یکی از دغدغه هایی که ذهن بسیاری از کسانی که قصد تعویض خانه را دارند مشغول کرده جابجایی لوازم منزل می باشد و واقعا این موضوع ذهن بسیاری از این مردم را که این قصد را دارند درگیر کرده است. به همین سبب به دنبال این می باشند که تیمی را پیدا کنند که بتواند این کار را برایشان به خوبی انجام دهد و با رضایت کامل اسباب کشی خود را به پایان برسانند. جابجایی وسایل منزل کاریست که تیم های مخصوص خدمات اسباب کشی انجام می دهند. این تیم ها با رضایت کامل شما این کار را به پایان می رسانند. طوری که شما در ذهن خود بیشتر از دغدغه اولی که ذکر شد دیگر هیچ دغدغه ای نخواهید داشت. با خیال راحت کار را به تیم مورد نظر سپرده و ساعاتی بعد در همان روز منزل جدید خود را وسایل جابجا شده می بینید.

مراحل جابجایی لوازم منزل

نگاهی به وسایل منزل خود کنید. از هر نوع وسیله ای که فکرش را بکنید دارید. قطعا جابجایی هر کدام از وسایل نوع و شیوه خاص خودش را دارد و بعضی از وسایل کوچک اند و حساس، بعضی هم بزرگ و سنگین! پس بهتر است قبل از جابجایی لوازم منزل، وسایل منزل خود را بسته بندی کنیم. حال برای اینکه بیایید لوازم منزل خود را به چند دسته تقسیم کنیم:

لوازم بزرگ

این دست را می توان سنگین ترین دسته را نامید.لازم آشپزخانه، مبل، کاناپه، تخت، میز، تلوزیون، فرش، و از این قبیل این دسته را تشکیل می دهند. وسایلی که جابجایی آن ها بسیار سخت و طاقت فرسا می باشد و شما از جابجبی آن ها به تنهایی عاجز هستید. پس بهتر است تا این کار را به تیم مخصوص آن بپرسید یک تیم جابجایی لوازم منزل طور دیگری با این وسایل برخورد می کند. ابتدا تا حد ممکن با پک های مخصوص این وسایل را بسته بندی می کند. اگر وسیله بیش از حد بزرگ باش به کمک وسایلی مانند موکت و یا زیر انداز و یا … آن را بسته بندی می کنند . اقددام به جابجایی آن ها می کنند. این دسته از وسایل تنها خصوصیتی که دارند و آن را از بقیه دسته ها متمایز می کند این است که وزن زیادی دارند و جابجایی آن ها سخت است.

لوازم کوچک

این دسته خود به چندین دسته کوچک تر تقسیم بندی می شود چرا که همگی وسایلی کوچک مانند هم نیستند. مهم ترین عضو این دسته را می توان لوازم شکستنی به شمار آورد. این دسته از حساسیت بالایی برخوردار است. با نکات زیر گام به گام برای جابجایی لوازم منزل که در این دسته قرار دارند با ما همراه باشید.

ابتدا آن ها را در روزنامه ها یا نایلون های حبب دارد بپیچید و آن ها را تا جایی که می توانید با انجام این کار مقاوم کنید.

جعبه هایی خریداری کنید که علاوه بر اینکه از مقاومت خوبی برخوردار باشند بتوانند تمامی وسایلی که یک دست هستند را در خود جای دهند تا شما وقتی خواستید آن ها را از جعبه ها در بیاورید راحت تر باشید و برای چیدمان آن ها در مکانی که برایشان در نظر گرفته اید مشکلی نداشته باشید.

مزایای جابجایی لوازم منزل در آپارتمان

از مزیت هایی که جابجایی لوازم منزل در آپارتمان ها دارد این است که در آپارتمان هایی که با رعایت استاندارد ساخته شده اند، اسباب کشی بسیار راحت تر انجام می شود. چرا که در اصل با استاندارد سازی، شما ابعاد و اندازه های مورد نیاز را دارید و دیگر نگران جابجایی سخت لوازم بزرگ منزل خود نیستید. از دیگر مزایای جابجایی وسایل منزل در آپارتمان ها این است که در صورت داشتن آسانسور برای جابجایی یک سری از وسایل می توان از آسانسور استفاده کرد. البته باید این نکته را در نظر گرفت که هدف از ساخت آسانسور آپارتمانی حمل انسان بوده و نباید زیاد این کار را تکرار کرد و حتی برای این کار باید یک سری از قواعد را خیلی خوب رعایت کنید. هر آسانسور می تواند حد مشخصی را جابجا کند. قطعا اگر بخواهید وسایی را که بیشتر از این حد وزن را دارند در آسانسور بگذارید و اقدام به جابجایی کنید از عمر آسامسور می کاهید و رفته رفته دچار مشکل می شوید. سعی کنید زمانی که قصد جابجایی لوازم منزل با آسانسور را دارید نهایتا یک نفر همراه با وسایل در آسانسور جابجا بشود. در صورتی که در حین این کار آسانسور آپارتمان شما دچار مشکل شد همان موقع این کار را رها کرده و اقدام به تعمیر و رفع مشکل آسانسور آپارتمان کنید.

معایب جابجایی لوازم منزل در اپارتمان

دلیلی که باعث بوجود آمدن معایب می شود این است که آپارتمان مورد بحث استاندارد ساخته نشده باشد یا دارای ویژگی هایی باشد که این کار را برای شما سخت کند. این ویژگی ها عبارتند از:

کم بودن فضای راهرو

این امر باعث می شود تا شما نتوانید اجسام بزرگ را به سادگی جابجا کنید. در رفت آمد های همزان با جابجابب لوازم دچار مشکل شوید و سختی هایی را که نباید را دچار بشوید.

آسانسور نداشتن

بخشی از وسایل را که می توانستید با آسانسور جابجا کنید را دیگر نمی توانید و باید زحمت جابجایی با بار ها را در پله ها بکشید.

در کل بسیاری از این قبیل مشکل ها وجود دارند که باعث می شود کمی بیشتر سختی بکشید ولی خب ناچارید. برای انجام این کار هم نیز می توانید از ترفند هایی استفاده کنید. اگر اجسام زیادی را برای جابجایی لوازم منزل دارید باید در اولین گام با همسایه های خود صحبت کنید و با ایشان هماهنگ باشید که اگر رفت و آمد خاصی است کنترل شده باشد و هماهنگ باشید.

نمیدانم چگونه مبل را ببرم پایین چکار کنم!؟

این یکی از سوالاتی است که در ذهن شما حتما بوجود می آید. در اولین گام باید از خود بپرسید که چگونه در ابتدا که آن را خریدید بالا بردید؟ شاید خنده دار باشد که دیگر نتوانید با آن روش این کار را انجام دهید. برای این کار در قسمت هایی از راه پله که در ورودی طبقات دیگر می باشد می توانید از همسایه خود بخواهید که درب را باز کرده و فضای بیشتر را در اختیار شما بگذارد. با انجام این کار ها انتظار می رود که اسباب کشی آسان تری داشته باشید.

خدمات مرتبط : 

بسته بندی یخچال

بسته بندی مبل

بسته بندی میز ناهارخوری

بسته بندی سرویس خواب

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!