بسته بندی در اسباب کشی

بسته بندی در اسباب کشی اهمیت زیادی دارد. برای اینکه بدانیم بسته بندی اصولی در یک اسباب کشی چگونه است و باید چه نکاتی را رعایت کنیم. ابتدا باید بدانیم چرا بسته بندی در اسباب کشی اهمیت دارد.

اهمیت بسته بندی در اسباب کشی

برای اینکه بتوانید وسایل خود را از یک منزل به منزل جدید ببرید لازم است که حتما آنها را بسته بندی کنید. چون حمل دانه به دانه آنها بسیار سخت است و از طرفی برخی از اسباب منزل بسیار ریز هستند که اگر در پک مناسب قرار نگیرند ممکن است گم و گور شوند. پس این مسلم است که باید اسباب منزل را درون کارتن و یا وسایل بسته بندی دیگر بسته بندی کرد. تابتوان آنها را به راحتی جا به جا کرد.

 

بسته بندی در اسباب کشی
بسته بندی در اسباب کشی

 

 چرا باید به بسته بندی اسباب در هنگام اسباب کشی اهمیت دهیم؟

۱) گم نشدن اسباب خرده ریز

 دلایل فراوانی برای اهمیت بسته بندی اسباب منزل وجود دارد. یکی از دلایل که در بالا نیز گفته شد، گم نشدن اسباب در هنگام جا به جایی است. در همه خانه ها اسباب ریز مانند کتاب، خودکار، وسایل تزئینی ، لیوان و … وجود دارد که در صورتی که آنها را داخل کارتن اسباب کشی بزرگ جمع نکنیم امکان گم شدن آنها زیاد است. پس یکی از دلایل مهم بسته بندی اسباب کشی، گم نشدن اسباب منزل است.

۲) آسیب ندیدن اسباب شکستنی

یکی دیگر از دلایلی که باید وسایل خانه را بسته بندی کرد وجود وسایل شکستنی در بین اسباب منزل است. اگر وسایل شکستنی به صورت اصولی بسته بندی نشوند امکان شکستن و آسیب دیدن آنها بسیار زیاد است. به صورت عادی در طول روز به هنگام استفاده از اسباب شکستنی بسیاری از آنها آسیب می بینند و یا می شکنند چه برسد به اینکه بخواهید آنها را به صورت کلی با یک وسیله نقلیه جا به جا کنید. به طور قطع اگر بسته بندی اصولی برای آنها در نظر گرفته نشود آسیب دیده و می شکنند.

۳) جلوگیری از آسیب دیدن اسباب بزرگ

یکی دیگر از دلایل بسته بندی اسباب منزل ضربه دیدن آنها در هنگام اسباب کشی است. بسیار پیش آمده است که به هنگام جا به جایی گوشه مبل، یخچال و یا هر وسیله از منزل ضربه دیده و دچار تو رفتگی و یا شکستگی شده است. پس باید بدانیم که در هنگام اسباب کشی برای هر کدام از وسایل موجود در خانه که امکان آسیب دیدن باشد ، نیاز به بسته بندی نیز وجود دارد .

بسته بندی در اسباب کشی
بسته بندی در اسباب کشی

 

اصول بسته بندی در اسباب کشی

بسته بندی اسباب و اثاثیه منزل برای جا به جایی بین دو محل نیازمند اصولی است که در این بخش به توضیح آن می پردازیم.

۱) تهیه تجهیزات بسته بندی

اولین اصلی که در بسته بندی باید به آن توجه کرد و آن رعایت کرد استفاده از تجهیزات بسته بندی مناسب است. تجهیزات مناسب کمک شایانی به بسته بندی اسباب و آسیب ندیدن آنها می کند. کارتن اسباب کشی بخش عمده و مهمی از این تجهیزات را تشکیل می دهند. کارتن های اسباب کشی باید متناسب با شرایط جابه جایی انتخاب شود . به طور مثال کارتن های مخصوص جابه جایی داخلی با کارتن های مناسب برای فریت بار فرق میکند .پس باید هنگام تهیه کارتن برای بسته بندی اسباب خود به نوع جابه جایی خود نیز توجه کرده و متناسب با آن متریال مورد نیاز خود را تهیه کنید.

شما میتوانید این کارتن ها را از شرکت های اسباب کشی تهیه کنید زیرا آنها می دانند که چه کارتن هایی مناسب چه نوع از جابه جایی می باشد. کارتن های اسباب کشی نباید خیلی بزرگ و نه خیلی کوچک باشند  و باید متناسب با اسباب موجود در منزل و در ابعاد مناسب تهیه شده باشند . کارتن های بسنه بندی اسباب منزل باید محکم باشند به گونه ای که تحمل وزن و فشار بار را در هنگام جابه جایی داشته باشند و پاره نشوند. استفاده از کارتن های دسته دوم برای اسباب کشی توصیه نمی شود. زیرا کارتن ها به هنگام تولید به صورت چند لایه ساخته می شوند و در بین لایه ها فضای خالی وجود دارد تا از رسیدن ضربه  به محتویات کارتن جلوگیری شود . کارتن های دسته دوم به دلیل استفاده مکرر و فشار وارد شده به آنها این خاصیت را نداشته و فضای خالی بین لایه های کارتن که اصطلاحا فلوت نامیده میشود از بین رفته و تحمل ضربات کمتری را دارند. پس توصیه می شود حتما از کارتن های نو استفاده کنید و یا حد الامکان کارتن های نو را برای اسباب شکستنی و حساس بگذارید.

 

بسته بندی در اسباب کشی
بسته بندی در اسباب کشی

 

۲) دسته بندی اسباب برای بسته بندی

یکی دیگر از اصول مهم در بسته بندی اسباب کشی ، دسته بندی اسباب منزل است. باید بدانیم که چه وسایلی را با هم در یک کارتن قرار دهیم . این دسته بندی به کمتر آسیب دیدن وسایل ما کمک می کند. به طور مثال باید لیوان ها و وسایل شکستنی در یک پک بسته بندی شوند تا از آنها مراقبت بهتری شود. وسایلی که جای زیادی میگیرند به صورت جداگانه بسته بندی شود و یا در کنار آ«ها از وسایل ریزتر استفاده کرد. به طور کلی بهتر است وسایل مشابه و از یک جنس را در یک پک بسته بندی کنید.

۳) استفاده از ضربه گیر

یکی از اصولی که در هنگام بسته بندی اسباب شکستنی باید رعایت کرد استفاده از ضربه گیر ها در هنگام بسته بندی است.  ضربه گیرها انواع مختلفی  از قبیل فوم ، بابل رپ ، ایر پد ، کاغذ بسته بندی و… دارند که بنا به نوع اسباب مورد بسته بندی ز آن ها استفاده میشود. از ضربه گیرها میتوان برای دور پیچی وسایل حساس و یا  قرار دادن آن ها  در بین اسباب داخل کارتن به خصوص اسباب شکستنی استفاده کرد تا از برخورد بین آنها در هنگام جابه جایی جلوگیری شود . ضمنا شما میتوانید از ضربه گیر ها برای پر کردن فضای خالی بین اسباب موجود در کارتن هم استفاده کنید تا در هنگام حمل و نقل و تکان های شدید وسایل شکستنی موجود در کارتن ها آسیب نبیند.

 

بسته بندی در اسباب کشی
بسته بندی در اسباب کشی

 

۴) استفاده از چسب های رنگی

از اصولی که در بسته بندی اسباب کشی بسیار مفید خواهد بود استفاده از چسب های رنگی برای جدا سازی بسته ها از هم می باشد. این جدا سازی کمک خوبی در هنگام چیدن در ماشین و همچنین چیدمان منزل جدید خواهد کرد.

۵) تهیه چک لیست

استفاده از چک لیست و نوشتن محتویات هر کارتن بر روی آن نیز بسیار مفید و کاربردی است. این کار کمک می کند تا سر درگمی کمتری در منزل جدیدتان داشته باشید. برای بسته بندی اسباب کشی اصول فراونی وجود دارد که می توانید در مقالات دیگر به صورت جزئی تر و کامل تر این مبحث را دنبال کنید.

در اتمام شرکت ایزی پک با داشتن دو دهه سابقه کار به صورت تخصصی در امر بسته بندی و انتقال اصولی اسباب ، یکی از شرکت های پیشرو در امر بسته بندی و اسباب کشی می باشد. این شرکت با داشتن دانش و تجربه مفید در امر اسباب کشی و بسته بندی می تواند بهترین گزینه برای شما باشد تا اسباب کشی آسان و راحتی را تجربه کنید . شرکت ایزی پک تمام تجهیزات مورد نیاز اسباب کشی را به صورت انحصاری و طبق استانداردهای موجود تولید کرده و در اختیار شما قرار میدهد .

خدمات کامل ایزی پک شامل انجام کلیه مراحل جابه جایی از شروع تا پایان میباشد که شما میتوانی به راحتی تنها با یک تماس از آن بهره مند شوید.

برای برآورد هزینه و ارائه مشاوره رایگان در محل ، با ما تماس بگیرید. ۲۰۰-۲۲۷۳۰۱۰۰

 

بسته بندی در اسباب کشی
بسته بندی در اسباب کشی
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!