فصل بهار را به نو شدن همه چیز می‌شناسند، به طراوتی گسترده که که در سرتاسر شهر پخش می‌شود و جان دوباره‌ای به آن می‌دهد. در این فصل سبز خیلی‌ها برای عقب نماندن از قافله تغییر و نو شدن، به فکر تغییر خانه و اسباب‌کشی می‌افتند. اما سوال اینجاست که چگونه و با رعایت چه نکاتی می‌توان یک اسباب‌کشی راحت و بی‌دردسر را در این فصل تجربه کرد؟ در این مطلب از ایزی‌بلاگ به سراغ معرفی 6 نکته مهم رفته ایم که رعایت آن‌ها اسباب‌کشی شما را تبدیل به یک تجربه لذت بخش می‌کند.

1_بهار، فصل باران‌های بی‌خبر!
همیشه پیش‌بینی شرایط آب و هوایی در فصل بهار با چالش‌های مختلفی همراه است. ممکن است در یک هوای کاملا آفتابی ناگهان باران شدیدی شروع به باریدن کند و در حین اسباب‌کشی به وسایل شما آسیب جدی وارد کند. برای جلوگیری از این اتفاق راهای مختلفی پیش روی شما وجود دارد شامل:

_ استفاده از نایلون و کاورهای مخصوص برای پوشاندن کارتن‌های اسباب‌کشی
_ استفاده از ماشین‌های حمل مسقف برای جلوگیری از خیس شدن وسایل
_ بررسی دقیق شرایط آب و هوا از چند روز قبل تر

بهار و اسباب‌کشی
2_آگاهی از تعرفه‎‌های اسباب‌کشی در سال جدید

در فصل بهار به دلیل تغییر سال معمولا تعرفه‌های اسباب‌کشی نیز دستخوش تغییر می‌شوند. بنابراین تمام افرادی که قصد اسباب‌کشی در این فصل را دارند، لازم است تا از طرق مختلف، درباره تعرفه شرکت‌های مختلف را برای اسباب‌کشی و بسته بندی اثاثیه منزل در سال جدید تحقیق  کنند. این کار باعث می‌شود تا شما بتوانید با یک برنامه ریزی مالی شفاف تمامی مراحل اسباب‌کشی را پشت سرگذاشته و در هنگام تسویه حساب با مشکلی مواجه نشوید.


3_ توجه به فصل امتحانات محصلان
فصل بهار به دلیل مقارن شدنش با فصل امتحانات محصلان، معمولا اسباب‌کشی را برای خانواده‌های دارای فرزند سخت می‌کند. دانش‌آموزان و دانشجویان باید تمرکز خود را بین مطالعه برای امتحانات و برنامه‌ریزی برای جابجایی تقسیم کنند. برای مدیریت این دو وظیفه به طور همزمان، برنامه‌ریزی دقیق و سازماندهی امور می‌تواند کمک‌کننده باشد. تهیه یک چک‌لیست از وظایف و تعیین اولویت‌ها، استفاده از خدمات حمل و نقل و اسباب‌کشی معتبر، و درخواست کمک از دوستان و خانواده برای بسته‌بندی و جابجایی می‌تواند فشار را کاهش دهد. همچنین، شروع بسته‌بندی از قبل و انجام آن به تدریج، به جای انجام همه کارها در آخرین لحظات، می‌تواند به کاهش استرس کمک کند.

امتحانات و اسباب کشی

4_ توجه بیشتر به سلامتی
همه ما برای یکبار هم که شده با خستگی‌ها و کرختی‌های مرسوم فصل بهار دست و پنجه نرم کرده‌ایم. چراکه در این فصل شرایط آب و هوایی به شکلی است که شاید دست و دل ما برای بسته‌بندی اثاثیه منزل به کار نرود و درگیر تنبلی شویم. یا حتی به دلیل گرده افشانی گل و درختان، آلرژی ما فعال شود و اصلا نتوانیم به برای کارهای اسباب‌کشی خود کاری کنیم یا تصمیمی بگیریم. در چنین شرایطی توجه به سلامتی حرف اول را می‌زند. بهتر از قبل دست زدن به هرکاری با پزشک مشورت کنید و اقدامات لازم برای جلوگیری از حالت‌های گفته شده را انجام دهید.

5_تهیه لوازم بسته‌بندی مرغوب
اسباب‌کشی بدون لوازم با کیفیت چیزی جز یک اشتباه بزرگ نیست. اگر لوازم منزل را به چشم یکی از سرمایه‌های زندگی بدانیم، استفاده از لوازم اسباب‌کشی، تبدیل به یک امر کاملا منطقی می‌شود. لوازمی مثل نایلون حباب‌دار، کارتن اسباب‌کشی 5 لایه، چسب مقاوم و بسیاری از موارد دیگر که هرکدام از آن‌ها می‌توانند به عنوان محافظ‌هایی مقاوم در برابر آسیب‌های احتمالی که وسایل شما تهدید می‌کنند به کاربرده شوند.

تعرفه اسباب کشی

6_ انجام برنامه ریزی اصولی

برنامه‌ریزی دقیق برای اسباب‌کشی می‌تواند فرآیند را به مراتب آسان‌تر و کم‌استرس‌تر کند. اولین قدم، تهیه یک چک‌لیست است تا از پوشش دادن تمام جوانب اطمینان حاصل شود. این چک‌لیست باید شامل جدول زمانی برای بسته‌بندی، لیستی از وسایل ضروری که باید در دسترس باشند، و همچنین ترتیبی برای خدمات مورد نیاز مانند شرکت‌های حمل‌و‌نقل و خدمات تمیزکاری باشد. تصمیم‌گیری در مورد اینکه چه چیزی باید حمل شود و چه چیزی می‌تواند دور ریخته شود یا به فروش برسد، می‌تواند به کاهش حجم وسایل و هزینه‌های اسباب‌کشی کمک کند. در نهایت، برنامه‌ریزی برای روز اسباب‌کشی، شامل زمان‌بندی دقیق ورود و خروج وسایل و هماهنگی با محل جدید، اهمیت زیادی دارد تا اطمینان حاصل شود که همه چیز به روانی پیش می‌رود.

کلام آخر
در این مطلب از ایزی‌بلاگ به سراغ معرفی 6 نکته مهم در رابطه با اسباب‌کشی در فصل بهار رفتیم. هدف اصلی این نوشته این بود تا افرادی که در فصل بهار قصد اثاث‌کشی دارند، به شکل تخصصی‌تر و حرفه‌ای‌تری این فرآیند پرزحمت را پشت سرگذاشته و با خیالی آسوده به منزل خود نقل مکان کنند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!