خرید کارتن مقوایی برای کسانی که اسباب کشی دارند یک امر اجباریست، یعنی در هرصورت باید نسبت به تهیه کارتن اثاث کشی هرچه سریعتر اقدام کنند. یعنی قبل از شروع بسته بندی اثاثیه منزل یک نگاه کلی به تمام وسایل و خرده‌ریزهای داخل خانه بیاندازند و نسبت به حجم احتمالی لوازم، تعداد و سایز کارتن موردنظر خود را انتخاب کنید. ولی در خرید کارتن اثاث کشی صرفا دانستن این نکته کافی نیست و در مقابل باید فاکتورهایی مانند جنس و ویژگی‌های یک کارتن مناسب را نیز بدانید!

خرید کارتن مقوایی

آدرس اینستاگرام ایزی پک (کلیک کنید!): easypack@

ویژگی یک کارتن مقوایی خوب

وقتی درباره کارتن اسباب کشی صحبت می‌کنیم منظورمان چه کارتنیست؟ درست است که میگوییم کارتن مقوایی باشد، ولی بی نهایت جعبه‌هایی از جنس مقوا هستند که هرکدام برای انجام یک کار مشخص بکار می‌رود و یک فرد معمولی بدون هیچ تخصصی در زمینه کارتن بسته بندی نمیداند که چه کارتنی برای جمع‌آوری لوازم منزلش مناسب است! به همین دلیل باهم ویژگی یک کارتن مقوایی خوب را بررسی میکنیم:

هزینه کم

اولین دلیلی که کارخانه‌های تولیدی از مقوار برای تهیه کارتن خالی استفاده می‌کنند به دلیل کمتر تمام شدن قیمت نهایی می‌باشد. مثلا خودِ شما اگر ببینید که یک کارتن معمولی (با یک جنسی به غیر از مقوا) به قیمت 100 هزارتومان وارد بازار شده، نسبت به خریدش اقدام می‌‌کنید؟ صددرصد نه! چرا وقتی که کارتن مقوایی ارزان قیمت داخل بازار هست باید این همه پول برای یک جعبه معمولی خرج کنید؟ پس در هنگام خرید کارتن اسباب کشی حواستان باشد که هزینه آن معقول باشد.

تعداد لایه

هدفتان از خرید کارتن چیست؟ یک کارتن می‌خواهید که ایمنی وسایلتان را در طول جابجایی هماهنگ کند یا  صرفا یک ابزاری باشد که لوازم منزلتان را در خودش جای دهد؟ اگر واقعا به فکر ایمنی اثاثیه‌تان هستید باید از کارتنی استفاده کنید که از 5 لایه مجزا تشکیل شده باشد. کارتن 5 لایه به دلیل بکار رفتن 5 ورقه مقوا در آن، میتواند از 80 درصد ضراب احتمالی به جعبه جلوگیری کند.

نحوه اتصال ورقه‌ها

نکته‌ای نه واجب ولی مستحب این است که ورقه‌های کارتن به وسیله چسب به هم متصل شده باشند نه منگنه! منگنه امکان دارد در آستانه تحمل کارتن اسباب کشی را کاهش دهد و همین امر پاره یا سوراخ شدن جعبه بسته بندی را در پی دارد. اگر هم دیدید که تمامی کارتن های فروشگاه منگنه شده بود، آن کارتن را انتخاب کنید که فاصله بین منگنه‌های آن کمتر باشد.

بیشتر بخوانید: خصوصیات کارتن اسباب کشی ،بادیگارد وسایل ما باید چگونه باشد؟

کاهش استرس اسباب کشی

چرا کارتن مقوایی

سبک

وزنی کمی که جنس مقوا دارد می‌تواند در حمل و جابجایی کارتن موردنظر انرژی کمتری از ما بگیرد که همین امر، بهترین دلیل برای استفاده از جنس مقوا در تهیه جعبه های بسته بندی می‌باشد. البته بعد از هزینه کم آن!

قابل بازیافت

نکته حائز اهمیت دیگر قابل بازیافت شدن آن است. یعنی پس از اتمام فرآیند اسباب کشی، می‌توانید کارتن مقوایی خود را به ادارات بازیافت به منظور تولید مجدد آن تحویل دهید.

قابل مصرف دوباره

وقتی که جابجایی وسایلتان تمام شد، برای انبارش و نگهداری برخی وسایل داخل انباری یا زیرزمین میتوانید از این کارتن‌ها استفاده کنید.

کلام آخر

شرکت ایزی پک با ارائه کارتن مقوایی درجه یک، بهترین کارتن‌های 5 لایه بازار را با کمترین قیمت در فروشگاه آنلاین خود قرار داده تا تمام مردم کشور از سراسر دنیا کالای خود را در کمترین زمان ممکن درب منزل تحویل بگیرند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!