بسته بندی اصولی وسایل منزل

بسته بندی اصولی وسایل در اسباب کشی اهمیت زیادی دارد. برای اینکه بدانیم بسته بندی اصولی اسباب کشی چگونه است و باید چه نکاتی را رعایت کنیم. ابتدا باید بدانیم چرا بسته بندی در اسباب کشی اهمیت دارد.

اهمیت بسته بندی اصولی وسایل در اسباب کشی

برای اینکه بتوانید وسایل خود را از یک منزل به منزل جدید ببرید لازم است که حتما آنها را بسته بندی کنید. چون حمل دانه به دانه آنها بسیار سخت است و از طرفی برخی از اسباب منزل بسیار ریز هستند که اگر در پک مناسب قرار نگیرند ممکن است گم و گور شوند. پس این مسلم است که باید اسباب منزل را درون کارتن و یا وسایل بسته بندی دیگر بسته بندی کرد. تا بتوان آنها را به راحتی جا به جا کرد.

حالا چرا باید به بسته بندی اسباب اهمیت دهیم؟ دلایل فراوانی برای اهمیت بسته بندی اسباب منزل وجود دارد. یکی از دلایل که در بالا نیز گفته شد، گم نشدن اسباب در هنگام جا به جایی است. در همه منزل ها اسباب های ریز مانند کتاب، خودکار، وسایل تزئینی ، لیوان و … وجود دارد که در صورتی که آنها را در کارتون های اسباب کشی بزرگ جمع نکنیم امکان گم شدن آنها زیاد است. پس یکی از دلایل مهم بسته بندی اسباب کشی، گم نشدن اسباب منزل است.

 

بسته بندی اصولی وسایل
بسته بندی اصولی وسایل

 

یکی دیگر از دلایلی که باید وسایل خانه را بسته بندی اصولی کرد وجود وسایل شکستنی در بین اسباب منزل است. اگر وسایل شکستنی به صورت اصولی بسته بندی نشوند امکان شکستن و آسیب دیدن آنها بسیار زیاد است. به صورت عادی در طول روز به هنگام استفاده از اسباب شکستنی بسیاری از آنها آسیب می بینند و یا می شکنند چه برسد به اینکه بخواهید آنها را به صورت کلی با یک وسیله نقلیه جا به جا کنید. به طور قطع اگر بسته بندی اصولی برای آنها در نظر گرفته نشود آسیب دیده و می شکنند.

یکی دیگر از دلایل بسته بندی اسباب منزل ضربه دیدن آنها در هنگام اسباب کشی است. بسیار پیش آمده است که به هنگام جا به جایی گوشه مبل، یخچال و یا هر وسیله از منزل ضربه دیده و دچار تو رفتگی و یا شکستگی شده است. پس باید بدانیم که اسباب بزرگ و هر اسبابی که امکان ضربه دیدن دارند نیاز به بسته بندی دارند.

 

 

بسته بندی اصولی وسایل
بسته بندی اصولی وسایل

 

اصول بسته بندی در اسباب کشی

بسته بندی اسباب و اثاثیه منزل برای جا به جایی بین دو محل لازمه اصولی است که در این بخش به توضیح آن می پردازیم.

اولین اصولی که در بسته بندی باید به آن توجه کرد و آن رعایت کرد استفاده از تجهیزات بسته بندی مناسب است. تجهیزات مناسب کمک شایانی به بسته بندی اسباب و آسیب ندیدن آنها می کند. کارتن اسباب کشی بخش عمده و مهمی از این تجهیزات را تشکیل می دهد. کارتن های اسباب کشی باید مناسب با اسباب کشی باشد. بهتر است این کارتن ها از شرکت های اسباب کشی تهیه شود زیرا آنها می دانند که چه کارتن هایی مناسب اسباب کشی می باشد. کارتن های اسباب کشی نباید خیلی بزرگ و نه خیلی کوچک باشند. باید متناسب با اسباب منزل در ابعاد متوسط تهیه شوند. این کارتن ها باید محکم باشند به گونه ای که تحمل بار را داشته باشند و پاره نشوند. استفاده از کارتن های دسته دوم برای اسباب کشی توصیه نمی شود. زیرا کارتن ها به هنگام تولید به صورت چند لایه تولید می شوند و در بین لایه ها هوا و یا فضای خالی وجود دارد تا از ضربه به محتویات کارتن وارد نشود.کارتن های دسته دوم به دلیل استفاده مکرر و فشار وارد شده به آنها این فضای خالی بین آنها از بین رفته و تحمل ضربات کمتری را دارند. پس توصیه می شود حتما از کارتن های نو استفاده کنید و یا حد الامکان کارتن های نو را برای اسباب شکستنی بگذارید.

 

بسته بندی اصولی وسایل
بسته بندی اصولی وسایل

 

یکی دیگر از اصول مهم در بسته بندی اسباب کشی ، دسته بندی اسباب منزل است. باید بدانیم که چه وسایلی را با هم در یک کارتن قرار دهیم . این دسته بندی به کمتر آسیب دیدن وسایل ما کمک می کند. به طور مثال باید لیوان ها و وسایل شکستنی در یک پک بسته بندی شوند تا از آنها مراقبت بهتری شود. وسایلی که جای زیادی میگیرند به صورت جداگانه بسته بندی شود و یا در کنار آ«ها از وسایل ریزتر استفاده کرد. به طور کلی بهتر است وسایل مشابه و از یک جنس در یک پک بسته بندی شوند.

یکی از اصلی که در هنگام بسته بندی اسباب کشی باید رعایت کرد استفاده از ضربه گیر ها در هنگام بسته بندی است. ضربه گیرها مانند کاغذ بسته بندی و بابل رول و .. باید رد بین اسباب شما به خصوص اسباب شکستنی باشد تا از برخورد بین آنها جلوگیری کند. علاوه بر بین اسباب در بالا و پایین هر بسته بندی به خصوص اسباب شکستنی باید از این تجهیزات  استفاده کرد تا به هنگام چیدمان در ماشین حمل و نقل اسباب آسیب نبینند.

 

بسته بندی اصولی وسایل
بسته بندی اصولی وسایل

 

از اصولی که در بسته بندی اسباب کشی بسیار مفید خواهد بود استفاده از چسب های رنگی برای جدا سازی پک ها از هم می باشد. این جدا سازی کمک خوبی در هنگام چیدن در ماشین و همچنین چیدمان منزل جدید خواهد کرد.

استفاده از چک لیست و نوشتن محتویات هر کارتن بر روی آن نیز بسیار مفید و کاربردی است. این کار کمک می کند تا سر درگمی کمتری داشته باشید.

برای بسته بندی اسباب کشی اصول فراونی وجود دارد که می تواند در مقالات دیگر به صورت جزئی تر و کامل تر این مبحث را دنبال کنید.

در انتها شرکت ایزی پک با بیش از ۱۰ سال سابقه کار یکی از شرکت های پیشرو در امر بسته بندی و اسباب کشی می باشد. این شرکت با داشتن دانش و تجربه مفید در امر اسباب کشی و بسته بندی می تواند بهترین گزینه برای شما باشد تا اسباب کشی آسان داشته باشید. شرکت ایزی پک تمام تجهیزات مورد نیاز اسباب کشی را به شخصه خود تولید می کند و به مردم ارائه می دهد. شرکت ایزی پک کلیه خدمات اسباب کشی اعم از بسته بندی و حمل اسباب و .. را از شروع تا پایان انجام می دهد.

بسته بندی اصولی وسایل
بسته بندی اصولی وسایل

 

برای اطلاع کامل از خدمات ایزی پک با ما تماس بگیرید . ۲۰۰-۲۲۷۳۰۱۰۰

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!