در وهله اول یادتان باشد که به هیچ وجه خودتان ماشین لباسشویی را بسته بندی نکنید! زیرا اینکار نیازمند یک نیروی خبره و تخصصی می‌باشد که بازکردن اتصالات لباسشویی را کامل بلد باشد. تفاوت زیادی وجود ندارد که ماشین لباسشویی شما بسیار هوشمند و مدل بالا باشد و یا صرفا یک ماشین لباسشویی میان رده باشد به هر حال شما باید از تعدادی از دستورالعمل های مشترک مهم بین المللی پیروی کنید تا ماشین لباسشویی را به خوبی و با تمام اجزا و به صورت موفقیت آمیز از خانه ای به خانه دیگر جا به جا کنید.

بسته بندی ایزی پک

بسته بندی ماشین لباسشویی

برای خود یک ترالی تهیه کنید

برای یک جابه جایی ایمن و آسان شما باید یک ترالی از یک شرکت باربری در نزدیکی خودتان تهیه کنید.اگر هنوز هم تردید دارید که بدون ترالی میتوانید ماشین لباسشویی را جا به جا کنید اشتباه میکنید. ترالی وسیله ایست که با کمک آن میتوان به راحتی وسایل سنگین را جا به جا کرد و در اسباب کشی ها نقشی حیاتی را بازی میکند پس  به خود تردید راه ندهید و یک ترالی تهیه  کنید.

روکش ضربه گیر آماده کنید

هنگامی که ماشین لباسشویی آماده حمل و نقل شد وقت آن میرسد که با پوشاندن و کاور کردن بدنه ی آن مانع خراشیده شدن ضربه دیدن بدنه ماشین لباسشویی در طول مسیر حرکت شوید.

روکش های مخصوص حرفه ای بهترین گزینه برای انجام اینکار هستند اما حباب های ضربه گیر هم میتوانند برای شما اینکار را انجام دهند.

 

از دستورالعمل‌ها پیروی کنید

با نمایندگی شرکت سازنده ماشین لباسشویی برای حرکت دادن ماشین مشورت کنید. اگر به نمایندگی دسترسی ندارید حتما از دفترچه ی راهنما استفاده کنید چون هر مدلی ممکن است شرایط خاص خودش را داشته باشد. و اگر احیانا ماشین لباسشویی

تان را دست دوم خریده اید و هیچکدام از اینها دسترسی ندارید میتوانید با یک جستجوی ساده در اینترنت میتوانید دستورالعمل  جا به جایی ماشین را به سادگی پیدا کنید.

اگر سازنده ماشین لباسشویی شما دستورالعمل کاملی به شما ارائه داده است پس باید آنرا دنبال کنید اگر نه هم نگران نباشید دستورالعمل های ما به قدری کامل هستند تا  تا با استفاده از آن بتوانید هر نوعی از ماشین لباسشویی را به صورت  ایمن حرکت دهید.

محل پیج و مهرهای بسته شده را پیدا کنید

اکثر لباسشویی ها با پیچ و مهره فیکس مشوند تا هنگام  شست و شو درام آنها ضربه نبیند.شما باید به دقت این اتصالات را پیدا کنید و بدون وارد کردن هرگونه آسیب آنها را جدا کنید و به خاطر داشته باشید برخی از این قطعات ممکن است جایگزینی  نداشته باشند.

بیشتر بخوانید: جابه جایی اصولی یخچال ،حمل یخچال به چه صورت است؟

بسته بندی ماشین لباسشویی

مراحل آماده سازی ماشین لباسشویی برای انتفال:

اگر دفترچه راهنمای ماشین لباسشویئیتان تعیین نکرده است این مراحل را گام به گام دنبال کنید.

 گام اول: ماشین لباسشویی خود را از هر گونه لباس شسته و نشسته خالی کنید.

گام دوم: تمیز کردن درام ماشین لباسشویی با استفاده از یک چرخه شستشوی معمولی (کوتاه ترین را انتخاب کنید) یا با  استفاده از چرخه تمیز مخصوص که بیشتر ماشین لباسشویی های مدرن دارند درام را تمیز کنید.از مواد شوینده استفاده نکنید.

گام سوم: چگونه یک واشر تخلیه اب را از جایش در می آورید؟ با چرخاندن سوپاپ منبع آب را قطع کنید. برای اینکار معمولا  باید خلاف عقربه های ساعت بچرخانید.

گام چهارم: با فعال کردن یک چرخه ی شست شوی آب گرم به مدت 30 ثانیه آب درون شلنگ ها را هم تخلیه کنید.آب تخلیه  شده را در یک سطل بریزید.

گام پنجم: چگونه یک ماشین لباسشویی را جدا میکنید؟ این یکی آسان است ماشین لباسشویی را خاموش کرده و از برق  بکشید.

گام ششم: ماشین لباسشویی ما تنها یک شلنگ تخلیه آب دارد ولی برخی از ماشین های لباسشویی دارای دو شلنگ تخلییه آب میباشند.

در این مرحله باید با استفاده از انبر شلنگ های تخلیه را جدا کنید و آب باقی مانده درون آنها در در سطل بریزید.

هنگام جدا کردن شلنگ ها مطمئن شوید که آبی از درون آنها بر روی ماشین لباسشویی و برد الکترونیکی آن نمیریزد.

گام هفتم: بعد از جدا کردن شلنگ های تخلیه آن ها را در یک کیسه پلاستیکی منعطف قرار دهید و برای اطمینان بیشتر و گم نشد نشان هنگام انتقال آنها را در ماشین لباسشویی قرار دهید.

بسته بندی ماشین لباسشویی

گام هشتم: ورودی شلنگ تخلیه را با درب پلاستیکی مخصوص ماشین لباسشوئیتان مسدود کنید اگر درب ندارد آن را  با یم پلاستیک بپوشانید تا چیزی از خارج به داخل ماشین نفوذ نکند.

گام نهم: درب ماشین لباسشوئی را به مدت 24 ساعت باز بگذارید تا درام (سطل) کاملا خشک شود اینکار مانع رشد کپک در داخل ماشین لباسشوی میشود اگر چنین زمانی در اختیار ندارید با استفاده از یک پارچه خشک داخل ماشین  لباسشویی را خشک کنید.

گام دهم: ماشین ر از بیرون  تمیز نکیند چون پس از انتقال و نصب مجدد در محل مجبور به تکرار این کار میشوید.

گام یازدهم: در اینجا می رسیم به مهم ترین قسمت در انتقال یک ماشین لباسشویی یعنی نصب و راه آندازی پیچ و مهره مخصوص حمل و نقل، اگربه هر دلیلی مانند عدم دسترسی به پیچ و مهره اینکار را انجام ندهید ممکن است ماشین لباسشویی شما دچار خرابی هایی شود که تعمیر آن بسیار پر هزینه تر از خرید این پیچ ها باشد. شما نمیتوانید بدون آنها یک ماشین لباسشویی را جا به جا کنید. به یاد داشته باشید معلق ماندن درام(سطل) میتواند باعث آسیب های جدی مکانیسم پیچیده آن که متکی بر ثابت نگه داشتن توسط اتصالات مشخص است شود. به  خاطر داشته باشید برای هر مدل از ماشین لباسشویی این اتصالات متفاوت اند.

 گام دوازدهم: شما نمیتوانید مراحل جا به جایی و بسته بندی ماشین لباسشویی را به تنهایی انجام دهید از جند نفر از دوستانتان کمک بگیرید.

گام سیزدهم: درب را به وسیله یک بست پلاستیکی محکم کنید تا هنگام انتقال ناگهان باز نشود که میتواند اتفاقات بدی را  رقم بزند همچنین از جای شلنگ تخلیه کابل برق در پشت ماشین محافظت کنید.

گام چهاردهم: به آرامی ماشین را از دیوار دور کنید تا بتوانید در پشت آن محافظ های حبابی را نصب کنید(دور تا دور ماشین  بپیچید) و لایه های محافظ را در محل قرار دهید تا خیالتان از بابت خط و خش راحت شود.

با رعایت نکاتی که گفته شد به راحتی میتوانید ماشین لباسشویی خود را از محلی به محل دیگر جابه جا کنید.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر از خدمات تخصصی اسباب کشی ایزی پک با ما تماس بگیرید : ۲۰۰-۲۲۷۳۰۱۰۰

محصولات مرتبط:

کارتن اسباب کشی

پلاستیک حبابدار

چسب پهن

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!