به هنگام اسباب کشی صرف نظر از خستگي و کلافگي هاي احتمالي،آسيب هاي فيزيکي زيادي ممکن است متوجه وسايل،خانه جديد و از آن مهم تر سلامت شما گردد که بعضا جبران ناپذيرند:

خسارت های احتمالی

وسایل الکترونیکی

تلويزيون، رايانه سيستم های صوتي از آسيب پذيرترين وسايل در زمان اسباب کش خواهند بود . راه حلی که ما پیش پای شما میگذاریم این است که که جعبه اسباب کشی مخصوصی که اين وسايل دارند را دور نريزيد. اين جعبه ها به صورت خاص براي اين وسايل طراحي شده و مي تواند از آنها حفاظت کنند.

ظروف چینی

يکي از وسايلی که در خانه اکثر ايرانيان يافت مي شود ظروف چيني است که احتمال شکستن آنها بسيار زياد است. ظرف های چینی و شکستنی در تعداد بالا دارای وزن بسیار زیادی خواهند بود و قادرند در زمان حمل و نقل مشکل ساز شوند. سعي کنيد تا در زمان حمل و نقل تعداد کمتری از ظروف را در هرکدام از کارتن ها بگذارید و يا سپس بين ظرف ها را با دستمال های پارچه ای يا روزنامه بپوشانيد .

ماشین لباسشویی

يکي از بزرگترين و سنگين ترين وسايل در هر خانه ماشين لباسشویی است. آسيب ديدن ماشين لباسشویی مي تواند در دوره پس از آسيب ديدن به صرف هزينه هاي زيادي براي شما منجر شده و در عين حال بر اثر آسيب بايد آب و برق بيشتري مصرف مي کند. سعي کنيد تا علاوه بر حفظ جعبه مخصوص ماشين لباسشویی از شرکت سازنده نيز برای حرکت دادن وسيله مورد نظر استفاده کنيد.

سلفون بسته بندی

میز و صندلی

ميزها و صندلي ها از جمله اشيايي هستند که به خاطر شکل خاص خود اصطلاحا ” بد بار “هستند. براي حمل بهتر اين وسايل در زمان خريد آنها سعي کنيد تا وسايلي را انتخاب کنيد که تا حد امکان شکل و اندازه معمول و عادي را داشته باشند تا حمل آنها آسان باشد. سعي کنيد تا در زمان انتقال روي ميز و صندلي هاي خود را بپوشانيد تا از ضربه خوردن بدنه آنها جلوگيری کنيد.

آینه

در بسياری از فرهنگها آينه معني و مفهوم بسيار خاصي دارد. بسياري شکسته شدن آينه را نشانه خوبي نمي دانند. در هنگام جابجايي آينه سعي کنيد تا اطراف آن را با شي نرمي مثل پنبه بپوشانيد و در ضمن آن را به تنهايي و در يک نوبت منتقل کنيد.

تابلو و مجسمه‌ها

در بسياری از منازل يک يا چند وسيله هنري مثل تابلوهاي نقاشي يا مجسمه وجود دارد. سعي کنيد تا در زمان انتقال دادن اين وسايل جاي خاصي را در خودروي حامل وسايل براي آنها در نظر بگيريد. معمولا قرار دادن اين گونه از اشياء در کنار ساير وسايل مي تواند موجب آسيب شود. تابلوهاي نقاشي را پوشانده و در کنار همديگر قرار دهيد. سعي کنيد تا مجسمه هاي خود را نيز در جعبه قرار داده و اطراف آن را با پنبه بپوشانيد.

پلاستیک حباب دار

آسیب رساندن به خود خانه

يکي ديگر از مشکلات در هنگام تغيير مکان آسيب به خانه ي قديمي و يا خانه ي جديد در هنگام جابجايي است. معمولا بخشي هايي از کفپوش، چارچوب درب ها و يا پله ها در زمان جابجايي اشياء بزرگ آسيب مي بيند. توصيه ما براي جلوگيري از بروز اين مشکل ساده و مشخص است: از افراد متخصص استفاده کنيد.

آسیب جسمی

کمر شما نيز به احتمال زياد ممکن است که در طول جابجايي دچار آسيب شود. فراموش نکنيد که اسباب کشی يک حرکت سنگين فيزيکي است که به مهارتهاي خاص خود نياز دارد. در زمان حرکت دادن وسايل دقت کنيد که از انجام هر گونه حرکت سنگين و يا ناگهاني بپرهيزيد. در هنگام حرکت دادن اشياء هميشه سر و سينه خود را بالا نگاه داشته و کمر خود را تا جايي که ممکن است صاف نگاه داريد.

 

برای اطلاع کامل از خدمات ایزی پک با ما تماس بگیرید . ۲۰۰-۲۲۷۳۰۱۰۰

محصولات مرتبط : 

پلاستیک ضربه گیر حبابدار

چسب پهن نواری

بقچه لباس زیپدار

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!