وقتی که بچه تازه به دنیا می‌آید تا زمان بزرگسالی بیشترین جایی که وقتش را در آن می‌گذراند، اتاق خوابش است. به همین دلیل چیدمان و نحوه دکوراسیون آن برای پدر و مادرها از اهمیت ویژه ای برخوردار است. اینکه برای فرزندمان چه دکوری بچینیم سوالی است که هرپدر مادری از خودش می‌پرسد! حال امکان دارد بعد از اثاث کشی و در هنگام چیدمان منزل جدید به این فکر بیوفتید و یا اصلا همینجوری قصد دارید تا نوع چیدمان اتاق را تغییر دهید. در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا درباره دکوراسیون اتاق کودک صحبت کنیم.

فرزند شما چه سنی دارد؟

حتما شمایی که دارای فرزند هستید از من بهتر میدانید که روحیات و علایق یک کودک 4 ساله با 14 ساله زمین تا آسمان فرق میکند، پس حتما درنظر داشته باشید که کودک شما چه سلیقه‌ای دارد و یا اینکه چه شخصیتی در بین همسن و سالانش ترند است؟ اصولا بچه ها در این سن و سال بیشتر به دنبال شخصیت های محبوبشان هستند و یا یک تناژ رنگی شاد و رنگی رنگی مدنظر دارند.

بیشتر بخوانید : چیدمان کوسن روی مبل

فرزند شما دختر است یا پسر؟

درست است که بین ما بزرگترها دیگر مفهوم دخترونه و پسرونه معنی ندارد و الان هرکسی هر جنس که دوست داشته باشد استفاده می‌کند. ولی بین کودکان این قضیه یک مقدار فرق می‌کند! بطور مثال یک پسر بچه به هیچ وجه رنگ صورتی را داخل اتاقش قبول نمیکند و یا یک دختر بچه از رنگ آبی بیزار است. حالا در ادامه بیشتر به این تفاوت ها میپردازیم.

اتاق فرزند پسر

همانطور که ذکر شد سلیقه دختر و پسر زمین تا آسمان فرق میکند. اگر کودک شما به سنی رسیده بود که می‌توانست نظر بدهد، از خودش درباره نحوه چیدمان و رنگ بندی اتاق سوال کنید بگذارید خودش تصمیم بگیرد. سوای از این ها انتخاب وسایل مناسب نقش بسزایی در تعیین دکوراسیون منزل دارد. برای مثال بیشترین دکوراسیونی که برای پسر بچه بکار می‌برند، تمِ ماشین است. حتما داخل نمایشگاه ها و یا عکس های نمونه دیده اید که کلا اتاق پسر به سبک ماشین است، بالاخره هر پسری از بچگی عاشق ماشین و ماشین سواری می باشد. حالا در ادامه چند نمونه عکس از دکوراسیون اتاق کودک پسر برایتان آورده ایم.

دکوراسیون اتاق کودک
دکوراسیون اتاق پسر بچه
دکوراسیون اتاق کودک
دکوراسیون اتاق کودک پسر
دکوراسیون اتاق کودک
چیدمان اتاق پسر

اتاق فرزند دختر

همه ما میدانیم که روحیه دختر بسیار حساس تر و شکننده تر از پسر است، به همین دلیل دختران ما بیشتر طرفدار رنگ های روشن و آرامش بخش هستند. اتاقی پر از عروسک‌های فانتزی، عروسک خرسی و پر از عروسک های باربی می‌تواند حس و حال دخترانه یک انسان را بیدار کند. حالا اگر دقت هم کرده باشید اتاق‌‎ها دختر خانه به مراتب از پسر خانه مرتب تر است، همین دلیلی بر نظم و با سلیقگی دختران است که می‌توانید  روی این ویژگی فرزندتان حساب کنید و یک اتاق درست و حسابی برایش دکور کنید. حال در ادامه چند عکس نمونه از دکوراسیون اتاق کودک دختر را برایتان آوردیم.

دکوراسیون اتاق کودک
دکوراسیون اتاق کودک دختر
دکوراسیون اتاق کودک
چیدمان اتاق دختر بچه
دکوراسیون اتاق کودک
دکوراسیون اتاق دختر بچه

نصب کاغذ دیواری

سوا از اینکه فرزند شما دختر یا پسر است، هر بچه‌ای دوست دارد تا اتاقش پر از طرح ها و رنگ های هیجانی باشد. یعنی هیچ کودکی را مشاهده نمیکنید که بگوید دوست دارم اتاقم با تمِ کرم قهوه‌ای با صندلی های چوبی و سلطنتی تزیین بشود! اصولا رنگ‌های شاد مثل زرد و قرمز و بنفش و اینجورچیزها دوست دارند. ولی جدا از رنگ، طرح روی دیوار هم اهمیت زیادی دارد! پس حتما دیوارهای یک دست و کسل کننده را بوسیله یک کاغذ دیواری زنده کنید. ببینید کودک شما چه چیزی دوست دارد و باهم بروید کاغذهای رنگی را نگاه کنید و بهترینش را از بازار خریداری نمایید تا اتاق کودک یک جلوه خاصی پیدا کند.

بیشتر بخوانید : انواع سبک های دکوراسیون داخلی

کلام آخر

در کل رنگ می‌تواند تاثیر زیادی بر خلق و خو و رفتار کودک بگذارد. بطور مثال رنگ های گرم می‌تواند کودکان گوشه گیر و آرام را به سمت شیطنت و بازی گوشی سوق می‌دهد و همچنین رنگ های سرد کودکان شیطون را آرام و ساکت می‌کند. پس سعی کنید این نکات را رعایت نمایید تا بهترین دکوراسیون اتاق کودک را رقم بزنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!