تا به امروز هر چی محتوا و نکته گفتیم درباره بسته بندی و اسباب کشی بوده، ولی تاحالا به این فکر کردید که بعد از جابجایی باید چیکار کرد؟ در اصل بیشتر دغدغه‌های ما بعد از اثاث کشی شروع میشه! اینکه بسته بندی لوازم رو باز کنیم، بچینیم، کارتن ها را انبار کنیم و… واقعا اگر رو برنامه پیش نرویم تا دو ماه خانه ما رنگ خانه نمیگیرد. حالا در این مقاله قصد داریم درباره وظایف ما بعد از اسباب کشی بپردازیم، با ما همراه باشید.

آدرس اینستاگرام ایزی پک (کلیک کنید!): easypack@

بعد از جابجایی باید چکار کنیم؟

درست است که تا به امروز وظیفه چیدمان را با منطق خودتان انجام میدادید و هیچ گونه مشکلی هم از این بابت نداشتید، ولی بهتان قول میدهم بعد از خواندن این مقاله یک دیدِ دیگری نسبت به چیدمان اثاثیه پیدا میکنید.

نصب یخچال

اول از همه یخچالتان را نصب کنید! چرا که در خانه همه ما خوراکی هایی وجود دارد که در صورت مجاورت با هوای باز خراب می‌شود و حتما باید داخل یخچال و فریزر نگهداری شود. پس حتما جهت جلوگیری از فاسد شدن این خوراکی ها، یخچال و فریزرتان را نصب کنید.

نصب تخت خواب

پروسه جابجایی کار طاقت فرسا و خسته کننده ای است، طبیعتا هنگام چیدمان وسایل منزل اندکی خسته شدن طبیعی است. در این میان تنها چیزی که میتواند خستگی شما را رفع کند، تخت خوابتان می باشد. پس بعد از یخچال نسبت به نصب تخت خواب اقدام کنید. یادتان باشد که خستگی باعث کلافگی شما می‌شود که همین امر پروسه چیدمان را به تعویق میاندازد.

خرده ریز

خرده ریزهای داخل کمد و کابینت که حجم زیادی از اثاثیه منزل ما را دربرمیگیرند، در دسته بندی بعدی قرار میگیرند. برای اینکه خانه خلوت تر بشود سعی کنید تمام خرده ریزهای منزل را در جای مناسب قرار دهید تا دست و بالتان برای چینش سایر وسایل باز شود.

کارتن اثاث کشی

پس از چیدمان خرده ریزهای منزل کارتن اسباب کشی که دیگر به آن ها نیاز ندارید را از لای دست و پا جمع کنید. زیرا همین کارتن های بلا استفاده جلوی کار کردن شما را میگیرند و امکان دارد پروسه چیدمان شما به نحو احسن انجام نشود. پس برای خلوت تر شدن منزل آن ها را یا داخل انبار قرار دهید و یا داخل کمدتان.

پرده

بعد از اینکه تمام اثاثیه منزل در جای مناسب خود قرار گرفت و دیگر قصد چیدمان لوازم خانه را نداشتید نوبت به نصب پرده های خانه است. به دلیل این میگوییم بعد از اتمام چیدمان انجام دهید که پرده هنگام نصب باید پایینش خالی از وسیله باشد تا بدانید ارتفاع پرده شما چقدر از پنجره را می‌پوشاند. البته اینم بگوییم که بهترین زمان برای نصب پرده قبل از اثاث بردن به محل جدید است یعنی هنگامی خانه خالی از هرگونه وسیله است.

محصولات مرتبط:

پلاستیک حبابدار

بقچه لباس

چسب پهن

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!