خرید کارتن ضخیم

همه ما جنس کارتن‌های اسباب کشی را می‌دانیم چیست و حتی شاهد پاره یا سوراخ شدن آن‌ها در جابجایی‌هایمان بودیم. ولی تا حالا به این فکر کردید که دلیل این مشکلات چیست؟ نحوه چیدمان وسایل داخل کارتن خیلی شرط است ولی دلیل اصلی این خسارات، نامناسب بودن کارتن مدنظر برای اسباب کشی است. یعنی احتمالا شما در جابجایی‌هایتان از جعبه‌های متفرقه مانند چیپس و پفک و کارتن‌های 3 لایه برای انجام بسته بندی اثاثیه منزلتان استفاده کردید ، که باعث شده در پایان اثاث کشی خیلی از وسایلتان در حمل و نقل آسیب ببیند. حالا راهکار آن چیست؟ تنها راهکاری که پیش رو دارید، خرید کارتن ضخیم است! حالا در ادامه بیشتر به ویژگی‌های یک کارتن خوب می‌پردازیم.

آدرس اینستاگرام ایزی پک (کلیک کنید!): easypack@

کارتن اسباب کشی

چرا باید از کارتن ضخیم استفاده کنیم؟

ببینید منظور ما از کارتن ضخیم این نیست که حتما کارتن مدنظرتان به اندازه یک چوب ضخیم باشد! خیر. منظورمان کارتن‌های 5 لایه است که برای بسته بندی و ایمن سازی لوازم منزل هنگام اثاث کشی طراحی شده و می‌تواند تا 80 درصد از خسارات احتمالی را کاهش دهد. در کل وقتی حرف از خرید کارتن ضخیم به میان میاید، تمام مردم ایران گارد میگیرند و فکر می‌کنند که تنها با تهیه کارتن های دست دوم و سه لایه می‌توانند امنیت اثاثیه منزل را تضمین کنند. ولی راحت بگوییم، هیچ کارتنی به اندازه خرید کارتن اسباب کشی مناسب برای جابجایی نیست!

در هنگام خرید کارتن ضخیم چه نکاتی را باید رعایت کنیم؟

درسته که میگوییم خرید کارتن ضخیم برای اسباب کشی می‌تواند شما را برای جابجایی ایمن کند ولی چندتا نکته ریزی هم وجود دارد که هنگام تهیه جعبه بسته بندی باید رعایت کنید تا بدانید که ماهیت یک کارتن چیست و چرا باید برای این ابزار هزینه کنید!

مقاومت بالا

اولین چیزی که از این کارتن‌ها توقع داریم، مقاومت و استحکام بالاست. طوری که اگر ضربه ای به آن‌ها وارد شود توانایی محافظت از وسایل چینی و گرانقیمت ما را داشته باشند.

سایز بندی متنوع

اصلا به این فکر نکنید که با یک سایز کارتن تمام لوازم منزلتان را جمع آوری کنید، هر نوع اثاثیه‌ای که در منزل شما قرار دارد به یک کارتن مجزا نیازمند است. مثلا برای کتب و جزوات، از کارتن حمل کتاب استفاده کنید و برای جابجایی ظروف چینی آشپزخانه یا عتیقجات از کارتن سایز کوچک. به همین دلیل باید نسبت به حجم وسایل داخل خانه تعداد و سایز کارتن‌های مدنظرتان را انتخاب کنید.

5 لایه

تمامی ما در گذشته از کارتن‌های 3 لایه برای بسته بندی وسایل منزل استفاده می‌کردیم که در آخر شاهد پاره شدن و شکستن لوازممان بودیم. ولی اکنون با ورود کارتن‌های 5 لایه می‌توانید علاوه بر تضمین وسایل خانه، یک جابجایی اصولی و استاندارد نیز داشته باشید.

فاصله بین درب‌های کارتن

به این نکته هم توجه کنید که درصورت پر کردن کارتن با اجناس منزل، باید دو درب کارتن به یکدیگر برسد. یعنی اگر به تعداد معقولی وسایل داخل جعبه‌های بسته بندی قرار دادید، نباید بین دوتا درب کارتن فاصله‌ای باشد و دقیقا لب به لب یکدیگر قرار گیرند.

محل نوشتن  علائم هدشدار دهنده

در هنگام خرید کارتن ضخیم اثاث کشی درنظر داشته باشید که روی بدنه‌های آن جایی برای نوشتن علائم هشدار دهنده وجود داشته باشد و حدالامکان ابتدا و انتهای کارتن را مشخص کرده باشد تا نیروهای حمل هنگام جابجایی بدانند که چه وسیله‌ای را با چه جنس حمل می‌کنند.

لب چسب باشه نه منگنه

نکته تکمیلی در خرید کارتن ضخیم این است که لبه‌های آن ترجیحا با چسب به یکدیگر متصل شود نه با منگنه! حالا این یک مورد نکته حیاتی و کلیدی نیست که حتما باید چسبی باشد، ولی اگر به فکر ایمن کردن وسایل و جلوگیر از آسیب‌های احتمالی هستید این یک نکته را هم رعایت کنید.

خرید کارتن ضخیم

سایز بندی کارتن ضخیم به چه صورت است؟

در ادامه برای اینکه بیشتر با محصولات ما آشنا شوید سایزبندی و انواع هرکدام را برایتان آوردیم:

کارتن حمل کتاب

کارتن مخصوص حمل کتاب همانطور که از اسمش پیداست صرفا برای حمل کتاب و جزوات بکار می‌رود. این جعبه با اندازه خود تعداد معقولی کتاب را درخود جای می‌‌دهد و همچنین مانع از سنگینی زیاد کارتن می‌شود.

 • ارتفاع: 31 سانتی متر
 • طول: 33 سانتی متر
 • عرض: 33 سانتی متر

کارتن سایز کوچک

کارتن سایز کوچک ضخیم با 5 لایه ورقه مستحکم مخصوص جابجایی لوازم خرده ریز و شکستنی‌های داخل آشپزخانه و بوفه است. دلیل انتخاب این کارتن برای این وسایل این است که اولا وسیله زیادی داخل جمع نشود که سنگینی کند و دوم اینکه در صورت سنگین شدن کارتن امکان افتادن آن از دست نیروی حمل وجود دارد.

 • ارتفاع: 32 سانتی متر
 • طول: 46 سانتی متر
 • عرض: 37 سانتی متر

کارتن سایز متوسط

کارتن سایز متوسط بیشتر برای مواد شوینده و وسایلی مانند قابلمه و ظروف فلزی بکار می‌رود که احتمال شکسته شدنشان کمتر است. درواقع از این جعبه هم می‌توان به جای کارتن سایز کوچک برای بسته بندی ظروف چینی استفاده کید.

 • ارتفاع: 46 سانتی متر
 • طول: 46 سانتی متر
 • عرض: 46 سانتی متر

کارتن سایز بزرگ

کارتن سایز بزرگ به دلیل حجم بالای که دارد بهتر است داخلش را با وسایل سبک پر کنید تا قابل حمل باشد. وسایلی مانند آباژور، قابلمه، ظروف پلاستیکی و لوازم برقی درصورتی که کارتن مخصوص خودش را گم کردید.

 • ارتفاع: 61 سانتی متر
 • طول: 46 سانتی متر
 • عرض: 46 سانتی متر

کارتن سایز بسیار بزرگ

کارتن ضخیم سایز بسیار بزرگ مناسب برای جمع آوری وسایل سبکی مانند کیف و کفش، البسه، لوازم خواب، لحاف، اسباب بازی و از این دسته وسایل میباشد.

 • ارتفاع: 61 سانتی متر
 • طول: 61 سانتی متر
 • عرض: 46 سانتی متر

تو ایزی پک بهترین راه رو برای شروع یک اسباب کشی استاندارد نشونتون میدیم!
برای مشاوره رایگان و دریافت اطلاعات بیشتر با این شماره تماس بگیر!  22730100

کلام آخر

تمام این نکات را گفتیم تا شما را در خرید کارتن ضخیم راهنمایی کنیم و بتوانید یک اسباب کشی استاندارد و اصولی را برای خودتان رقم بزنید.

محصولات مرتبط:

پلاستیک حبابدار ضربه گیر

بقچه لباس

چسب پهن نواری

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!