اسباب کشی یک پروسه‌ای است که به تنهایی انجام دادن آن هم هزینه زیادی دارد و هم انرژی زیادی از ما می‌گیرد. به خاطر همین همه ما در این روز از دوست و آشنا کمک میگیریم تا هم کارها سریعتر جلو برود و هم خودمان دست تنها نباشیم. حالا چه کار کنیم تا بدون رودربایستی از آشناها کمک بگیریم؟

ترتیب دادن مهمانی برای درخواست کمک در اسباب کشی کار هوشمندانه‌ای است که کمتر کسی درخواست رد به شما می‌دهد. اول از همه بدانید که چه کسانی را در چه زمانی می‌خواهید دعوت کنید و سپس به سراغ تهیه بساط مهمانی بروید. اینکه مهمانی قبل، بعد یا وسط اثاث کشی باشد دست شماست که در ادامه به نحوه پذیرایی در هر یک دورهمی ها می‌پردازیم.

اسباب کشی

مهمانی قبل از اسباب کشی

اثاث کشیدر این زمان وقتی یک الی دو هفته به زمان جابجایی شما مانده، از آشناها و دوستانتان درخواست کنید تا یک شب به عنوان دورهمی در خانه شما جمع شوند و شما هم خیلی مختصر از آن‌ها پذیرایی کنید. درضمن نیازی نیست شام آنچنانی با پذیرایی آنچنانی داشته باشید، همه میدانند شما در شرف اثاث کشی هستید و زیاد توقع مهمونی محلل ندارند.

با اینکار هم یک خاطره خوش از خانه فعلیتان در یادها ثبت می‌شود و هم می‌توانید از اطرافیانتان درخواست کمک کنید. برای اینکار صبر کنید تا مهمانی به ساعات آخر نزدیک شود و بعد بیان کنید که “ما اسباب کشی داریم اگر کسی تونست تو این روزها کمک حالمون باشه!” البته یادتان باشد که جوری از آن‌ها درخواست نکنید که موذب نشوند. یعنی طوری بیان نکنید تا غذا از گلوی میهمانتان پایین نرود و فکر کند تنها دلیلی که به خانه شما دعوت شده، کمک در اثاث کشی است.

مهمانی وسط اسباب کشی

این مرحله از قدیم‌الایام در بین ما ایرانی‌ها رواج داشته، چجوری؟ احتمالا از بزرگترها شنیده‌اید هرکسی که اسباب کشی داشت، خاله و عمه غذای خانگی خودشان را با آن‌ها تقسیم می‌کردند و همه دورهم در بین اثاثیه‌ای که ناقص چیده شده می‌نشستند و غذا می‌خورند.

شما هم می‌توانید حس و حال آن زمان‌ها را دوباره بیدار کنید. یعنی اگر با دوستانتان در حال بسته‌ بندی وسایل منزل باشید، یک وعده غذایی را تهیه کنید تا همگی دور هم جمع شوید و علاوه بر پیش رفتن کارها از بودن کنار هم لذت ببرید. اصولا این روزها به دلیل اینکه تمام وسایل اتاق جمع شده و داخل کارتن اسباب کشی قرار گرفته، همه افراد داخل آشپزخانه جمع می‌شوند تا خستگی درکنند و با هم بیشتر صحبت کنند. در کل این جابجایی شما دلیلی برای دورهم بودن فامیل است که هر کسی دلش برای آن لحظه تنگ می‌شود.

کارتن اسباب کشی

مهمانی بعد از اسباب کشی

اصولا بعد از جابجایی و اثاث‌ کشی بهتر است برای تقدیر از عزیزانتان جهت کمک به شما، یک مهمانی ترتیب دهید که از همان ابتدای زندگی در خانه جدید جشن و پایکوبی جریان پیدا کند. در این مهمانی می‌توانید بدون محدودیت میزبانی کنید، در مرحله قبل به دلیل ریخت و پاش بودن اثاثیه منزل زیاد نمی‌توان روی کیفیت میهمانی مانور داد. ولی الان که تمام وسایل منزل شما سر جای خودش قرار دارد، چرا یک مهمانی درست و حسابی نگیریم؟

تو ایزی پک بهترین راه رو برای شروع یک اسباب کشی استاندارد نشونتون میدیم!
برای مشاوره رایگان و دریافت اطلاعات بیشتر با این شماره تماس بگیر!  22730100

کلام آخر

اثاث کشیاگر قصد انجام اینکار را دارید و می‌خواهید با دورهمی‌های دوستانه حرفتان را خیلی محترمانه به اطرافیانتان بزنید، اصلا اسرار نکنید. یعنی خیلی مختصر و خلاصه منظورتان را به فرد موردنظر القا کنید. اگر هم دیدید که نمی‌توانید کسی را برای اینکار پیدا کنید، بهتر است که با شرکت‌های مرتبط به اسباب کشی همکاری کنید تا دیگر نگرانی‌هایی از بابت انجام پروسه جابجایی نداشته باشید.

 

محصولات مرتبط:

پلاستیک حبابدار ضربه گیر

بقچه لباس

چسب پهن نواری

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!