بهترین زمان برای اسباب کشی کدام است؟ این سوالیست که ذهن خیلی از افرادی که قصد جابجایی دارند را در برمی‌گیرد. در واقع اگر شما قصد فروش خانه خود را دارید بهتر است که یک زمانی را مشخص کنید تا در هنگام اسباب کشی زحمتتان دوچندان نشود، ولی اگر مستاجر هستید در یک زمان مشخص باید خانه را خالی کنید.

در کل در این مطلب به سراغ بهترین زمان ممکن برای اسباب کشی می‌رویم و اینکه کدام فصل برای جابجایی بهتر است.

بهترین زمان برای اسباب کشیپاییز

چرا این فصل برای جابجایی خوبه؟

پاییز فصلیست که نه سرمای زمستان را دارد و نه گرما تابستان را! از این روی بهترین آب و هوای ممکن را برای جابجایی دارد، زیرا شما نه از سرمای زیاد قدرت بدنی خودتان را از دست می‌دهید و نه بخاطر گرمای طاقت فرسا از انجام کارهای اثاث کشی خسته می‌شوید.

همچنین به دلیل تقاضای کمتر مردم به جابجایی در این فصل شرکت‌های باربری خدمات خود را با قیمت کمتری نسبت فصل های تابستان و بهار عرضه می کنند. به همین دلیل اگر قصد جابجایی به منزل جدید را دارید به هیچ وجه از این فصل غافل نشوید.

چرا این فصل برای جابجایی بده؟

اولین چیزی باید به آن توجه کنید شروع مدارس و سال تحصیلی است. اگر فرزند مدرسه ای داشته باشید حتما میدانید که تغییر محل تحصیل در اواسط سال تحصیلی واقعا ضربه محکمی به بچه وارد می‌کند. زیرا باید با دوستان، معلمان و شرایط آن مدرسه خداحافظی کند و با یک عده آدم جدید با شرایط جدید خودش را وقف دهد. درضمن دانشجویانی که خود را برای آزمون ارشد یا دکتری آماده می‌کنند نیز می‌توانند در این ایام به مشکل بربخورند.

بهترین زمان برای اسباب کشیزمستان

چرا این فصل برای جابجایی خوبه؟

اولین و تنها مزیتی که این فصل دارد هزینه فوق العاده پایین خدمات باربری هاست. این فصل به دلیل  سرما و بارندگی بسیار زیاد، کسی به فکر جابجایی یا نقل مکان به خانه جدید نمی‌افتد مگر اینکه اجاره نامه‌اش تمام شده باشد. به دلیل کم شدن مشتری، باربری ها خدمات خود را با همان کیفیت ولی با هزینه کمتر عرضه می‌کنند تا از یدونه مشتری هم غافل نشوند.

بیشتر بخوانید : چگونه در زمستان اسباب کشی کنیم؟

چرا این فصل برای جابجایی بده؟

دیگر زمستان به بارندگی و سرما معروف است. این فصل که زمین پوشیده از برف و زمین سُر است، واقعا حمل کردن وسایل خانه کاری با ریسک بالاست. مخصوصا اگر شما ساکن قسمت‌های شمالی کشور باشید واقعا کارتان در اسباب کشی فوق العاده سخت می‌شود.

بهترین زمان برای اسباب کشیتابستان

چرا این فصل برای جابجایی خوبه؟

اول از همه اینکه قیمت ملک در این فصل یک مقدار از فصول دیگر بیشتر است و اگر شما قصد فروش خانه خود را داشته باشید تابستان به نفع شماست. دلیل دیگر این که سال تحصیلی در تابستان سه ماه تعطیل است و اگر شما کودک مدرسه‌ای یا دانشجو داشته باشید نه تنها دغدغه درس خواندنشان را ندارید، بلکه می‌توانید در بسته بندی اثاثیه منزل از آن ها کمک بگیرید.

همچنین به دلیل طولانی بودن روز در این فصل، رسما زمان بیشتری دارید تا وظایف مربوط به اثاث کشی خودتان را انجام دهید.

چرا این فصل برای جابجایی بده؟

هزینه خدمات اسباب کشی در این فصل فوق‌العاده بالاست یعنی هر شرکت اسباب کشی بیشترین قیمت ممکن را در این فصل عرضه می‌کند. دلیلش هم واضح است، به دلیل این که تمام کسانی که قصد جابجایی دارند این فصل را برای اثاث کشی انتخاب می‌کند و همین افزایش مشتری افزایش قیمت نیز با خودش به همراه دارد.

دلیل دیگر هم گرمی هواست! تابستان به قدری گرم است که برخی وقت ها واقعا هوس می‌کنیم که بدون هیچ گونه پیراهن در خیابان بگردیم. حالا فرض کنید در این اوضاع بخواهید که لوازم منزلتان را با کارتن اسباب کشی بسته بندی کنید و به محل جدید حمل کنید.

بهترین زمان برای اسباب کشیبهار

چرا این فصل برای جابجایی خوبه؟

اول از همه چیز هوای ایده‌ال آن است. در بهار نه هوای خیلی سرد و بارندگی را خواهیم دید و نه گرمای سوزان! به همین دلیل فصلی مناسب از نظر آب و هوایی محسوب می‌شود.

نکته دیگر آنکه به دلیل کمتر بودن جابجایی در این فصل قیمت باربری ها کمتر از فصل تابستان می‌شود. البته ناگفته نماند که بازهم ارزانترین خدمات باربری مخصوص زمستان است.

چرا این فصل برای جابجایی بده؟

به این دلیل که ما ایرانی ها سال نوی مان در این فصل قرار دارد، واقعا قاطی شدن حس و حال شب عید و اسباب کشی یک چیز نامتعارف است و توصیه می‌شود که اگر قصد جابجایی در این فصل را داری حدالامکان به آخرهای بهار یعنی خرداد ماه بیاندازید.

البته اگر کودک مدرسه ای دارید اصلا جابجایی در این فصل را توصیه نمی‌کنیم! زیرا دقیقا بعد از عید نوبت به امتحان های کلاسی، میان ترم و نهایی دانش آموزان می‌رسد که شرایط اثاث کشی می‌تواند روی روان دانش آموز تاثیر بگذارد. اگر هم فرزند شما دانشجو باشد هم همین مشکلات برایش پیش میاید البته با شدت کمتر!

بهترین زمان برای اسباب کشیکلام آخر

اصولا بحث اثاث کشی زیاد قدرت انتخاب برای ما نمی‌گذارد و هرکی که شرایط جابجایی برایمان محیا شد جابجا می‌شویم. ولی اگر خودتان می‌توانستید که زمان نقل مکان را انتخاب کنید، حتما همه جوانب را درنظر بگیرید تا مشکلاتی که در بالا برایتان آورده‌ایم پیش نیاید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!