کارتن اسباب کشی جز محصولاتی است که ما برای تهیه آن هیچ گونه تحقیق یا مطالعه‌ای نداریم و هر جعبه مقوایی که دم دستمان باشد را برای بسته‌بندی وسایلمان انتخاب می‌کنیم. ولی باید گفت که این روش به شدت اشتباه است! چراکه هر کارتنی مناسب برای حمل لوازم خانه یا محله کار نیست. اگر خاطرتان باشد در گذشته هر کارتن بلااستفاده‌ای که سوپرمارکت‌ها عرضه می‌کردند را ما برای اثاث کشی مصرف می‌کردیم، ولی امروز که کارتن‌هایی مخصوص جابجایی وارد بازار شده چرا باید به جعبه‌های دست دوم و کهنه اکتفا کنیم؟ به همین دلیل در این مطلب به خصوصیات کارتن اسباب کشی می‌پردازیم تا آگاهانه به تهیه این وسیله اقدام کنید.

خصوصیات کارتن اسباب کشی

خصوصیات کارتن اسباب کشی خصوصیات کارتن اسباب کشی

در واقع جنس و تعداد لایه‌های یک کارتن باعث تمایز آن با سایر جعبه‌ها می‌شود. اصولا کارتن‌هایی که از سوپری‌ها و میوه‌‌فروشی دریافت می‌کردیم مقاومت کافی برای ایمن نگه‌داشتن لوازم شکستنی ما را نداشتند و از مهمترین ویژگی یعنی استحکام بالا را برخوردار نبودند. همین دلیل، باعث رد شدن این کارتن‌‌ها از نظر ما می‌شود.

ویژگی دیگر کارتن اسباب کشی ،دیواره‌های آن است که اصطلاحا به آن‌ها لَت می‌گویند. هنگام سرهم کردن کارتن‌های اثاث کشی این لت‌ها را یا با منگه و یا با چسب به همدیگر وصل می‌کنند. در هنگام خرید آنها حواستان باشد که فاصله منگنه‌هایی که این دیواره‌ها را به هم می‌چسبانند کم باشد، زیرا اینگونه مقاومت کارتن فوق‌العاده بیشتر می‌شود.

نمی‌دانم که لایه درونی کارتن‌ها را دیده‌اید یا نه؟ ولی اگر دقت کرده باشید، این ورقه بصورت شیار شیار تعیبیه شده تا استحکام کافی را برای یک کارتن داشته باشد و هرچه فاصله بین این شیارها بیشتر باشد، به مراتب جنس و مقاومت آن‌هم بیشتر است. در واقع تفاوت یک کارتن مرغوب و درجه دو از همین خصوصیات مشخص می‌شود.

یکی از مهمترین خصوصیات کارتن اسباب کشی محلی برای علائم هشدار دهنده است. مثلا هنگام بسته‌بندی ظروف چینی باید روی جعبه، محلی برای نوشتن واژه شکستنی باشد؛ یا کارتنی مجزا برای وسایل شکستنی طراحی شده باشد تا نیروی حمل هنگام جابجایی دقت بیشتری برای این وسایل درنظر بگیرد. درست است که شما می‌توانید خیلی راحت هرجای کارتن علائم هشداردهنده را با ماژیک بنویسید، ولی تفاوت یک اسباب کشی اصولی با معمولی همین است.

لوازم شما دم دستی نیستند، پس کارتنتان هم نباید دم دستی باشد!

خصوصیات کارتن اسباب کشی

تفاوت کارتن تازه و دست دوم خصوصیات کارتن اسباب کشی

در مرحله بعدی سعی کنید کارتن دست دوم تهیه نکنید! ببینید این کارتن‌ها یکبار کار خودشان را انجام دادند و با استفاده مکرر از آن‌ها طبیعتا مقاومت خود را از دست می‌دهند، به همین دلیل است که دور برخی از کارتن‌های اسباب کشی را با چسب محکم می‌کنیم. درواقع اگر کارتن، واقعا درجه یک باشد نیازی به ایمن سازی با استفاده از چسب پهن نیست و تنها نیاز شما به این چسب‌ها برای بستن درب کارتن‌هاست!

مورد دیگر نیز جذب رطوبت است، اگر کارتن شما پاره یا سوراخ باشد رطوبت و گردوخاک را جذب خودش می‌کند که همین امر خرابی لوازم منزلتان را در پی دارد. چه زمانی این اتفاق می‌افتد؟ زمانی که کارتن شما چندبار پروسه اسباب کشی را تحمل کرده باشد یعنی دست دوم باشد.

به بهانه همین دلایل از کارتن موزی هم فاصله بگیرید! هم اینکه بیشتر به صورت مصرف شده به شما می‌فروشند و هم اینکه جنس و لایه‌های به کار رفته در آن مناسب اثاث کشی نیست. حتما دقت کردید که روی این کارتن‌ها به اندازه یک مستطیل خالیست و کناره‌های آن بنا به دلایلی سوراخ است، که همانطور که می‌دانید باعث جذب رطوب به درون جعبه می‌شود شما می‌شود.

بیشتر بخوانید: حتما از کارتن موزی استفاده کنید، اگر دشمنتان اسباب کشی داشت!

خصوصیات کارتن اسباب کشی

کلام آخر خصوصیات کارتن اسباب کشی

در این مطلب به طور کامل به خصوصیات کارتن اسباب کشی خوب پرداختیم تا در هنگام تهیه این جعبه‌های بسته‌بندی به مشکلی برنخورید. فروشگاه ایزی‌ پک با ارائه کارتن‌های بسته‌بندی درجه یک و با رعایت تمامی استاندارهای تولید، سبب شده تا کارتنی نو با مواد اولیه درجه یک را وارد بازار کند تا کسانی که قصد بسته‌بندی لوازم محل کار یا منزل خود را دارند بتوانند کارتن مورد نظر خود را در سایزهای گوناگون تهیه کنند.

محصولات مرتبط:

پلاستیک حبابدار ضربه گیر

بقچه لباس

چسب پهن نواری

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!