اتاق خواب عروس مهم ترین و اصلی ترین بخش منزل برای تازه عروس و داماد ها می باشد و دکوراسیون آن اهمیت ویژه ایی دارد. عروس خانم ها معمولا دوست دارند یک دیزاین اختصاصی و بی نظیر برای اتاق خوابشان داشته باشند.اما با اصول و رعایت بسیاری از نکات می توانید دکوراسیون اتاق خواب عروس خود را به زیبایی طراحی کنید. ما در اینجا به برخی از نکات اصول طراحی دکوراسیون اتاق خواب عروس می پردازیم که اگر شما به آنها توجه کنید می توانید یک اتاق خواب شیک و زیبا طراحی کنید.

به کارگیری رنگ های روشن و آرامش بخش

بهتر است برای دل باز بودن و حس آرامش داشتن در فضای اتاق برای دکوراسیون و رنگ دیوار های خود از رنگ هایی که حس آرامش را به شما می دهند استفاده کنید. به عنوان مثال رنگ آبی و ترکیب آن با سفید و همچنین رنگ صورتی و… از رنگ های پرطرفدار برای اتاق خواب می باشند و اکثر افراد برای دکوراسیون اتاق خواب عروس خود به این رنگ ها روی می آورند.

امروزه عروس خانم ها بیشتر سرویس خواب چوبی و سفید را می پسندند. رنگ سفید یکی از رنگ هایی می باشد که بیشترین زیبایی را برای اتاق شما به ارمغان خواهد آورد. شما می توانید رنگ سفید را رنگ اصلی اتاق خواب خود قرار دهید و رنگ دیگری را به عنوان مکمل آن انتخاب کنید. رنگ های شاد می توانند بهترین گزینه برای شما باشد. پس استفاده از رنگ های مناسب در دکوراسیون اتاق خواب یکی از اصلی ترین نکاتی است که به زیبایی اتاق خواب شما کمک می کند.

دکوراسیون اتاق خواب عروس

نورپردازی در طراحی دکوراسیون اتاق خواب عروس

سعی کنی دنورپردازی داخلی اتاق خواب خود را طوری طراحی کنید تا به زیبایی اتاق خواب شما کمک کند و روشنایی زیادی در اتاق خواب ایجاد شود. زیرا هر اتاق خواب به میزان کافی به نور نیاز دارد. اگر اتاق خواب عروس کوچک باشد بهتر است از چراغ آویز ها و یا لوستر ها برای روشنایی استفاده کنید. اما اگر اتاق خواب بزرگ بود می توانید در کنار لبه ی تخت خود نیز از چراغ های متفاوتی با توجه به سلیقه ی خود استفاده کنید. نور های رشته ایی نیز یکی دیگر از روش هایی است که می توان با آویزان کردن آن ها به قسمت های مختلف به روشنایی اتاق خواب عروس کمک کرد.

قرار دادن تخت در جای مناسب و انتخاب پرده ی مناسب با اتاق خواب

در دکوراسیون اتاق خواب عروس قرار دادن جای تخت خواب بسیار مهم می باشد زیرا هنگامی که تخت خواب را در جای مناسب خود قرار دهید به راحتی می توانید وسایل خود را بچینید. اگر اتاق خواب شما کوچک است بهتر است تخت خواب را در گوشه و یا کنج اتاق خواب قرار دهید تا فضای بیشتری برای سایر وسایل داشته باشید و اگر اتاق خواب شما بزرگ است بهترین مکان برای قرار دادن تخت خواب شما در وسط اتاق خواب می باشد.

جهت انجام اسباب کشی یا بسته بندی لوازم منزل خود از شرکت ایزی پک کمک بگیرید.

استفاده از وسایل تزئینی و استفاده از گل ها و گیاهان

برای زیباتر شدن دکوراسیون اتاق خواب عروس می توان از وسایل تزئینی زیادی استفاده کرد و با توجه به سلیقه ی خود آنها را در اتاق خواب جاسازی کرد. مثلا استفاده از تابلو در زیبایی اتاق خواب تاثیر دارد. شما می توانید قاب عکس دو نفره ی خود را بالای تخت خود روی دیوار نصب کنید و همچنین می توانید از قاب عکس های پایه دار روی میز خود استفاده کنید.

 قرار دادن گلدان های گل داخل اتاق خواب حسی سرشار از شادابی و آرامش را به شما منتقل می کند. گل ها علاوه بر زیبایی خاصی که به فضای اتاق خواب می بخشند همچنین در پاکسازی هوای اتاق شما نیز بسیار موثر و مفید می باشند. اگر اتاق خواب عروس کوچک باشد می توانید از گلدان های دیواری استفاده کنید تا فضای زیادی را اشغال نکنند ولی اگر دارای یک اتاق خواب بزرگ می باشید می توانید با توجه به سلیقه ی خود از گلدان های متفاوتی در قسمت های مختلف اتاق خواب استفاده کنید و به اتاق خواب خود زیبایی خاصی ببخشید.

بیشتر بخوانید : نحوه چیدمان بالکن بعد از اسباب کشی!

دکوراسیون اتاق خواب عروس

مرتب و منظم نگه داشتن اتاق خواب عروس و جلوگیری از دیزاین شلوغ 

بهتر است برای زیباتر نشان دادن اتاق خواب خود از دیزاین های شلوغ جلوگیری کنید و همیشه آن را تمیز و مرتب نگهداری کنید و وسایل خود را همیشه بعد از استفاده در جای خود قرار دهید. زیرا هنگامی که اتاق خواب شما شلوغ و نامرتب باشد از زیبایی آن کاسته می شود. مخصوصا اتاق خواب های کوچک هنگامی که شلوغ و نامرتب باشند موجب بی نظمی اتاق خواب می شود و وسایل اتاق خواب شما اصلا به چشم نمی آید.

ایده هایی جهت تزیین اتاق عروس با وسایل ساده

  • بهترین راه و ساده ترین راه برای این امر استفاده از گل، اعم از طبیعی و مصنوعی می باشد.
  • شمع یکی از وسایلی است که می توان با استفاده از آن، فضایی رویایی برای اتاق خواب عروس ایجاد کرد.
  • رنگ قرمز در بین ما ایرانی ها نشان دهنده و مظهر عشق و علاقه است. شما می توانید از رنگ قرمز نیز برای طراحی دکوراسیون اتاق خواب خود استفاده کنید.
    از بادکنک های قرمز، گل های قرمز استفاده کنید.
  • استفاده از تور و یا پارچه های حریر و آویز کردن آن ها در کنار تخت به شکل پرده، اتاق عروس را رمانتیک و دوست داشتنی تر می کند.
    این ایده یکی از طرح های جدید و مدرن و به روز در تزیین اتاق خواب می باشد.

بیشتر بخوانید : انواع سبک های دکوراسیون داخلی

کلام آخر

تمامی این نکات و ایده هایی که برای دکوراسیون اتاق خواب عروس گفته شد به هرچه بهتر دیده شدن و شیک شدن منزل شما تاثیر بسزایی دارد. اگر قصد زیباتر شدن اتاق خواب خودتان را دارید و به عنوان یک تازه عروس به تزیین اتاق خوابتان اهمیت میدهید، پیشنهاد میکنم یکی از این ایده ها را برای دکوراسیون اتاق خود انتخاب کنید تا با دکوراسیون های قدیمی و تکراری متفاوت باشد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!