب کشی در مسیرهای کوتاه به شکل تدریجی

از آن جا که مسیر ابتدا تا انتها نزدیک هست، لذا بسیاری از افراد مایلند تا فرآیند اسباب کشی را به صورت تدریجی به انجام رسانند؛ بدین معنی که این پروسه را در مدت زمان طولانی تری اجرا کنند و جا به جایی اثاث ها را به مرور انجام دهند. حسن این کار این است که از میزان سر در گمی برای جمع آوری اثاث ها کم می شود و با خیالی راحت می توان آن را از سر گذراند. گاهی اوقات افراد با ماشین شخصی خود، انتقال اسباب ها را انجام می دهند و برای وسایل سنگین از وانت یا نیسان بهره می گیرند. همچنین اگر اسباب ها زیاد باشند، خرده ریزها را با خودروی شخصی انتقال می دهند و برای اثاث های سنگین از کامیون استفاده می کنند.

اقدامات لازم جهت انجام اسباب کشی در مسیرهای کوتاه

سفارش دادن یک کامیون و چند نیسان یا وانت

این حالت برای زمانی است که اسباب های شما زیاد است ولی فاصله محل قبلی با محلی که قصد سکونت دارید کم است. البته برای اسباب کشی برون شهری با مسافت زیاد نیز می توانید از این روش بهره بگیرید. توجه داشته باشید که در این حالت بایستی از خدمات شرکت های باربری معتبر استفاده کنید. چون اسباب ها در مدت زمان طولانی در راه انتقال و جا به جایی هستند. به همین علت لازم است تا کار بسته بندی اثاثیه منزل توسط یک گروه کاملا مجرب و حرفه ای صورت پذیرد. بهتر است تا نیسان یا وانت مسقف سفارش دهید تا در صورت بارش باران ، وسایل شما خراب نشوند.

بعضا افراد به علت نزدیک بودن خانه جدید و قدیمی، از سفارش کامیون صرف نظر می کنند و تنها به سفارش دادن چندین نیسان یا وانت اکتفا می کنند. اما توصیه ما این است که برای اسباب کشی در مسیرهای کوتاه به جای سفارش دادن چند وانت یا نیسان، یک کامیون بزرگ سفارش دهید. زیرا با سفارش چند باره نیسان سبب می شوید تا پروسه اسباب کشی شما بیشتر طول بکشد و خستگی بیشتری را برای شما به بار آورد. در حقیقت زمانی که از چند نوبت نیسان یا وانت بهره می برید، نیاز دارید تا در چند مرحله اسباب ها را بار گیری  و خالی نمایید و برای همه این مرحله ها، حضور شما لازم است.

بسته بندی به صورت حرفه ای

چنانچه قصد دارید بعضی از اسباب های خود را با خودروی شخصی انتقال دهید، بایستی بسته بندی اصولی و استاندارد را برای آن ها اعمال نمایید. زیرا برای انتقال آن ها با وسیله نقیله شخصی، بایستی اثاث ها را در صندوق عقب و صندلی قبلی خودرو بگذارید. این کار حتی در مسافت های کوتاه می تواند خطرناک باشد و باعث آسیب دیدن وسایل شود. همچنین به علت اینکه خود شما، تجربه و تخصص کافی را در زمینه حمل و نقل اسباب ها ندارید، بسته بندی کردن صحیح و اصولی می تواند سلامت اسباب های شما را در طول مسیر جا به جایی تضمین نماید.

اقدامات لازم جهت انجام اسباب کشی در مسیرهای کوتاه

 استفاده از اپلیکیشن مخصوص اسباب کشی

بسیاری از شرکت های حمل بار هستند که دارای اپلیکیشن مخصوص این کار هستند. بنابراین شما برای اینکه یک اسباب کشی اصولی را پشت سر بگذارید لازم است تا از طریق این اپلیکیشن ها درخواست خود را ثبت نمایید. همچنین می توانید پیش از درخواست ثبت، با کارشناسان این شرکت ها تماس بگیرید و تمام جزییاتی که مربوط به اسباب های شما است را با آن ها در میان بگذارید. بنابراین این شرکت ها با در نظر گرفتن بهترین امکانات و تجهیزات و بهره گیری از نیروهای مجرب می توانند کار اسباب کشی شما را به بهترین نحو به انجام برسانند.

سخن پایانی

در نظر داشته باشید که برای اسباب کشی در مسیرهای کوتاه نیز لازم است تا از تخصص افراد ماهر بهره بگیرید. زیرا به علت حجم بالای اسباب ها امکان صدمه دیدن وسایل حساس بالا است. هنگام بسته بندی کردن لوازم لازم است تا هر وسیله بنا بر دانش و مهارت خاصی در داخل بسته قرار بگیرد که این کار حتما لازم است تا توسط تیم حرفه ای شرکت های مخصوص اسباب کشی انجام شود. توجه داشته باشید شرکتی را برای این کار انتخاب نمایید که معتبر باشد. زیرا شرکت های معتبر از امکانات و تجهیزات حرفه ای تری استفاده می کنند و به علت تجربه بالا می توانند کار اسباب کشی شما در کوتاه ترین  زمان و به صورت حرفه ای انجام دهند. بهره گیری از نیروهای مجرب و آموزش دیده نیز یکی دیگر از مزایای شرکت های معتبر است. زیرا این افراد مهارت خاصی در حمل بارهای سنگین دارند. مهارتی که افراد معمولی از آن برخوردار نیستند و در صورت  حمل بارهای سنگین می توانند به خود و اسباب ها صدمه برسانند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!