مایکروویو یک وسیله بسیار کاربردی میباشد که علاوه بر خانه‌ها، بسیاری از شرکت‌ها و ادارجات هم حداقل از یک مایکرویو جهت سهولت کارکنان در گرم کردن غذا استفاده میکنند. به همین دلیل این دستگاه در زندگی همه ما نقش مهمی دارد و طبیعتا نبود یا فقدان آن بطور کامل در کیفیت زندگیمان احساس میشود. به همین دلیل در اسباب کشی سعی میکنیم تا بسته بندی مایکروویو را به نحو احسن انجام دهیم تا پس از جابجایی مجبور به تهیه یک دستگاه جدید یا تعمیر ان نباشیم. به همین دلیل در ادامه به بسته بندی ماکروفر می‌پردازیم.

نحوه تمیز کردن مایکروویو

قبل از بسته بندی مایکروویو حتما این دستگاه را از چربی پاک کنید. برای این کار یک کاسه آب پر کنید و دو قاشق غذاخوری داخل آن جوش شیرین بریزید و بگذارید 3 الی 5 دقیقه داخل مایکروویو گرم شود سپس بعد از تمام شدن تایمر چند دقیقه هم بگذارید کاسه آب داخل ماکروویو بماند و سپس درب آن را باز کنید. بخار ناشی از این محلول باعث میشود که چربی از جداره‌های داخل ماکروفر جدا شود و راحتتر داخل آن را تمیز کنید. بعد از این کار با یک اسفنج نرم با استفاده از همان محلول آب و جوش شیرین شروع کنید به تمیز کردن مایکروفر. البته به جای جوش شیرین میتوانید از سرکه یا آب لیموی تازه نیز استفاده کنید، فقط به خاطر داشته باشید که اگر از لیمو یا سرکه استفاده میکنید، اسفنج را به آب خالی آغشته کنید نه به خود محلول! لازم به ذکر است که ظرف شیشه ای داخل مایکروویو را مانند یک ظرف معمولی بشورید و تمیز کردن آن محدودیت خاصی ندارد.

بسته بندی مایکروویو

نحوه صحیح بسته بندی مایکروویو

بعد از اینکه ماکروفر شما بطور کامل تمیز شد چند دقیقه بگذارید بماند تا بطور کامل خشک شود. حالا نوبت به بسته بندی آن میرسد:

اتصال برقی را جدا کنید

هر وسیله برقی که به منبع تغذیه برقی متصل است، باید قبل از بسته بندی از برق کشیده شود. مایکروویو هم همینطور! سیم متصل به پریز را جدا کنید تا بتوانید ایمن سازی را شروع کنید.

سینی داخل ماکروفر را جدا کنید

اصولا داخل ماکروفرها یک سینی شیشه ای وجود دارد که حتما قبل از اثاث کشی باید آن را دربیاورید تا در حین جابجایی شیشه جلوی مایکروویو آسیب نبیند.

بسته بندی ماکروفر را آغاز کنید

الان نوبت آن است که با استفاده از پلاستیک ضربه گیر کار مربوط به بسته بندی را انجام دهید. در این مرحله با یک مقوا سطح جلویی و شیشه‌ای مایکروویو را بپوشانید تا آسیبی در جابجایی به آن وارد نشود و سپس با استفاده از پلاستیک حبابدار کل مایکروویو را بسته بندی کنید.

بسته بندی مایکروویو

بسته بندی  فرتوکار

برخی از خانه ها علاوه بر ماکروفر یک فرتوکار هم دارند که داخل کابینتشان جاگذاری شده، چون این دو دستگاه از یک خانواده هستند تصمیم گرفتیم علاوه بر بسته بندی ماکروویو به بسته بندی فر توکار هم بپردازیم.

بیرون آوردن فر

اولین کار بیرون آوردن فر است! در گوشه‌های فر 4 تا پیچ وجود دارد که دستگاه را به کابینت شما متصل میکند، در قدم اول این 4 پیچ را باز کنید و با کمک دستگیره‌های کناره آن فر را بیرون بکشید. لازم به ذکر است که به دلیل وزن بالای این وسیله حتما باید دو نفر اینکار را انجام دهند تا احتمال آسیب دیدن فرتوکار کمتر شود. وقتی فر را از کابینت فعلا روی زمین قرار ندهید چون:

جدا کردن اتصالات برقی

از پشت فر یک سیم به پریز برق متصل است و زمانی میتوانید به آن دسترسی داشته باشید که فر را از کابینت بیرون بیاورید. پس زمانی که فر را از کابین جدا کردید قبل از زمین گذاشتن آن، پریز برق را بکشید. به این دلیل میگوییم فر را زمین نگذارید چون احتمال کش آمدن و اتصالی سیم وجود دارد.

خالی کردن محتویات داخل فر

برای بسته بندی فر توکار به خاطر داشته باشید که محتویات فلزی آن یا باید فیکس شوند یا خالی! زیرا در صورت عدم انجام این کار، احتمال آسیب دیدن شیشه جلویی فر بالاست.

بسته بندی فرتوکار

پس از اینکه تمامی مراحل بالا  را انجام دادید، نوبت به بسته بندی میرسد! دقیقا مانند بسته بندی مایکروویو باید عمل کنید، یعنی یک مقوا جلوی شیشه آن قرار دهید و سپس با استفاده از پلاستیک حباب دار شروع به لایه پیچی و ایمن سازی فر تو کار خود کنید.

کلام آخر

ایزی پک با آموزش بسته بندی اثاثیه منزل  به شما راهکارهای نوینی را جهت ایمن سازی و بسته بندی تمامی لوازم خانه میدهد تا خودتان به تنهایی بتوانید بسته بندی مایکروویو را انجام دهید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!