در هنگام اسباب کشی خیلی از انسان‌ها تصمیمات گوناگونی میگیرند که برخی این تصمیم‌‌ها می‌تواند شرایط ما را بهتر کنند و برخی بدتر! بنابراین باید حتما تمام جوانب را بسنجیم و سپس تصمیم نهایی را که با خانواده خود مشورت می‌کنیم را بگیریم. یکی از این طرز فکرهایی که همه به ذهنشان خطور می‌کند این است که آیا باید نیروهایی جهت حمل بار استخدام کنیم یا خودمان به تنهایی این کار را انجام دهیم؟ اینکه در این پرسه از متخصص کمک بگیریم یا نه بسته به نیاز و جیب شما دارد که در ادامه بطور کامل از همه جوانب آن را بررسی می‌کنیم.

آدرس اینستاگرام ایزی پک (کلیک کنید!): easypack@

اسباب کشی

فاصله مبدا با مقصد

فاصله بین دو منزل جدید و قدیم یکی از فاکتورهاییست که به شما در حل مشکل استخدام نیروهای حمل یا اسباب کشی به وسیله خودتان کمک می‌کند.

همکاری با باربری: هنگامی که شما قصد دارید که به یک محله یا حتی شهر جدید نقل مکان کنید، باید یک شخصی باشد که نحوه جابجایی توسط ماشین حمل را بلد باشد. بالاخره در بین وسایل منزل شما لوازم شکستنی و گران قیمت نیز وجود دارد و اگر کسی که به نحوه رانندگی مسلط نباشد امکان دارد که برخی از این لوازم آسیب ببیند. جدا از این‌ها باید یک کامیون یا حداقل وانتی وجود داشته باشد که شما بتوانید از آن استفاده کنید، اگر باربری در کار نباشد پیدا کردن این وسیله نقیله یک مقدار برای شما مشکل می‌شود.

جابجایی شخصی: اگر قصد جابجایی به طبقه بالا یا پایین آپارتمانتان را دارید و یا اگر می‌خواهید به ساختمان کناریتان نقل مکان کنید، نیازی به استخدام نیروی حمل و همکاری با باربری نیست. شما می‌توانید با کمک دوست و آشنا، یک روزه کارهای مربوط به جابجایی را انجام دهید. همچنین اگر خودتان یا دوستتان رانندگی با ماشین سنگین را بلد است، می‌توانید با اجاره یک کامیونت وسایل شخصی خود را به مسافت‌های دورتر جابجا کنید. البته این روش زمانی جواب می‌دهد که یا خودتان یا اطرافیانتان قدرت بدنی بالایی داشته باشند!

تعداد وسایل منزل

همیشه فاصله و مسافت موردنظر نمی‌تواند به سوال شما درباره استخدام نیرو یا جابجایی شخصی پاسخ دهد. فاکتور مهم‌تری هم برای شما وجود دارد، اینکه تعداد وسایل منزل چقدر است؟

همکاری با باربری: اگر قصد بسته بندی اثاثیه منزل بزرگی را دارید حتما توجه داشته باشید که وظیفه جمع‌آوری وسایت می‌تواند تا چند روز زمان شما را بگیرد. در حالی که نیروهای بسته بند ظرف مدت چند ساعت تمام امور مربوط به ایمن‌سازی و بسته‌بندی وسایل را انجام می‌دهند.

تعداد وسایلی که جمع‌آوری می‌شود می‌تواند در روند اثاث کشی  تاثییر بسزایی داشته باشد، اگر با شرکت اسباب کشی همکاری داشته باشید می‌توانید در سریعترین زمان ممکن به یک خانه جدید منتقل شوید.

جابجایی شخصی: اگر قصد جابجایی وسایل کوچک و یا جمع کردن محتوای یک اتاق را داشته باشید، دیگر نیازی به کمک گرفتن از شرکت‌های اثاث کشی یا باربری‌های نیست! صرفا با یک روز زمان گذاشتن می‌توانید تنهایی این امور را انجام دهید.

بیشتر بخوانید: 4 راهکار برای آسانتر کردن اسباب کشی !

جابجایی وسایل خاص

یک راه فوق‌العاده سریعتر وجود دارد که شما متوجه شوید که آیا نیاز هست با شخص متخصص در این زمینه همکاری داشته باشید یا نه! این سوال را از خودتان بپرسید: “آیا من وسیله خاصی را جابجا می‌کنم یا نه؟”

همکاری با باربری: اگر قصد جابجایی وسایل خاص را دارید حتما از شخصی که روزانه ده بار این لوازم را جابجای می‌کند کمک بگیرید.

  • مبلمان سلطنتی
  • پیانو
  • یخچال
  • لباسشویی
  • تخت خوب‌های لوکس
  • لوستر
  • و سایر لوازم آنتیک

برای جابجایی این اثاثیه، بگذارید نیروهای حمل کار خودشان را بکنند و حدالامکان در کار آن‌ها دخالت نکنید.

جابجایی شخصی: ولی اگر هیچ کدام از این لوازمی که دربالا به آن اشاره شد را جابجا نمی‌کنید، خودتان جابجا شوید. ولی یادتان باشد که در هرصورت حمل وسایل منزل یک کار پرخطر و ریسکی محسوب می‌شود، برای مثال شما میدانید که برای جابجایی پیانو از کجا شروع کنید؟

اسباب کشی

تجربه جابجایی

باید نیروی حمل استخدام کنید یا نه؟ جواب این سوال به تجربه شما در اسباب کشی خیلی مربوط است.

همکاری با باربری: اگر بار اولتان است که جابجای می‌شوید حتما از شرکت‌های اسباب کشی جهت انجام امور مربوط به بسته بندی و حمل آن‌ها کمک بگیرید. مثلا اگر تازه ازدواج کردید و می‌خواهید به خانه خودتان جابجا شوید.

جابجایی شخصی: اگر در انجام این امور تجربه زیادی دارید و از بچگی درگیر این پروسه هستید، پیشنهاد میکنم که خودتان به تنهایی تا حدودی این کار را انجام دهید.

استرس جابجایی

درست است، برخی مواقع واقعا تصمیم گیری درباره اینکه با شرکت باربری همکاری کنم یانه تصمیم سختی است. به همین خاطر تمام فاکتورهایی که باید درنظر داشته باشید را برایتان آوردیم و میرسیم به آخرین عنصر آن یعنی استرس جابجایی.

همکاری با باربری: اگر در کنترل استرس ناشی از جابجایی مشکل دارید، حتما از این نیروها کمک بگیرید. هرکسی در این زمان اضطراب و نگرانی‌هایی دارد ولی اگر به خاطر داشته

باشید پدر مادر ما در این زمان سعی بر کنترل اضطراب خود می‌کردند، ولی اگر شما در مواجه به این پروسه مشکل دارید حتما از دیگران کمک بگیرید.

جابجایی شخصی: اگر از درگیر بودن با بسته بندی اثاثیه منزل و خرید کارتن اسباب کشی لذت می‌برید و به جمع آوری وسایل علاقه دارید، خودتان می‌توانید وظیفه این کار را برعهده بگیرید.

تو ایزی پک بهترین راه رو برای شروع یک اسباب کشی استاندارد نشونتون میدیم!
برای مشاوره رایگان و دریافت اطلاعات بیشتر با این شماره تماس بگیر!  22730100

کلام آخر

ما تمام این نکات را برایتان آوردیم که بتوانید خودتان با دید باز تصمیم بگیرید که کدام یک از این گزینه ها را انتخاب کنید. اگر هم قصد داشتید که با شرکت اسباب کشی در این زمینه همکاری داشته باشید ایزی پک در کنار شماست!

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!