روز اسباب کشی نزدیک است و شما نمیدانید که باید چه چیزهایی رو اول از همه جمع آوری کنید! باید بگم اصلا نگران این موضوع نباشید، زیرا نه اولین نفری هستید که به این مشکل دچار شده و نه آخرین نفر! اصلا اگر تعداد نفراتی که به این مشکل دچار شدند کم بود که ما محتوایی در این رابطه تولید نمیکردیم. پس برای اینکه بدانید در اسباب کشی چه چیزهایی را زودتر از همه دسته بندی کنید پیشنهاد میکنم که این مقاله را تا انتها بخوانید.

آدرس اینستاگرام ایزی پک (کلیک کنید!): easypack@

مدیریت هزینه اسباب کشی

 

در اسباب کشی چه چیزهایی را زودتر از همه دسته بندی کنیم ؟

چندتا نکته هست که باید هنگام بسته بندی وسایل به آنها توجه کنیم، مثلا اینکه کدام قسمت خانه را باید اول یا آخر از همه بسته بندی کنیم. در ادامه بطور کامل این قسمت ها را برای شما شرح می دهیم.

خرده ریزها اول

عمده ترین لوازم هر خانه خرده ریزهای منزل است! طوری که دغدغه اصلی تمام ما جمع آوری اصولی وسایل ریز خانه و قرار دادن آن در کارتن اسباب کشی می‌باشد. حال برای اینکه کار خودمان را راحتتر کنیم باید اول از همه به سراغ بسته بندی خرده ریزها برویم. اصولا چندتا وسایل شکستنی در خانه ما وجود دارد که واقعا احتیاجی به آنها نداریم و صرفا برای تزیین پذیرایی یا اتاق خواب استفاده می‌شود، خب این اثاثیه بود و نبودنشان برای ادامه زندگی ما فرق ندارد پس بهتر است اول به سراغ آن‌ها برویم و بطور کامل ایمن سازیشان کنیم. دلیل اینکار هم جلو انداختن پروسه اثاث کشی می‌باشد.

طلا و جواهرات

طلا و جوهرات یا اسناد و مدارک جز لوازمی هستند که نبودنشان می‌تواند ضربه بزرگی به زندگی ما بزند. پس برای عدم گم شدن آن ها در شلوغی اسباب کشی، اول از همه به سراغ جمع کردن آن‌ها بروید و برای اطمینان بیشتر به یکی از دوستان یا آشنایان مورد اعتماد خود تا پایان جابجایی بسپارید تا در بین شلوغی های اثاث کشی نگران گم شدن وسایل قیمتی خود نباشید.

آشپزخانه

برای جمع آوری آشپزخانه هم به جز چند دست بشقاب و لیوان و قاشق (که تا چند روز ابزارهای غذا خوری تامین باشد) بقیه را جمع کنید. قابلمه، سینی، دیس، زودپز و از این دست اقلام را که صرفا برای میهمان استفاده میکنید راجمع کنید، زیرا واقعا در بحبوحه اسباب کشی به هیچ وجه نیازی به آن ها پیدا نمیکنید و فقط دست پایتان را میگیرد.

بیشتر بخوانید: نحوه بسته بندی آشپزخانه ،جمع کن و جابجا شو!

وسایل بزرگ آشپزخانه

یخچال و لباسشویی باید تا آخرین روزی که منزل حضور دارید در برق باشد، اول از همه موارد مصرفی شما در یخچال نگهداری می شود و در صورت خاموش بود آن امکان خرابی یا فاسد شدن خوارکی های شما وجود دارد. دوم اینکه برای شست و شوی پوشاک یا ملحفه و پرده های خود به لباسشویی نیاز دارید، پس حتما تا آخرین روز جابجایی به این اثاثیه ها دست نزنید و وظیفه جمع آوری آنها را به افراد فنی و نیروها جابجایی بسپارید.

ابزارآلات

در هر خانواده ایرانی حداقل یک کیف ابزارآلات مصرفی وجود دارد! اصولا تمامی پدرها مجموعه‌ای از پیچ گوشتی یا انبردست هایی دارند که واقعا عرض کنم، یک ارق خاصی به این وسایل دارند. یا اگر هم با خانواده زندگی نمیکنید بازهم این حساسیت روی پیچ گوشتی و امثالهم به شما نیز وارد شده. حالا جدای از این ها، برای جداکردن قطعات وسایل منزل حتما به این ابزارآلات نیاز پیدا میکنید پس حتما این وسایل هم جز آخرین بسته بندی ها قرار دهید.

تخت خواب

وقتی میگوییم تخت خواب منظورمان صرفا محلی برای خواب و استراحت است. حالا شما یا روی تخت می‌خوابید یا توی پذیرایی جا میاندازید، فرقی ندارد که کجا! فقط یادتان باشد که در این زمان چون کارهای سنگینی انجام می‌دهید حتما به یک مکانی برای استراحت و تمدید انرژی نیاز دارید، پس حتما تخت خوابتان جز آخرین وسایلی باشد که جمع میکنید.

کلام آخر

این قسمت‌هایی که گفته شد طبق تجربه چندین ساله ما در حوزه اسباب کشی بود و سعی کردیم یک مقاله مفید و جامع در اختیارتون قرار دهیم. سایر قسمت هایی که در این مقاله گفته نشد را، نه اول از همه جمع کنید و نه آخر از همه! خودتان با سلیقه خود تصمیم بگیرید که کدام یک را زودتر جمع کنید.

محصولات مرتبط:

پلاستیک حبابدار ضربه گیر

بقچه لباس

چسب پهن نواری

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!