برای اینکه بتوانید برنامه ریزی درستی برای اسباب کشی و حمل اثاثیه منزل داشته باشید باید مثل هر کار دیگری دارای برنامه زمان بندی شده باشید تا بتوانید بدون بروز مشکل و تحمل فشارهای عصبی، آن را به سرانجام برسانید. اسباب کشی صرفا انتقال وسایل یک محل به محل دیگر نیست بلکه دارای مراحل مختلفی است که باید به آنها توجه داشت. به همین دلیل در ادامه به برنامه ریزی برای اسباب کشی می‌پردازیم.

آدرس اینستاگرام ایزی پک: easypack@

 

برنامه ریزی برای اسباب کشی

30 روز مانده تا شروع

بررسی و انتخاب

در قدم اول تمام وسایل منزل را بررسی کنید و ببینید قصد نگهداری کدام یک از لوازمتان را دارید. سپس مشاهده کنید که کدام یک از لوازم شما نیاز به بسته‌بندی خاص دارد مانند شیشه و وسایل شکستنی!

تهیه چک لیست

یک فهرست از تمام وسایلی که قرار است جابه جا کنید تهیه کرده تا چیزی از قلم نیفتد.

جدا کردن اسناد ،مدارک و اوراق بهادار

سوابق تحصیلی مدرسه، سندها، شناسنامه ها، مدارک پزشکی و کل مدارک مهم خانواده را در یک کیف بگذارید تا در حمل و نقل، آنها را گم نکنید.

20 روز مانده تا شروع

شما برای اسباب کشی به تعدادی کارتن خالی برای اسباب کشی در اندازه های مختلف نیاز دارید. هر گروه وسیله به کارتن خاصی نیاز دارد. می توانید از فروشگاه های عرضه کننده محصولات بسته بندی این متریال را تهیه کنید. علاوه براین به طناب، چسب نواری پهن، تعدادی روزنامه و تکه پارچه برای پیچیدن دور شکستنی ها هم نیاز دارید.

حجم وسایل مصرف کردنیتان را کم کنید.

اصولا مواد غذایی که داخل یخچال جای دارند را هیچکس جابجا نمی‌کند، شما هم تا شروع روز اساب کشی سعی کنید این غذاها را مصرف کنید.

 

برنامه ریزی برای اسباب کشی

10 روز مانده

شرکت باربری را انتخاب کنید

تاریخ اسباب کشی را با آن شرکت چک کنید و روی هزینه به توافق برسید. اگر می توانید یک قرار داد ببندید.

بسته بندی را شروع کنید

از وسایلی که کمتر از آنها استفاده می کنید شروع کنید. مثلا جعبه ابزار یا وسایل اسکی. روی هر بسته بنویسید در آن چه وسیله ای وجود دارد و آیا برای حمل آن توصیه خاصی لازم است یا نه؟ جهت بسته بندی خرده ریز و اقلام درشت میتوانید از کارگر جهت کار در منزل استفاده کنید.

وسایل گرانقیمت خود را جدا کنید

وسایلی مثل طلا و جواهر و مدارک را باید خودتان حمل کنید. به هیچ وجه آنها را در کارتن ها بسته بندی نکنید و در صورت امکان آنها را نزد یکی از اقوام و یا دوستان نزدیکتان بگذارید.

یه هفته ماند تا شروع

جمع کردن را ادامه دهید: غیر از وسایل ضروری مثل یخچال، ظروف دم دستی و لباس هایی که می پوشید، تمام چیزهای دیگر را بسته بندی کنید. برای لباس ها می توانید از چمدان های خالی نیز استفاده کنید.

یک روز مانده تا شروع

انجام هماهنگی نهایی

با شرکت حمل و نقل تماس بگیرید و تاریخ را قطعا مشخص کنید.

یخچال و فریزر را از برق بکشید

در این روز دیگر لازم نیست چیزی در یخچال و فریزر شما باشد.

جمع کردن نهایی

یک دست لباس برای پوشیدن در روز اسباب کشی کنار بگذارید و بقیه وسایل و ظروف را جمع کنید.

 

برنامه ریزی برای اسباب کشی

 

روز اسباب کشی 

مدیریت و نظارت بر انجام درست مراحل جابه جایی

حواستان به نیروهای جابجایی باشد تا در هنگام جابجایی به وسایل و راه‌پله‌های شما آسیب نزنند.

زمانی که کارتن ها را در کامیون می گذارید ، دقت کنید کارتن های سنگین تر را پایین بگذارید تا فاشر آن وسایل شما را له نکند.

وسایل بزرگ مثل پیانو، تلویزیون، یخچال ساید بای ساید و وسایل دیگر به روش های خاصی برای جابه جایی نیاز دارند که بهتر است آنها را به شرکت حمل و نقل بسپارید. هنگام قصد همکاری با این شرکت‌ها را دارید حتما درباره تمامی هزینه‌ها و شیوه انجام کار سوال کنید، زیرا حمل و جابجایی این وسایل به دلیل دشوار بودن آن هزینه بیشتری نیز با خودشان به همراه دارند.

برای بار آخر خانه خالی را کاملا بگردید. تمام کمدها و کابینت ها را باز کنید تا چیزی جا نماند.

برای اطلاع کامل از خدمات ایزی پک با ما تماس بگیرید . ۲۰۰-۲۲۷۳۰۱۰۰

محصولات مرتبط:

پلاستیک حبابدار

چسب پهن

بقچه لباس

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!