بدون شک اسباب کشی از جمله کارهای دشوار است که شاید نتوان به دیدِ تفریح و سرگرمی به آن نگاه کرد. از زمانی که تصمیم به نقل مکان می گیرید تا زمان پایان، ممکن است تا هفته ها نظم زندگی دچار اختلال شود. در این مدت کارها بر طبق روال و به طور معمول پیش نمی روند. در این میان، بسته بندی کردن اثاث ها مهم ترین بخش کار است. وسایل ریز و درشت زیادی است که باید در جعبه ها قرار بگیرند. حجم وسایل نیز زیاد است و پروسه زمان بر است. در هر حال، اثاث کشی منزل ممکن است برای هر فردی پیش آید. بنابراین لازم است تا با یادگیری یک سری ترفندها و نکات، این کار طاقت فرسا را به یک بازی و سرگرمی بدل کنید و حتی آن را لذت بخش نمایید. در این مقاله راهکارهایی در این خصوص ارائه می دهیم که خواندن آن ها خالی از لطف نیست.

آدرس اینستاگرام ایزی پک (کلیک کنید!): easypack@

بسته بندی وسایل اسباب کشی

تکنیک هایی که اثاث کشی را به یک سرگرمی تبدیل می کنند

با نگاهی خوشبینانه در می یابیم که اسباب کشی منزل چیزی بدی هم نیست. در هر حال حتما دلیل بهتری دیدید که قصد دارید خانه جدید را برای سکونت برگزینید. شاید این ساختمان بسیار کهنه و فرسوده است یا اینکه اجاره ساختمان با توجه به تجهیزات و امکانتش بالا است. بهتر است بسته بندی کردن وسایل را آغاز نمایید و به مشکلات ناشی از آن فکر نکنید. به موارد مثبت اسباب کشی بیندیشید. مثلا خانه جدید، همسایگان جدید، امکانات و تجهیزات بهتر و مدرن تر و مواردی از این دست می تواند کار اسباب کشی را برای شما به مراتب راحت تر نماید و روحیه شما را شاد  کند. اسباب کشی دردسرهای خود را دارد. ولی می توانید با کنترل کردن آن، اوضاع را بر وفق مراد کنید تا خاطره خوبی از اسباب کشی در ذهن خود بر جای بگذارید. علی الخصوص اگر فرزند کوچکی دارید بایستی بیشتر روحیه خود را حفظ نمایید.

بسته بندی لوازم اسباب کشی را از روزهای قبل آغاز کنید

 چنانچه بخواهید تمام کارهای را به روزهای آخر موکول کنید، استرس بیشتری می یابید. برنامه ریزی مدون در این خصوص را از مدت  ها قبل شروع کنید. زیرا به حفظ روحیه شما در زمان اسباب کشی بسیار کمک می کند. برنامه ریزی دقیق به این منظور است که هر روز قسمتی از کارها را انجام دهید. برای آغاز کار، به ابعاد بزرگ و کوچک کارتن جهت اسباب کشی نیاز دارید.

 جعبه های مخصوص اسباب کشی، پنج لایه هستند  و مقاومت بالایی دارند. این کارتن ها در ابعاد مختلف برای بسته بندی لوازم تعبیه شده اند. برای خرید این کارتن ها می توانید از سوپر محل نیز این بسته ها را تهیه نمایید. البته لازم است بدانید که این کارتن ها مقاومت کارتن پنج لایه را ندارند. اما بسیاری از لوازم کوچک را می توانید در آن ها جای دهید.

بسته بندی لوازم برای اسباب کشی را به کمک خانواده انجام دهید

تمام کارهای مربوط به اسباب کشی را نمی توانید به راحتی انجام دهید.  در اسباب کشی حتما نیاز به کمک دارید. برای اینکه کار اسباب کشی و جابجایی وسایل را راحت پشت سر بگذارید، از تمام افراد خانه کمک بخواهید. بچه ها نیز می توانند بسیاری از کارهای کوچک را در اسباب کشی انجام دهید. کار به شکل تیمی با همکاری تمام اعضای خانواده بسیار شیرین تر از کار تنهایی است. بدین شکل، تمام افراد خانواده به یک اندازه خسته می شوند و هیچ کسی در این بین، بیش از اندازه متحمل زحمت نمی شود.  زمانی که کارها را تقسیم می کنید کار را به شکل یک تفریح در می آورید.

بسته بندی وسایل اسباب کشی

بسته بندی اسباب ها را به یک خاطره شیرین تبدیل کنید

 اسباب کشی  بخشی از زندگی بیشتر افراد است. به جای داشتن استرس، از روزهای آخری که در این منزل سپری می کنید نهایت لذت را ببرید. پیش از آغاز بسته بندی کردن لوازم می توانید اوقات خود را به بهترین نحو ممکن خوش کنید. مثلا یک کیک ساده بپزید تا در حین کار به شما انگیزه دهد و شما را شاد کند. صرف کیک و چای می تواند خستگی را از تن شما بیرون کند و هم کام شما را شیرین نماید. می توانید هنگام بسته بندی کردن وسایل، به یک موزیک شاد گوش دهید. هر موزیکی که بتواند احساس خوب و شادی را برای شما داشته باشد بسیار ایده آل است. گوش دادن به موسیقی سبب می تواند تا خستگی حین کار را حس نکنید و زمان با سرعت بیشتری بگذرد. توصیه دیگر این است که چندین عکس یادگاری از این روزها تهیه نمایید. بعدها با نگاه کردن به این عکس ها حس خوبی را تجربه خواهید کرد.

بسته بندی لوازم برای اسباب کشی را محتاطانه انجام دهید

چه به اسباب کشی با دید تفریح نگاه کنید چه کار سخت، بایستی بیشترین دقت را هنگام بسته بندی کردن اسباب ها به خرج دهید. چنانچه نمی خواهید با باز کردن جعبه ها در منزل جدید با انبوه وسایل شکسته روبرو شوید، لازم است تا کار بسته بندی لوازم منزل را با دقت زیادی انجام دهید.

بهتر است تا یک روز تعطیل برای بسته بندی انتخاب کنید. در این روز تعطیل مثلا سه ساعت به جمع کردن وسایل بپردازید  و مابقی کارهای اسباب کشی را در روزهای بعدی انجام دهید. برای آغاز به کار یک موسیقی ملایم بگذارید و به پر کردن کارتن ها بپردازید. بهتر است قبلا ناهار را تهیه کرده باشید. حال وسایل را محتاطانه و با دقت فراوان را در کارتن ها قرار دهید. از ایده های نوین بهره بگیرید.

از کودکان کمک بخواهید

در این مرحله مچاله کردن نیاز به روزنامه و کاغذ باطله زیادی دارید. می توانید روزنامه ها را به بچه ها بدهید تا برای تان مچاله کنند. این کار برای کودکان می تواند یک تفریح و بازی باشد و حس بهتری به او بدهد. سپس وسایل شکستنی را با دقت زیاد در روزنامه قرار دهید و داخل کارتن بسته بندی اسباب کشی بگذارید. فضاهایی خالی بین ظرف های شکستنی و غیره را با همین کاغذهای مچاله شده، پر کنید.

 سخن پایانی

 کار اسباب کشی هر ساله برای بسیاری افراد جزء جدایی ناپذیر زندگی است. لذا لازم است تا تجربه های تبدیل این روزهای پر کار را به تفریح  بیاموزید تا این روزها را به خاطره های شیرین بدل کنید.

محصولات مرتبط:

پلاستیک حبابدار

بقچه لباس

چسب پهن

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!