حتما یکی از دغدغه‌های اصلی مردم، تمیز کردن وسایل منزل قبل از اسباب کشی است. خود شما هم قبل از بسته‌بندی وسایل حداقل یکبار آن‌ها را تمیز می‌کنید، مثلا ظرف‌ها می‌شویید، یخچال را تمیز می‌کنید، تلویزیون خود را گردگیری می‌کنید و از این دسته از کارها. به همین دلیل تیم تحریریه ایزی‌پک در این مطلب به نحوه تمیز کردن وسایل منزل قبل از اسباب کشی می‌پردازد، با ما همراه باشید.

آدرس اینستاگرام ایزی پک: easypack@

 

تمیز کردن وسایل منزل قبل از اسباب کشی

تمیز کردن آب میوه گیری

حتما دیدید که آب‌میوه‌گیری به دلیل قرار گرفتن میوه‌های متعدد در آن، بعد از مدتی رنگ میگیرد. خب برای اینکه این کثیفی را از بین ببریم چه باید کنیم؟ اول یک دوم فنجان مایع سفید کننده سپس یک چهارم فنجان جوش شیرین و در نهایتی چهار فنجان آب گرم را با هم مخلوط کنید. با خیس کرن اسفنج با محلول، روی قسمت‌های مورد نظر بکشید. همچنین می‌توانید تمام اجزا را به مدت ده دقیقه در این مایع بخوابانید و به بطور کامل بشورید.

تمیز کردن مایکروویو

یکی از لوازم برقی که بیشتر خانم‌ها با آن مشکل دارند مایکروویو است. برای تمیز کردن این وسیله، نیمی از یک لیموترش بزرگ را در کاسه‌ای آب قرار دهید و بگذارید پنج تا ده دقیقه (بسته به میزان کثیفی دستگاه) در مایکروویو بجوشد. بخار لیمو باعث تبخیر لکّه‌های چرب می‌شود و بوی بد را از میان می‌برد. در پایان با یک دستمال کتانی خشک دیواره‌های داخل دستگاه را تمیز کنید.

دستمال آغشته به آب لیموترش تازه یا الکل نیز برای تمیز کردن مایکروویو و از بین بردن چربی‌ها بسیار سودمند است. هرگز از دستمال زبر، اسکاج یا سیم ظرفشویی برای تمیز کردن دستگاه استفاده نکنید. برای پیشگیری از پاشیدن چربی غذا به دیواره‌ها بهتر است هنگام پخت روی غذاهای چرب را با سلفون بپوشانید محلول دو قاشق غذاخوری آب لیموترش یا بکینگ‌ پودر در یک پیمانه آب را مدت چهار تا شش دقیقه در مایکروویو بجوشانید. سپس با دستمال دیواره‌ها را تمیز و خشک کنید. در ادامه با نکات تمیز کردن وسایل منزل قبل از اسباب کشی همراه ما باشید.

از دیگر نکات تمیز کردن وسایل منزل قبل از اسباب کشی سایر وسایل برقی است. قسمت بیرونی دیواره‌های وسایل برقی را بعد از پاک کردن با دستمال مرطوب، به‌ وسیله پنبه آغشته به الکل صنعتی براق و تمیز کنید.

تمیز کردن تلویزیون

معمولا بعد از اسباب کشی منزل اثر انگشتان زیادی روی صفحه ی تلویزیون و البته میز تلویزیون دیده میشود که بر صفحه تلویزیون منظره ناخوشایندی به‌وجود می‌آورد تلویزیون را هنگام تمیز کردن خاموش کنید. ابتدا با یک دستمال خشک غبار آن را بگیرید و سپس با پنبه ی آغشته به محلول آب و الکل صفحه ی تلویزیون را تمیز کنید. الکل لکّه‌های چرب و اثر انگشت را بر طرف می‌کند. توصیه می‌شود از دستمال حوله‌ای و پرزدار استفاده نکنید. دیواره‌های غیرشیشه‌ای تلویزیون را نیز می‌توانید با پارافین مایع براق کنید و با دستمال خشک چربی اضافی را بگیرید. این روشن برای تمیز کردن ضبط صوت و ویدئویی که رنگ تیره دارند هم مناسب است.

تمیز کردن وسایل منزل قبل از اسباب کشی

تمیز کردن جداره وسایل برقی

از دیگر نکات تمیز کردن وسایل منزل قبل از اسباب کشی سایر وسایل برقی است. قسمت بیرونی دیواره‌های وسایل برقی را بعد از پاک کردن با دستمال مرطوب، به‌ وسیله پنبه آغشته به الکل صنعتی براق و تمیز کنید.

تمیز کردن سایر لوازم خانه

برای از بین بردن زردی لوازم خانگی سفید (از جمله ماشین لباسشویی، یخچال و …)، محلولی از نصف پیمانه مایع سفید‌کننده، نصف پیمانه جوش‌شیرین و چهار پیمانه آب گرم را با اسفنج روی سطح مورد نظر بمالید. پس از ده دقیقه، در صورت امکان محل را آبکشی و یا با دستمال مرطوب پاک کنید.

از بین بردن بوی یخچال

برای تمیز کردن دیواره‌های داخلی یخچال از محلول جوش‌شیرین و آب کمک بگیرید. برای این منظور، یک تا دو قاشق جوش‌شیرین را در یک چهارم لیتر آب گرم حل و یخچال را با آن پاک کنید. سپس با دستمال تمیز خشک نمایید. جوش‌شیرین بوی نامطبوع یخچال را از بین می‌برد.

تمیز کردن پشت یخچال

پشت یخچال را تمیز نگاه دارید. برای پاک کردن این قسمت، دو شاخه یخچال را بیرون آورید و دستگاه را کمی جلو بکشید. به وسیله ی جاروبرقی گرد وغبار پشت یخچال را بزدایید. به این ترتیب دستگاه بهتر کار می‌کند و عمر بیشتری خواهد داشت.

تمیز کردن قفسه‌های یخچال

قفسه‌ها و کشوهایی را که می‌توان بیرون آورد می‌توانید با آب گرم و مایع ظرفشویی بشویید و پس از خشک شدن دوباره در یخچال قرار دهید.

بیشتر بخوانید: جابجایی یخچال ،چگونه یخچال را برای اسباب کشی آماده کنیم؟

تمیز کردن وسایل منزل قبل از اسباب کشی

کلام آخر

در این مطلب سعی داشتیم تا تمام نکات مربوط به تمیز کردن وسایل منزل قبل از اسباب کشی را برای شما بازگو کنیم. امیدواریم در این مرحله راهنمای شما بوده باشیم تا یکی از اصولی‌ترین اثاث کشی‌های ممکن را برای خودتان رقم بزنید.

محصولات مرتبط:

کارتن اسباب کشی

پلاستیک حبابدار

چسب پهن

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!