بسته بندی وسایل منزل

به دلیل تغییر سبک زندگی افراد و پیشرفت تکنولوژی درجامعه امروز بیشتر زنان شاغل بوده و برای اسباب کشی و بسته بندی زمان لازم را در اختیار ندارند. به همین دلیل دانستن نکات بسته بندی و اسباب کشی می تواند به شما کمک کند تا روند اسباب کشی و حمل اثاثیه برای شما بسیار راحت تر شود. شرکت ایزی پک با بیش از ده سال فعالیت در حوزه بسته بندی و اسباب کشی می تواند تمامی مراحل اسباب کشی را از صفر تا صد برای شما انجام بدهد و بدون نیاز به حضور شما در هنگام اسباب کشی، وسایل شما را جمع آوری ، بسته بندی و انتقال دهد. در صورتیکه شما نیاز دارید حتما این کار را خودتان انجام دهید. باید بدانید که هر یک از وسایل را چگونه بسته بندی کنید. بسته بندی یخچال

 

بسته بندی یخچال
بسته بندی یخچال

بسته بندی یخچال

یخچال یکی از وسیله های بزرگ در خانه است که بسته بندی و جا به جایی آن بسیار سخت است. علاوه بر بزرگ بودن و سخت بودن حمل آن، یکی از مایحتاج اصلی خانه است که تا آخرین روز به آن احتیاج است و نمی توان آن را زودتر بسته بندی کرد. در عصر حاضر بسیاری از مواد و اقلام زندگی به صورت هفتگی و یا ماهیانه تهیه می شود و معمولا بیشتر این وسایل در یخچال نگهداری می شود و به همین دلیل یخچال ها معمولا پر است از انواع و اقسام مواد غذایی. برای جا به جایی یخچال باید ابتدا آن را خالی کرد و در محلی مناسب و یا یخچال آشنایان نگهداری کرد و یا در صورت امکان مواد غذایی غیر ضروری را در هفته آخر خریداری نکرد تا به هنگام جا به جایی مشکل برای نگهداری آن نداشته باشید. قبل از جا به جایی علاوه بر خالی شدن یخچال باید بدانید هیچ برفک و یا وسیله ای که آب شود در یخچال وجود نداشته باشد . بارها مشاهده شده است که به دلیل  وجود وسایل آب شدنی و یا تمیز نکردن یخچال، از یخچال آب خارج شده و بقیه وسایل را در هنگام جا به جایی خراب کرده است. پس حتما اطمینان حاصل کنید که چیزی در یخچال برای آّب شدن وجود نداشته باشد.

 

بسته بندی یخچال
بسته بندی یخچال

 

به طور معمول شما می توانید در یک اسباب کشی ۴۸ ساعت یخچال خود را خاموش نگه دارید. و از آنجایی که بعد از اسباب کشی، به دلیل تکان خوردن یخچال بهتر است تا ۳ تا ۴ ساعت به برق زده نشود پس تنها یک روز و نیم قبل از اسباب کشی می توانید یخچال خود را خاموش کنید. این زمان بهترین فرضت برای تمیز کردن یخچال است. بهتر است یک روز و نیم قبل از اسباب کشی یخچال خود را خاموش کنید و بعد آن را تمیز کنید.

می دانیم که روزهای آخر اسباب کشی کارهای زیادی وجود دارد اما تمیز کردن یخچال نیز یکی از کارهای مهم در این روزها است. بعد از اسباب کشی لازم است که شما هر چه سریع تر یخچال خود را راه اندازی و روشن کنید و همچنین زمان لازم برای تمیز کردن آن ندارید. پس بهتر است تمیز کردن یخچال قبل از اسباب کشی صورت گیرد و تمامی برفک های آن را پاک کرده و کشوهای آن را تمیز کنید. همانطور که قبلا هم ذکر شد به دلیل طولانی بودن جا به جایی اگر یخچال برفک و یا وسیله ای داشته باشد حتما آب خواهد شد و ممکن است این آب از یخچال خارج شده و بقیه وسایل را خراب کند. پس حتما یخچال را تمیز کنید و آن را کاملا خشک کنید.

 

بسته بندی یخچال
بسته بندی یخچال

 

پس از اینکه یخچال خود را تمیز کردید و کاملا آن را خشک کردید، تمامی قفسه های داخلی یخچال را با چسب پهن محکم کنید. تمامی بخش ها باید با چسب محکم شود و بخشی جا نماند. جا تخم مرغی، جا میوه ای و تمامی بخش ها باید مطمئن باشید که تکان نمی خورد. چسب زدن به قفسه ها و وسایلی که در یخچال امکان جا به جایی دارند باعث می شود که یخچال آسیب کمتری ببیند.

پس مهم است که برای سالم ماندن یخچال در هنگام جا به جایی از محکم بودن آن و تکان نخوردن آنها اطمینان حاصل کنید. کابل یخچال را نیز جمع کرده و به پشت یخچال با چسب پهن بچسبانید. این کار باعث می شود در حین اسباب کشی احیانا قطع نشود و یا آویزان نشود. مطمئن شوید محل قرار گیری سیم مناسب است و بعد آن را با چسب محکم کنید. اگر در حین جابه جایی سیم معلق باشد ممکن است هم به حمل کننده آسیب وارد کند و هم ممکن است سیم قطع شود و یا قطعی پیدا کند. بعد از این، درب یخچال را با چسب کاغذی پهن ببندید. اگر یخچال شما چند درب دارد و یا ساید است همه درب ها را با چسب ببندید و محکم کنید تا در حین جا به جایی باز نشود و آسیبی نبیند.

 

بسته بندی یخچال
بسته بندی یخچال

 

بعد از چسب زدن تمامی بخش های یخچال که قابلیت باز شدن دارند، برای جلوگیری از ضربه دیدن و آسیب دیدن یخچال، دور تا دور آن را با بابل رپ و یا فوم ضربه گیر محکم بسته بندی کنید و مطمئن شوید که همه نقاط آن پوشیده شده است و ضربه نمی بیند. ( می توانید این تجهیزات را از شرکت ایزی پک تهیه کنید )

استفاده از کارتن به اندازه یخچال بسیار مفید است و محافظ بسیار خوبی برای یخچال خواهد بود. حدالامکان سعی کنید برای یخچال خود یک کارتن اسباب کشی تهیه کنید. بعد از اینکه بسته بندی یخچال به اتمام رسید می توانید آن را حمل کنید. برای حمل یخچال بهتر است از چرخ های حمل بار استفاده کنید. اگر خانه شما پله دارد حتما از کارگران مناسب که بتوانند یخچال را بر روی کول خود و یا به صورت مناسب جا به جا کنند استفاده کنید. اگر از وانت برای جا به جایی یخچال استفاده می کنید، یادتان باشد که درب یخچال را به سمت نرده ها تکیه ندهید و حتما پشت آن را به سمت نرده ها قرار دهید .

شرکت ایزی پک با بیش از سالها تجربه در امر بسته بندی و اسباب کشی، پکیج های بسته بندی متنوع و متناسب با شرایط مختلف افراد برای اسباب کشی را می تواند در اختیار شما قرار دهید. تمامی وسایل مورد نیاز برای بسته بندی از جمله چسب، بابل رپ، فوم و کارتن و ..را می توانید از شرکت ما تهیه کنید. علاوه بر آن متخصصین شرکت ایزی پک می توانند بهترین بسته بندی را برای شما با قیمتی مناسب و مقرون به صرفه برای شما انجام دهند.

 

برای اطلاع کامل از خدمات ایزی پک با ما تماس بگیرید . ۲۰۰-۲۲۷۳۰۱۰۰

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!