وقتی از اسباب کشی صحبت می‌کنیم، کارتن‌های بسته بندی مهمترین ابزارهایی هستند که باید تا قبل از شروع پروسه جابجایی آن‌ها را تهیه کنیم. کارتن اسباب کشی علاوه بر ایمن نگه‌داشتن وسایل با ارزش ما، باعث می‌شود که جابجایی لوازم خانه به راحتی امکان‌پذیر شوند. به همین دلیل همه ما اول از همه به دنبال کارتن اثاث کشی می‌رویم و حتی در برخی موارد به کارتن دست دوم نیز قانع می‌شویم.

شما در هنگام خرید وسایل موردنیاز خود هیچ وقت به دنبال جنس دست دوم نمی‌روید، پس چرا برای جابجایی همان لوازم از کارتن دست دوم استفاده می‌کنید؟ اصلا می‌دانید کارتنی که یکبار مصرف شده باشد تمام ویژگی‌های خود را مانند استحکام بالا از دست می‌دهد؟

حال در این مطلب به خصوصیات یک کارتن دست دوم می‌پردازیم.

استحکام کم

کارتن دست دومکارتن دست دوم یعنی چی؟ یعنی حداقل یکبار در جابجایی از آن استفاده شده است. همین امر باعث میشود که این جعبه‌ها مقاومت خود را از دست بدهند و زمانی که شما از آن‌ها استفاده می‌کنید نمی‌توانند سپر مقاومی برای لوازم شما دربرابر ضربه‌های احتمالی باشند.

ببینید شما نمی‌دانید که نفر قبلی چگونه از این جعبه‌ها استفاده کرده و یا چه جابجایی داشته، شاید در هنگام حمل ضربات متعددی به کارتن وارد شده یا سوراخ شده یا هر خلل دیگری! در کل می‌خواهیم بگوییم که با کارتن دست دوم سر خود را شیره نمالید، هر کاری کنید –با چسب پهن کارتن را محکم کنید، دورش طناب بپیچید، از بابل رپ استفاده کنید و…- باز هم جای خالی کارتن نو پر نمی‌شود.

معمولا نیروی حمل کارتن‌ها را روی دوش خود حمل می‌کند و به این ترتیب همیشه یک طرف کارتن فشار زیادی را متحمل می‌شود. طبیعی است که استحکام خود را از دست بدهد.

کارتن دست دوم

غیر بهداشتی

در این روزها که ویروس کرونا شیوع پیدا کرده و روز به روز در حال جهش است واقعا استفاده از کارتن دست دوم برای بسته بندی کار هوشمندانه‌ای نیست. بالاخره شخصی قبل از شما از این وسیله استفاده کرده و سپس به دست شما رسیده، تازه شما که مستقیم از خود شخص نگرفتید؛ نیروهای حمل آن را حمل کردند، افراد خانه به آن دست زدند و بعد از طریق واسطه به شما تحویل داده شده.

به غیر از بحث کرونا، شاید طرف مقابل این کارتن‌ها را داخل انبار نگهداری کرده باشد و در این مدت حشرات موزی در آن‌جا زندگی کرده باشند. دقت کنید شما وسایل شخصی خود را نیز داخل آن‌ها قرار می‌دهید لوازمی مثل لباس، کفش، روسری و… دیگه خودتان صاحب اختیارید!

تو ایزی پک بهترین راه رو برای شروع یک اسباب کشی استاندارد نشونتون میدیم!
برای مشاوره رایگان و دریافت اطلاعات بیشتر با این شماره تماس بگیر!  22730100

سایزبندی محدود

اگر شما کارتن نو تهیه کنید می‌توانید بسته به نیازتان سایز دلخواهتان را بخرید ولی در کارتن دست دوم این انتخاب برایتان محدود می‌شود و هر سایزی که طرف مقابل به شما پیشنهاد دهد ناچارا باید انتخاب کنید. شاید کارتنی که تهیه می‌کنید برای وسایل خانه شما کوچک یا بزرگ باشد، به همین خاطر می‌گوییم که کارتن دست دوم در اسباب کشی نه تنها به شما کمکی نمی‌کند بلکه در انجام این پروسه انرژی شما را هم می‌گیرد.

کلام آخر

کارتن دست دومدیدید، پس همیشه جنس ارزان یا رایگان، ارزشمند نیست!

در این مطلب قصد داشتیم شما را آگاه کنیم تا مانند سایر افراد به دنبال کارتن‌ کهنه نروید. حالا که تفاوت کارتن اسباب کشی با دست دوم را متوجه شدید، باز هم تصمیم به تهیه کارتن دست دوم دارید؟

 

محصولات مرتبط:

پلاستیک حبابدار ضربه گیر

بقچه لباس

چسب پهن نواری

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!