تشک وسیله‌ای است که روح شما را از این جهان به جهان دیگر منتقل میکند. وقتی سرکار هستید، وقتی سر کلاس هستید یا از صبح سوار تاکسی و مترو و اتوبوس هستید، دلتان برای تخت خوابتان تنگ می‌شود. در کل هر فعالیتی که باعث خستگی و ملالت شما شود، حس خواب آلودگی و کسالت را درونتان بیدار میکند که دوای این درد فقط خواب است. وقتی میگوییم خواب هرکسی به فکر تخت خواب شخصی خودش میوفتد، یعنی وقتی من از خوابیدن صحبت میکنم شما که یادِ تخت خواب من نمیوفتید! بلکه سرویس خواب خودتان را با مکان دنج اتاقتان تصور میکنید. البته تخت خواب خالی به درد نمیخورد! هستیِ تخت خواب، تشک آن است. این تشک است که به ما میگوید بخواب و فکر چیزی نباش و در واقع همین وسیله است که وقتی ناراحتیم و یا خسته هستیم بهش پناه میبریم. راستش را بگویم همین الان که دارم این مقاله را مینویسم، خوابم گرفت! یعنی توی همین چهار خطی که نوشتم 5 بار خمیازه کشیدم! حالا بگذریم. وقتی که این وسیله برای ما انقدر مهم است، چرا هنگام اسباب کشی مواظبش نباشیم؟ در این مطلب به طور کامل به نحوه بسته بندی تشک خواب میپردازیم.

آدرس اینستاگرام ایزی پک (کلیک کنید!): easypack@

بسته بندی تشک

بسته بندی تشک برای اسباب کشی

درواقع بسته بندی تشک آنقدرها هم کار سخت و پیچیده‌ای نیست. ولی با رعایت چند نکته ساده خودتان به تنهایی میتوانید بسته بندی این اثاثیه را انجام دهید.

در مکان تمیز بسته بندی کنید

به طور حتم برای بسته بندی تشک، باید آن را از تخت جدا کرده و روی زمین قرار دهید تا بوسیله ابزارهای مربوطه این وسیله را ایمن سازی کنید. پس حتما دقت داشته باشید که در جایی که قرار است تشک قرار بگیرد، قبلا با کفش کثیف نشده باشد. دلیل آن هم مشخص است، بالاخره قرار است روی این تشک بخوابید و کثیف شدن آن واقعا دل آدم را می‌زند.

از سلفون استفاده نکنید

خیلی ها را دیدم که برای جابجا کردن تشک خواب خود از سلفون بسته بندی استفاده می‌کنند، چه کسی این وسیله را به شما پیشنهاد داده است؟ درسته که سلفون برای لایه پیچی لوازمی مانند مبل مناسب است ولی تشک خیر! فرض کنید که با سلفون لایه پیچی را انجام دادید و حالا نوبت به حمل آن رسیده، فقط با جابجاییِ یک طبقه سلفون پاره شده و تشک شما پخش زمین می‌شود. درست است که این وسیله شکستنی نیست، ولی با بروز این مشکل تشک خواب شما به طرز چشمگیری کثیف می‌شود.

از پلاستیک حبابدار استفاده کنید

اصولا بیشتر تشک ها یک کاوری مخصوص جابجایی دارند، پیشنهاد ما به شما استفاده از همین کاورهاست. ولی اگر این کاور را گم کرده‌اید یا اصلا از اول وجود خارجی نداشت، دست دامان پلاستیک حبابدار شوید. این وسیله با مقاومت بالایی که دارد به هیچ عنوان در هنگام جابجایی پاره نمی‌شود و می‌توان گفت که خیالتان را از این بابت راحت می‌کند. درضمن حتما یادتان باشد که پس از لایه پیچی با پلاستیک ضربه گیر حتما از چسب پهن جهت محکم سازی استفاده نمایید و بالا پایین بسته بندی را با استفاده از نایلون حبابدار و چسب بپوشانید.

کلام آخر

همانطور که خواندید اصلا کار پیچیده‌ای نبود و یا مانند یخچال و لباسشویی نیازی به نیروی متخصص هم نیست. ما در این مطلب سعی داشتیم تا تجربیات چند ساله خود را اختیارتان قرار دهیم و خودتان به تنهایی شاهد یک بسته بندی ایمن و استاندارد باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!