تقریبا 80% لوازم خانه ما را اقلام شکستنی تشکیل داده است که هنگام اثاث کشی تمام توجه‌مان را برای این وسایل خرج میکنیم. حالا برای اینکه این اثاثیه ها را برای جابجایی آماده کنیم باید چه کرد؟ در این مقاله قصد داریم تا درباره نحوه بسته بندی اقلام شکستنی اعم از لیوان، بشقاب، ظروف چینی، عتیقجات، لوازم دکوری و… اندکی بحث کنیم، با ما همراه باشید.

آدرس اینستاگرام ایزی پک (کلیک کنید!): easypack@

پلاستیک حبابدار ایزی پک

بسته بندی اقلام شکستنی

ما برای شما سه مرحله جهت ایمن سازی ظروف شکستنی پیشنهاد میکنیم که در ادامه به آنها می پردازیم:

استفاده از پلاستیک حبابدار

پلاستیک حبابدار ضربه گیر یکی از متریالی است که تا 80 درصد از خسارات احتمالی به وسیله جلوگیری می‌کند. این نایلون ضربه گیر با وجود استحکام و مقاومت بالایی که دارد توانسته که تا حد زیادی از شکسته شدن وسایل جلوگیری کند. پلاستیک های حبابدار در دو نوع بابل بگ و بابل رپ موجود میباشد که میتوانید بنابه نیازتان از آنها استفاده کنید. بابل رپ به پلاستیک های حبابدار متری می‌گویند که میتوانید باتوجه به سایز اثاثیه تان، ضربه گیر را بِبُرید و دور وسایلتان بپیچید. بابل بگ به پلاستیک های حبابدار در سایزهای مشخصی می‌گویند که میتوان ظروف، قاب عکس، لوان و … را درون آنها قرار دهید (مانند کیسه)

استفاده از کارتن اسباب کشی

کارتن اثاث کشی هم یکی از ابزارهاییست که از قدیم الایام به دنبال تهیه کردن آنها میرفتیم، در اصل بدون کارتن بسته بندی اسباب کشی ایمنی وسایل ما معنی ندارد حالا هر چقدر هم که نکات ایمنی را رعایت کنید. به همین خاطر استفاده از کارتن خالی 5 لایه را به شما پیشنهاد میکنیم، دلیل این کار هم تشکیل شدن این جعبه از 5 لایه مقوای محکم می‌باشد. کارتن های 5 لایه با استحکام بالایی که دارند از خسارات احتمالی به اثاثیه جلو گیری میکنند.

استفاده از کاغذ بسته بندی

کاغذ بسته بندی همانطور که از نامش پیداست برای لایه پیچی ظروف شکستنی بکار میرود. ولی کاربرد مهمی که میخواهیم در این مطلب به آن بپردازیم، پر کردن فضای خالی بین کارتن و لوازم شماست. وقتی ظروف شکستنی خود را داخل کارتن بسته بندی گذاشتید، میبینید که یک فضای خالی مابین وسایل شما با کارتن وجود دارد که در هنگام حمل امکان دارد که لوازم شما به هم بخورد کنند و خدایی نکرده آسیب ببینند. به همین دلیل اول از همه کاغذ بسته بندی را مچاله کنید و داخل این فضاهای خالی بگذارید تا در هنگام جابجایی آسیبی به لوازم وارد نشود.

کلام آخر

مهمترین نکاتی که باید رعایت کنید همین‌هاست! در اصل این سه وسیله میتواند ایمنی اثاث کشی شما را بالا ببرند ولی خودتان به دلخواه میتوانید از متریال های دیگری که فکر میکنید که سبب ایمن شدن وسایلتان میشود نیز استفاده کنید. به خاطر داشته باشید که هرچقدر متریال بسته بندی بیشتر باشد امنیت اثاثیه تان بالاتر میرود.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!