اسباب کشی در طول سال تحصیلی امکان دارد که برای فرزند شما یک مشکل بزرگ تلقی شود، چرا که مجبور است مدرسه و دوستان فعلی خود را ازدست بدهد و با یک محیط جدید و آدم‌های تازه روبه‌رو شود. خود ما بزرگ‌ترها وقتی شغلمان را عوض می‌کنیم تا یک هفته سردرگمیم چه برسه به کودکان!

در کل سعی کنید برای جلوگیری از آسیب دیدن فرزندان از لحاظ روحی، جابجایی خودتان را به فصل تابستان موکول کنید. ولی اگر به ناچار مجبور به اثاث کشی در طول دایر بودن مدارس هستید، این مطلب را که نکاتی ریز و درشت درباره آرام کردن کودکان هست را مطالعه کنید.

اسباب کشی در طول سال تحصیلی

با فرزندتان حرف بزنید!

اسباب کشی در طول سال تحصیلیاصلا به این فکر نکنید که بچه شما چون سنی ندارد نمی‌فهمد! اتفاقا در این سن اوج احساسات یک بچه است و شما با این کارتان ضربه محکمی به او وارد می‌کنید. به همین خاطر بنشینید با او صحبت کنید و از او نظر بخواهید. تا جایی که می‌شود دلداریش دهید تا این جابجایی تبدیل به یک مشکل بزرگ نشود.

سعی کنید حسی را در او بیدار کنید تا بتواند خودش به تنهایی این مشکل را مدیریت کند، البته خودتان از دور هوایش را داشته باشید. اینجوری از قبل ذهنیت اسباب کشی و دردسرهای آن را دارد و دیگر در نقل مکان به یک خانه جدید بی‌تابی نمی‌‌کند.

وقتی با کودکان صحبت می‌کنید، او را شخص بالغی درنظر بگیرید نه صرفا یک بچه!

از او کمک بخواهید!

پس از متقاعد کرد فرزندتان برای اسباب کشی، از او در جمع کردن وسایل و قرار دادن در کارتن اثاث کشی کمک بگیرید تا هم سرش گرم کار شود و هم برای جابجایی اندکی شور و ذوق نیز داشته باشد. حتی می‌توانید برای او جایزه هم تعیین کنید که مثلا اگر در مدت زمان معینی وسایل اتاقش را جمع کردن یک هدیه‌ای برای او بخرید.

همچنین می‌توانید برای اتاق و دکوراسین جدید یک اسباب بازی یا وسیله دلخواهش را بگیرید تا دلخوش به همین مورد شود.

به دنبال مدرسه جدید بگردید!

چون در وسط تحصیل باید مدرسه کودکان را عوض کنید، حتما در انتخاب مدرسه جدید یکم وسواس به خرج دهید. بالاخره فرزند شما با تمام خوبی و بدی‌ها در آن مدرسه دوست پیدا کرده و با معلمان آشنا شده، پس بهتر است یک مدرسه خوب با شرایط عالی را انتخاب کنید تا مشکل دیگری مانند بد بدون اوضاع مدرسه را تحمل نکند.

بیشتر بخوانید : اسباب کشی برای سالمندان ،هوای بزرگترها را داشته باشید!

به عنوان پدر یا مادر این وظیفه شماست که در حفظ آرامش کودکتان تلاش کنید و برای پیدا کردن شرایط مناسب زورتان را بزنید.

اسباب کشی در طول سال تحصیلی

با دوستانش در ارتباط باشید!

حتما سعی کنید پس از نقل مکان به محل جدید، با هم محلی‌های قدیمی فرزندتان در ارتباط باشید. مثلا یک روز دوستانش را به خانه‌تان دعوت کنید یا به بهانه دیدار مجدد به یک پارک بروید. در کل هرکاری کنید تا ارتباطش را با دوستانش حفظ کند.

حتی بعضی اوقات با هم‌دیگر به محله قدیم یک سری بزنید تا فرزندتان با دوستان و آشنایان قدیمی دیدار مجدد کند.

تو ایزی پک بهترین راه رو برای شروع یک اسباب کشی استاندارد نشونتون میدیم!
برای مشاوره رایگان و دریافت اطلاعات بیشتر با این شماره تماس بگیر!  22730100

کلام آخر

اسباب کشی در طول سال تحصیلیباز هم تاکید می‌کنیم که تا جایی که ممکن است اسباب کشی را به تابستان و تعطیلی مدارس بیاندازید ولی اگر مجبور بودید، حتما این نکات را رعایت کنید تا کمترین آسیب روحی ممکن به کودکتان وارد شود.

 

 

محصولات مرتبط:

پلاستیک حبابدار ضربه گیر

بقچه لباس

چسب پهن نواری

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!