امروز نصب پمپ آب خانگی در بیشتر خانه ها در شهرهای بزرگ وجود دارد. دلیل نصب این پمپ ها در کنار نصب کردن منابع آب خانگی بیشتر مشکلات کمبود آب و همچنین کمی فشار آب را توانسته تا حد بسیار زیادی برای همه مردم حل کند. داشتن این موهبت می تواند هر از گاهی یک سری مشکلات کوچک ناشی از داشتن پمپ آب را برای شما ایجاد نماید. اصولا وقتی به یک خانه جدید اسباب کشی می‌کنید مشکلاتی از قبیل برایتان اتفاق می افتد، مثلا یکی از این مشکلات رایج نیاز به سرویس کردن و تعمیرات پمپ آب است که ممکن است چند وقت یک بار اتفاق بیفتد. ولی یکی از مشکلاتی که اغلب مردم در این راستا با آن مواجه هستند این است که این پمپ ها بایستی به طور مستمر و مداوم کار کنند.

آدرس اینستاگرام ایزی پک (کلیک کنید!): easypack@

سوراخ شدگی منبع دیافراگمی یا لوله منبع

در سال های اخیر روشن و خاموش شدن پمپ آب در خانه تقریبا برای عموم مردم رخ داده است.

بدین سبب است که حتما بایستی از منبع دیافراگمی بعد از پمپ بسیار اهمیت دارد. بیشتر خراب شدگی های منبع دیافراگمی به علت سوراخ شدگی آن می باشد. این منبع دارای میزان بسیار زیادی آب را در خود دخیره می کند. دلیل این نگهداری آب این است که موقع کم شدن فشار آب، بتواند فشار را قوی کند و از روشن شدن مداوم پمپ جلوگیری کند. اگر پمپ آب مکررا روشن و خاموش می گردد امکان دارد لوله منبع دیافراگمی هم دچار سوراخ شدگی شده باشد. دقت داشته باشید که اگر پمپ آب بیشتر از 5 دفعه در یک دقیقه خاموش و روشن می شود، به احتمال زیاد علتش می تواند تحت فشار قرار گرفتن منبع باشد. نمی توان از قبل پیش بینی کرد که عمرلوله یا همان تیوپ منبع دیافراگمی چقدر می تواند باشد. زیرا این امر می تواند به فاکتورهای زیادی وابسته باشد که مهم ترین آن همان جنس و کیفیت منبع می باشد. از دیگر عوامل که می توان به آن اشاره کردحجم منبع برای ساختمان کم می باشد. یک مورد مهمی که لازم است تا در این جا به آن اشاره نماییم آین است که لوله منبع دیافراگمی هرچه کمتر مورد استفاده قرار بگیرد و کمتر باز و بسته شود دیرتر خراب می شود. حتما بایستی منبع دیافراگمی را هر شش ماه یک بار بررسی کنید تا مطمئن شوید که سالم است.

پرشر سوئیچ روی تنظیم قرار نگرفته باشد

این کلید بر مبنای اختلاف فشار کار می کند که نوعی کلید اتومات مکانیکی می باشد. اگر کلید پرشر سوئیچ تنظیماتش درست نباشد باعث می شود که پمپ با کمترین اختلاف در فشار روشن و خاموش شود. حتما باید بازه حداقل و حداکثر توان برای پمپ تنظیم شود. در غیر این صورت پمپ مرتبا خاموش و روشن می شود.

خراب بودن ست کنترل

اگر ست کنترل خراب باشد و یا تنظیم نباشد این امر سبب می شود تا پمپ آب خانگی قطع و وصل شود.اگر ازست کنترل از جنس بی کیفیت باشد این می تواند یکی از دلایل مهم در این زمینه باشد. پس حتما هنگام خرید ست کنترل با افراد متخصص در این زمینه مشورت بگیرید و از راهنمایی های ایشان بهره مند شوید تا بعدا دچار مشکل نشوید. تجربه نشان می دهد که بیشتر از لااقل 70 درصد این قطع و وصل شدن پمپ آب می تواند به این دلیل باشد که ست کنترل خراب است. پس در هنگام خرید ست کنترل بایستی تمام نکات لازم جهت خرید را بدانید.

توان بیشتر از حد موتور پمپ

دقت داشته باشید انتخاب پمپ آب خانگی باید بر مبنای نطرات متخصصان فنی در این امر و فاکتورهای متفاوتی مانند تعداد طبقه ها و واحد ها، تعدا شیرها، تعداد زانوها و غیره انجام می شود.برخی افراد کارشناس به غلط باور دارند که هرچه پمپ قوی تر باشد، فشار آب نیز بالاتر می رود.این نکته را باید بدانید که روشن و خاموش کردن پمپ آب باعث خرابی ست کنترل می گردد. این امر باعث می شود تا اتصالات و لوله ها صدمه بخورندو فشار آب بیشتر نشود.

شرکت ایزی پک با انجام خدمات اسباب کشی و بسته بندی وسایل منزل تمام امور مربوط به جابجایی شما را برعهده میگیرد. همچنین با فروش کارتن اسباب کشی و لوازم مربوط به جابجایی نیاز شما عزیزان را در این راستا برطرف کردیم.

استفاده نکردن از شیر یک طرفه در مسیر برگشت آب

اگر از شیر یک طرفه در مسیر برگشت آب استفاده نکنید ، این امر سبب می شود تا آب به پمپ برگردد و یبب شود تا پمپ دوباره روشن شود. بنابراین این مشکل موقعی پیشمی آید کهشیر یک طرفه در ست کنترل به درستی کار نکند یا اگر شیر یک طرفه وجود ندارد بایستی از شیر یک طرفه دیگر استفاده کرد . اگر این کار را انجام ندهید آب به پمپ بر می گردد و سبب اختلال در کارکرد آن می شود. شیر یک طرفه که بعد از خروجی آب قرار می گیرد باعث می شود تا طول عمر پمپ افزایش پیدا کند و افت افشار اتفاق نیفتد.

بودن هوا در مدار یا ارتفاع لوله ها

یکی دیگر از علت هایی که می توانیم در این خصوص برشمریم وجود هوا در مسیر لوله کشی ساختمان است. این امر سبب می شود تا پمپ آب خانگی مکرا خاموش و روشن گردد. اگر هوا در خط لوله ساختمان وجود داشته باشدو با جریان یافتن آب از یک سمت هوای داخل خط لوله متراکم شود و تحت فشار قرار بگیردو تا بالاترین سطحی که امکان دارد قرار می گیرد. در زمان باز و بسته شدن و هر گونه نوسانات در جریان خط لوله هوایی که داخل آن قرار دارد نیز جا به جا می شود. در نتیجه پمپ مکرا قطع و وصل می شود. را ه عالی برای حذف کردن هوا در خط لوله این است که از بالاترین شیر آبی که در خانه نصب شده است عمل هواگیری خط لوله را به انجام برسانید.

نشتی در سیستم لوله کشی

نشتی ها در بیشتر مواقع خودشان را نشان نمی دهند. دلیل آن  این است که سوراخ ها بسیار کوچک هستند و دیده نمی شوند. این سوراخ های بسیلر ریز سبب نشت می گردند.

کلام آخر

سخن پایانی اینکه خاموش و روشن شدن پمپ آب در ساختمان امکان دارد که هر چند وقت یک بار برای هر ساختمانی ایجاد شود. در این صورت حتما بایستی با کارشناسان آگاه در این زمینه تماس حاصل نمایید تا مشکلات احتمالی بر روی پمپ آب را برای شما برطرف نمایند. سعی کنید از شرکت های شناخته شده که افراد مجرب با دانش فنی  را استخدام کرده اند برای رفع مشکل کمک بگیرید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!