همه ما شیوه انجام اسباب‌کشی را بلدیم، ولی خب بعضی وقت‌ها واقعا نمیدانیم چیکار کنیم؟ مثلا شما پروسه اسباب‌کشی را استارت می‌زنید ولی بعد از یک روز با حجم عظیمی از کارهای نصفه نیمه روبه‌رو می‌شوید، یا مثلا کارهایتان طبق برنامه‌ریزی پیش نرفته و زمان بیشتری برای اثاث‌کشی نیاز دارید. خب چه باید کرد؟ به نظرشما اگر با اطلاعات بیشتری این فعالیت را آغاز می‌کردید بهتر نبود؟ صددرصد همینطور است، خودِ شما دوست دارید راه‌حل مشکل را پیدا کنید یا روشی برای جلوگیری از وقوع آن! به همین دلیل تیم تحریریه ایزی‌پک در این مطلب به توصیه‌های جذاب برای اسباب کشی پرداخته تا شما مثل بقیه افراد گرفتار این مشکل بزرگ نشید.

توصیه‌های جذاب برای اسباب کشی

 

توصیه‌های جذاب برای اسباب کشی

از صفر شروع می‌کنیم! یعنی از اولین قدم برای شروع یک اسباب کشی اصولی! خب اول باید درنظر بگیریم که به چه چیزهایی نیاز داریم و لوازم موردنیاز ما برای بسته‌بندی وسایل خانه کدام‌اند و بعد سراغ نکات دیگری که یک جابجایی را تکمیل می‌کنند می‌رویم. در ادامه باهم یکی یکی این نکات را بررسی می‌کنیم.

بهترین متریال را تهیه کنید

همه ما لوازمی که برای یک اثاث‌کشی نیاز است را می‌دانیم و اکثرا در خانه‌هایمان تعدادی از آن‌ها را نگهداری می‌کنیم. ولی توجه داشته باشید که بهترین‌ها باید در اختیار شما باشد! کارتن اسباب کشی نمونه بارز این ماجراست، یقینا شما هم برای جمع‌آوری وسایل خودتان از کارتن‌های موزی یا جعبه‌هایی که سوپرمارکت‌ها دارند، استفاده می‌کنید که تمام این روش‌ها قدیمی شده!

چندبار در حین اسباب‌کشی همین کارتن‌ها کاردستتان داده؟ چندبار هنگام جابجایی پاره شدند؟ چندبار شاهد این بودید که این کارتن‌ها به اندازه کافی محکم نیستند و خیلی از وسایل خانه شما صدمه‌های جبران ناپذیری دیده اند؟ اصلا نام کارتن مخصوص اسباب‌کشی به گوشتان خورده؟ هر وسیله‌ای برای کاری به خصوص ساخته شده، خب چرا شما از متریال مخصوص استفاده نمی‌کنید؟ حالا خودتان موضوع کارتن اسباب کشی را بسط دهید.

پس به یاد داشته باشید لوازمی که تهیه می‌کنید حتما برای پروسه اثاث کشی ساخته شده باشد تا خدایی نکرده در پایان کار پشیمانی به سراغتان نیاید.

اگر لوازم مصرفی با کیفیت و مقاوم نباشند، مثل این است که روی آب خانه ساخته‌اید!

از برنامه‌ریزی غافل نشوید

از بچگی به ما گفتند که برای درس خواندن و یا هرکاری برنامه منحصر به فرد داشته باشیم، اعتراف می‌کنم که این موضوع یکی از معدود آموزش‌های درستی است که به ما یاد دادند. پس بیایید به آن عمل کنیم! از چند روز قبل با نگاه همه جانبه به خانه‌تان، برنامه‌ای جهت جمع‌آوری وسایل طراحی کنید یعنی بسته‌بندی لوازم خود را اولویت بندی کنید که مثلا اول از آشپزخانه شروع کنید یا اتاق خواب!

به برنامه خود عمل کنید

دقت داشته باشید که طراحی برنامه کار مهمی نیست، عمل کردن به آن مهم است. خودمان چندبار در طول زندگی برنامه‌ریزی دقیق برای کارها انجام دادیم ولی به هیچکدوم عمل نکردیم. الان باید همه چیز فرق کند، یعنی برنامه را جلو خود بگذارید و تمام کارهایی که قصد انجامشان را دارید را انجام دهید. هیچ‌وقت کارتان را به روز دیگر نیاندازید! شاید به ظاهر یک روز تاخیر می‌کنید ولی تمام بی‌نظمی‌ها از همین یک روز شروع می‌شود. پس خیلی مصمم کارهایتان را سریع و فوری انجام بدید تموم شه بره!

 

توصیه‌های جذاب برای اسباب کشی

بسته‌بندی را شروع کنید

خب در این مرحله از توصیه‌های جذاب برای اسباب کشی زمان بسته‌بندی وسایل رسیده! اول ببینید که در کجای کار قرار دارید و باتوجه به آشفتگی‌های منزل، پروسه بسته‌بندی شروع کنید. در وهله اول تمام وسایل برقی خودتان را از برق بکشید و حتما نوع سیم‌کشی آن‌ها را یادتان باشد، برای اطمینان یک عکس از نوع سیم‌کشی بگیرید.

بعد از این موضوع برق یخچال و لباسشویی را هم قطع کنید تا احیانا آبی از آن‌ها سرازیر نشود و محل زندگیتان را کثیف کند. خب، بریم سراغ وسایل دیگه منزل! اینکه از کجا می‌خواهید شروع کنید به خودتان مربوط است ولی چینش درست و لایه پیچی برای آسیب ندیدن وسایل به ما! سعی کنید در این مرحله از متخصصین این حوزه کمک بگیرید، مثلا شرکت‌های بسته‌بندی زیادی هستند که این کار را برای شما انجام می‌دهند به همین دلیل دیگه نیازی به استرس و کلافگی هنگام اسباب‌کشی نیست!

حواستان به مدارک و اسناد باشد

مدارک، اسناد و طلا و جواهر وسایلی نیستند که بشود روی آن‌ها قمار کرد! پس بهتر است برای ایمن‌تر شدن پروسه جابجایی‌تان، خودتان این وسایل را با ماشین شخصی جابجا کنید. اصلا به این فکر نکنید که مدارک و اسناد را باهم بسته‌بندی می‌کنم، تو یک کارتن همه را باهم جمع میکنم، حواسم به تمام وسایل هست و از این دسته از حرفها، چون این لوازم واقعا گرانبهاست نمی‌توان با سلام صلوات وسایل قیمتی خود را بسته‌بندی کنید و توقع یک اثاث‌کشی ایمن را داشته باشید! پس بیشتر از همه روی این نکته توجه داشته باشید.

از برچسب‌های تفکیک کننده استفاده کنید

تا حالا شده که ندانید کدام جعبه برای کدام قسمت خانه است؟ برای خود من بارها پیش آمده که بعد از بسته‌بندی وسایل، به یکی از لوازم حیاتی شخصی نیاز دارم ولی دقیقا نمیدانم داخل کدام یک از کارتن‌هاست! برای این مشکل هم راهی پیش پای شما گذاشتیم. بهترین راه استفاده از چسب‌های رنگیست. مثلا شما چندتا چسب پهن رنگی تهیه می‌کنید و با تعیین رنگ هر چسب با هر قسمت خانه، از سردرگمی درمیایید. مثلا با خودتان قرار می‌گذارید که رنگ قرمز مربوط به آشپزخانه و رنگ زرد برای اتاق خواب بچه‌هاست! قبول دارید وقتی این چسب‌ها روی کارتن‌هایتان باشد، حرفه‌ای تر به نظر میایید!

گلدان‌ها را خراب نکنید

گل و گیاه جز وسایل زنده ما به حساب می‌آید پس طبیعتا مانند میز و صندلی نباید جابجا شوند! اگر گلدان‌های کم و کوچکی دارید سعی کنید حتما خودتان با ماشین شخص آن‌ها را جابه‌جا کنید تا خدایی نکرده صدمه‌ای به این موجودات با احساس وارد نشود. ولی اگر ناچاراً باید گلدانتان را با کامیون بفرستید منزل جدید، حتما نحوه جمع‌آوری و چینش آن‌ها را به خوبی بدانید. به همین دلیل در مطلب نحوه درست جابجایی گل و گیاه به طور کامل درباره این موضوع پرداخته‌ایم، میدانید که در چند خط نمی‌توان این کار حیاتی را توضیح داد.

توصیه‌های جذاب برای اسباب کشی

کلام آخر اشتباهات بزرگ در اسباب کشی

در این مطلب سعی کردیم تا تمام توصیه‌های جذاب برای اسباب کشی را توضیح دهیم تا شما بتوانید یک جابجایی استاندارد و اصولی را تجربه کنید. شرکت ایزی‌پک با قبول این مسولیت تمام مراحل مربوط به اسباب کشی مطمئن را ( بسته‌بندی، حمل و چیدمان) انجام می‌دهد، همچنین با عرضه متریال مصرفی در فروشگاه خود باعث شده تا هر شخصی با هر جابجایی، بتواند با دوام‌ترین لوازم مصرفی برای یک اسباب‌کشی را تهیه کند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!