وسایل گران قیمت خانه به چه وسایل می‌گویند؟ وسایل بزرگی مانند یخچال، تلوزیون، لباس شویی و لوازمی که تهیه مجدد آن‌‌ها برای ما گران تمام می‌شوند و وسایل خرده‌ریز مانند عتیقجات و لوازمی که داخل بوفه نگهداری می‌شوند. دسته دیگر نیز طلا و جواهرات یا اسناد و مدارک مهم شما هستند که در ظاهر فقط یک کاغذ است ولی در باطن زندگی شما به همان یک تیکه کاغذ بند است!

خب حالا چجوری وسایل گرانبها را برای اسباب کشی بسته بندی کنیم؟

در واقع هیچ فرمولی ندارد که برای همه لوازم خانه یا محل کارتان رعایت کنید، اول از همه باید وسایل خودتان را به سه دسته‌ای که گفتیم تقسیم کنید و بعد برویم سراغ بسته بندی آن‌ها!

حیاتی و گران!

چگونه وسایل گرانبها را برای اسباب کشی بسته بندی کنیم؟برخی از وسایل برای خانه ما نقش مهمی را ایفا می‌کنند، مانند یخچال، لباس‌شویی، لوستر و… که در مقابل ارزش مادی زیادی هم دارند. الان با این اوضاع اقتصادی واقعا خرید یک یخچال نو یا لباسشویی کار هرکسی نیست! پس باید مراقب باشیم تا در هنگام جابجایی آسیبی به آن‌ها وارد نشود.

اصولا این لوازم درون کارتن مخصوص اسباب کشی جا نمی‌شوند و نیروهای حمل باید آن‌ها روی دوششان بگذارند و تا ماشین انتقال حمل کنند. در این زمان امکان دارد که این وسیله از دست کارگر سُر بخورد یا هنگام جابجایی به دیوارهای راه‌پله گیر کند. حتی کوچک‌ترین خراش هم می‌تواند خسارات جبران‌ناپذیری وارد کند.

پس همیشه قبل از جابجایی، لوازم گران‌قیمت خود را به کمک پلاستیک حباب دار و چسب پهن ایمن‌سازی کنید. به این صورت که بطور کامل وسیله موردنظر را لایه‌پیچی کنید تا پلاستیک ضربه گیر کاملا سطح آن را بپوشاند و سپس برای از بین رفتن فضای خالی بین جنس و بابل رپ، از چسب پهن برای محکم کردن آن استفاده کنید.

خرده ریز و حساس!

دسته بعدی که همیشه برای ما مهم است، وسایل شکستنی و خرده ریزهای داخل کمد، کابینت و بوفه می‌باشد. چون این لوازم اصولا یادگاری هستند یا نسل به نسل چرخیده تا به ما رسیده، همیشه تمام توجه ما را به خودش اختصاص داده. به همین دلیل باید حتما در بسته بندی اثاثیه منزل هوای این لوازم را بیشتر داشته باشیم.

در این مورد هم حتما از پلاستیک ضربه گیر استفاده کنید تا با استفاده از این وسیله تمام وسایل خود را ایمن‌سازی کنید. نگران هزینه و قیمت پلاستیک حبابدار هم نباشید، این متریال آن‌قدر هم گران نیست که نتوانید از پس هزینه‌های آن بربیایید.

چگونه وسایل گرانبها را برای اسباب کشی بسته بندی کنیم؟

کاغذهای ارزشمند!

documentsدسته دیگر که کاملا هم شخصی محسوب می‌شوند، اسناد و مدارک ملک یا اداری شما می‌باشد که از تمام لوازم خانه شما مهمتراند. زیرا یا ملکی را خریداری کردید، یا جایی سرمایه‌گذاری کردید و یا با یک نفر در کاری شریک شدید. بالاخره باید یک سندی مبتنی بر این ادعای شما وجود داشته باشد.

لوازم دیگری که برای هرشخصی اهمیت دارد، طلا و جواهرات است. ما ایرانی‌ها برای پس انداز کردن پول‌هامون تصمیم به خرید طلا و سکه می‌گیریم، به همین دلیل اگر در اثاث کشی این وسایل گم بشود تمام زحمت‌های ما به باد می‌رود. پس چاره کار چیست؟

چه مدارک و اسناد و چه طلا و جواهرات را خودتا جمع‌آوری کنید و خودتان هم حمل کنید. ابتدا تمام مدارک و جواهرات خود را داخل یک کیف یا ساک قرار دهید و چند روز قبل از اسباب کشی با ماشین شخصی خودتان در منزل دوست یا آشنایی نگهداری کنید و پس از سکونت در محل جدید مجدد از آن‌ها این امانتی را پس بگیرید. این روزها سر شما خیلی شلوغ است و تمام وسایل خانه بصورت نامنظم در هر قسمت منزل قرار دارند، گم شدن یک تیکه طلا طبیعیست! به همین دلیل تا جای ممکن این وسایل ارزشمند را از این شلوغی‌ها دور کنید.

تو ایزی پک بهترین راه رو برای شروع یک اسباب کشی استاندارد نشونتون میدیم!
برای مشاوره رایگان و دریافت اطلاعات بیشتر با این شماره تماس بگیر!  22730100

کلام آخر

در کل مالتو سفت بچسب، همسایتو دزد نکن! این سه مورد هم جز وسایل حیاتی و هم جز وسایل گران‌‌قیمت هر خانه‌ای محسوب می‌شوند. پس هزینه برای جلوگیری از ورود خسارت عقلانه‌ترین کار ممکن است.
پس تا جایی که ممکن است این لوازم را خودمان با ماشین شخصی جابجا کنیم و اگر هم داخل سواری جا نشد با استفاده از پلاستیک حبابدار این اثاثیه‌ها را به بهترین شکل ایمن کنیم.ندان

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!