در گذشته حمل و نقل اسباب های عروس بر طبق آداب و سنت خاص برگزار می شد. اما امروزه جابه جایی و حمل و نقل جهیزیه توسط شرکت هایی که مخصوص خدمات اسباب کشی هستند صورت می پذیرد. حمل جهیزیه عروس یکی از کارهای مشکلی است که از شرکت های جابجایی تقاضا می شود. حمل بار جهیزیه عروس حساسیت زیادی دارد و بایستی با دقت و ظرافت زیادی انجام گیرد.

آدرس اینستاگرام ایزی پک (کلیک کنید!): easypack@

اسباب کشی ایزی پک

اهمیت جابه جایی جهیزیه عروس

حمل جهیزیه عروس با اثاث کشی معمولی فرق دارد. چرا که جهیزیه عروس شامل وسایل آکبند است ولی اسباب کشی معمولی شامل وسایل و لوازم استفاده شده می باشد. بنابراین حتما لازم است تا در اسباب کشی برای عروس نهایتِ دقت صرف شود تا کوچکترین صدمه ای به اسباب های عروس وارد نگردد. مورد بعدی که حتما لازم است تا در اثاث کشی عروس مورد توجه قرار گیرد داشتن برنامه ریزی دقیق برای وسایل است تا هیچ گونه تاخیری در جابه جایی اثاث ها وجود نداشته باشد. بنابراین جهت اینکه این کار بهتر و دقیق تر و با سهولت بیشتری انجام پذیرد لازم است تا از شرکت های اسباب کشی که متخصص در این امر هستند بهره بگیرید. برای انتقال اثاث های عروس به بسته بندی خاص و ماشین مخصوص باربری نیاز است تا بتوان این لوازم را بدون صدمه و خسارت انتقال داد. جهت انتقال جهیزیه عروس، نیاز است تا چند کارگر ماهر و حرفه ای در این امر تمامی اسباب ها را در کمترین زمان ممکن بدون هیچ گونه صدمه ای در بسته بندی مناسب قرار دهند و سپس آن ها را داخل ماشین مخصوص باربری بگذارند. بعد از تخلیه اسباب ها می توانید برای مرحله بعدی یعنی چیدمان لوازم در منزل جدید از آن ها بهره بگیرید.

کارگران اسباب کشی می تواند وسایل سنگین مثل وسایل برقی بزرگ، وسایل چوبی سنگین و غیره را به آسانی در جای مناسب خود بچینند.

بسته بندی کردن جهیزیه عروس

همان طور که ذکر کردیم در بسته بندی وسایل عروس بایستی دقت و وقت بیشتری را صرف نمود.

در بسته بندی کردن وسایل حتما باید به نکات ایمنی توجه کرد و استانداردها را رعایت نمود. به عنوان مثال استفاده از بابل رپ در بسته بندی اثاث ها توصیه می شود. دلیل این امر،  صرف احتیاط بیشتر جهت جلوگیری از هر گونه شکستگی می باشد. همچنین روی وسایل بزرگتر باید سلفون کشید و اثاث های سنگین تر را با احتیاط بیشتری حمل کرد. برای بسته بندی وسایل جهیزیه باید ازکارتن های نو استفاده کرد. این کارتن ها باید مقاومت و کیفیت بالایی را دارا باشند. برای مثال کارتن رگال دار برای انتقال لباس مجلسی مورد استفاده قرار می گیرد.

بعضی از عروس ها نیز علاوه بر اسباب کشی لوازم معمولی، تمایل دارند تا لوازم سفره عقد مانند آینه، کله قند، لباس عروسی و غیره نیز در حمل و نقل اسباب ها به خانه جدید قرار بگیرد.

 زمان استفاده از خدمات شرکت که در این زمینه حرفه ای هستند جهت بسته بندی، خیالتان آسوده باشد که با استفاده از کارتن بسته بندی مناسب به بهترین نحو ممکن این کار انجام می گیرد. از فویل، پلاستیک حبابدار ضد ضربه و یا دیگر ابزارهای لازم جهیزیه شما برای حمل و نقل آماده می شود . در صورتی که وسایل سفره عقد هم در بین آنها هست و می خواهید آن ها را نیز همراه با سایر اثاث ها در اسباب کشی قرار دهید، شرکت های اثاث کشی سعی می کنند احتیاط لازم را برای سالم نگاه داشتن آن ها حین اسباب کشی داشته باشند.
همچنین مرحله حمل و نقل جهیزیه و در پایان چینش آن ها در منزل شما، در نهایت دقت صورت می گیرد. البته در این هنگام خانواده عروس هم بایستی با آماده سازی منزل نو قبل از اسباب کشی روند کار را سرعت ببخشند. این نکته را در نظر داشته باشید که هرچه منزل جدید از پیش آماده تر باشد، اثاث کشی به داخل آن با سهولت بیشتری انجام می شودو زحمت شما نیز کمتر خواهد شد.

بسته بندی اثاثیه منزل ایزی پک

انواع ماشین حمل بار جهیزیه

برای انتقال جهیزیه عروس می توان از ماشین های سبک مانند وانت، ماشین های نیمه سنگین مانند مانند خاور و ماشین های سنگین مانند تریلی استفاده کرد. باید این نکته را در نظر بگیرید که ماشین های سنگین برای تردد در شهر به مجوز احتیاج دارند و این ماشین ها بیشتر برای حمل بارهای برون شهری مورد استفاده قرار می گیرند.

انتخاب ماشین مناسب

برای انتخاب ماشین جهت انتقال جهیزیه عروس بایستی اول موارد زیر را در نظر بگیرید:

  1. نوع اسباب ها اعم از سنگین و سبک
  2. انتخاب بهترین مسیر از ابتدا تا انتها
  3. زمانی که می خواهید اسباب ها را تحویل بگیرید.
  4. اینکه جابه جایی درون شهری یا برون شهری است.

اگر می خواهید اثاث ها را به شهرستان منتقل کنید بهتر است تا از ماشین های سرپوشیده جهت این کار استفاده کنید. چرا که هم امنیت کار بالاتر می رود و هم راننده با خیال آسوده تر رانندگی می کند.

حمل جهیزیه عروس در اسباب کشی

 نکات مهم در مورد جابجایی جهیزیه عروس

  • برای جابجایی جهیزیه از شرکت های حدماتی اسباب کشی معتبر کمک بگیرید.
  • از نبروهای جابجایی بخواهید اثاث ها را در مکان های مناسب خود قرار دهند.
  • روی کارتن های حاوی وسایل شکستنی جمله شکستنی می باشد قید شود.
  • وسایل خریداری شده را از کارتن های خود خارج نمایید.
  • در بسته بندی کردن لوازم از شرکت های مربوطه کمک بگیرید.
  • ماشین مناسب جهت اسباب کشی انتخاب نمایید.

کلام آخر

سخن پایانی اینکه اثاث کشی و حمل جهیزیه عروس نسبت به اسباب کشی معمولی اهمیت و دقت بیشتری را می طلبد. لذا حتما بایستی از خدمات شرکت های اسباب کشی معتبر در این زمینه بهره گرفت.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!