اسباب کشی منزل

هنگامی که اسباب کشی منزل انجام میدهیم دغدغه های فراوانی برای ما به وجود می آید زیرا باید یک خانه جدید و خالی را از صفر برای سکونت آماده کنیم و باید به همه نکات توجه کنیم تا هنگامی که به منزل جدید می رویم دچار مشکل نشویم . علاوه بر این دردسر های جمع آوری از خانه قدیم و حمل بار و کلیه موارد اسباب کشی نیز هست. یکی از راحتترین راه ها برای اسباب کشی سپردن آن به شرکت های اسباب کشی و بسته بندی است. اما خوب این کار صرف هزینه ای دارد که باید با بودجه ما همخوانی داشته باشد. اگر توان مالی لازم را نداریم که برون سپاری انجام دهیم حداقل باید نکات لازم برای اسباب کشی را بدانیم تا به راحتی بتوانیم اسباب کشی کنیم.

1- وصل کردن اینترنت قبل از ورود به خانه جدید در زمان اسباب کشی

این‌یکی از آن کارهایی است که باید حداقل یکی دو هفته قبل از رفتن به خانه جدید برای آن اقدام می‌کردم و این دیر جنبیدن به بهای بی اینترنتی در هفته اول ورود به خانه‌ام تمام می‌شود. مثل همیشه نیمه پر لیوان را می‌بینم و این فرصت رهایی از اینترنت را برای رسیدگی بهتر به کارهای خانه در بدو ورود مغتنم می‌شمارم. اگر برای شما ضروری است که اینترنت داشته باشید باید حتما قبل از ورود به خانه جدید پیگیر کارهای آن باشید. چون این پروسه کمی زمان بر است و ممکن است شما را با مشکل روبرو کند.

2- به نام زدن امور خدماتی قبل از اسباب کشی

امور خدماتی مانند برق، تلفن، آب، گاز، شارژ ساختمان و سایر مواردی که از این به بعد باید به نام من باشند را باید حتما قبل از ورود به خانه پی گیری می‌کردم تا در هنگام حضورم به مشکلی برنخورم. درصورتی‌که ملک اجاره‌ای باشد، فقط در برخی از این موارد مانند شارژ ساختمان باید جابه‌جایی به مدیریت اطلاع داده شود، اما در صورت خریداری ملک برای تغییر نام همه امور خدماتی باید به سازمان مربوطه مراجعه کرد.

3- کودکان، گیاهان و حیوانات خانگی در روز اسباب کشی منزل

من که کودک یا حیوان خانگی ندارم، اما برای روز جابه‌جایی باید حواسم به گیاهانم باشد. گیاهان هم، چون بی‌حرکت و بی‌آزار هستند مشکلی ایجاد نمی‌کنند، اما اگر فرزند خردسال یا حیوان خانگی در خانه دارید حتما در این روز موعود به فامیل یا دوست خود بسپارید؛ چون واقعا سخت است که هم حواستان به وسایل و جابه‌جایی آنها باشد و هم کودک یا حیوان خانگی خود را کنترل کنید. علاوه بر اینکه در هنگام اسباب کشی دست و پا گیر خواهند بود ممکن است آسیب ببیند پس بهتر است در زمان اسباب کشی در کنار شما نباشند.

4- به‌روز کردن اطلاعات تماس و آدرس در بدو ورود به منزل جدید در هنگام اسباب کشی منزل

یکی از موارد مهمی که باید در همان بدو ورود به منزل جدید جدی بگیرم و برایش اقدام نمایم، تغییر شماره تماس و آدرس در هرجایی است که آنها را ثبت کرده‌ام؛ از ارسال پیامک اطلاع‌رسانی شماره جدید منزلم به دوست و آشنا گرفته تا تغییر آدرس پستی منزل در اداره‌ها و سازمان‌های مختلف یا جاهایی که اشتراک دارم. این کار هم به نفع خودم است هم ساکنین جدید منزل قبلی‌ام.

5- جعبه های باز در روز اسباب کشی

در روز اسباب کشی منزل حتما کارتن بسته بندی اسباب کشی را به وسایل کمکی اختصاص می‌دهم که در روزهای ابتدایی نیاز دارم و این جعبه را نه بسته‌بندی می‌کنم و نه در جایی دور از دید و دسترس خود قرار می‌دهم. در این جعبه کلیدها، ابزارهایی مثل قیچی و چسب، کیسه‌های پلاستیکی، پارچه‌های گردگیری و… قرار می‌دهم. نگه‌داشتن همه این وسایل در کنار هم‌زمان و انرژی زیادی را برایم ذخیره می‌کند.

6- تمیزکاری پیش از اسباب کشی

ساکن هر خانه موظف است قبل از ترک، آنجا را کاملا تمیز نماید و مانند روز اول به ساکن بعدی تحویل دهد، اما متأسفانه برخی به این مورد توجهی نمی‌کنند. برخی هم مثل من فقط در صورتی راضی می‌شوند که خودشان بر تمیزکاری نظارت کنند که به همین دلیل باید روز قبل از اسباب کشی به خانه جدیدم بروم و با کمک نیروی خدماتی شرکت نظافتی از بالا تا پایین خانه را برق بیندازم. تمیز کردن منزل باید قبل از ورود وسایل انجام پذیرد. زیرا با ورود وسایل دست و پای شما گرفته خواهد شد علاوه بر آن در صورت خالی بودن خانه ، تمیزی به راحتی و با سرعت بیشتری انجام خواهد گرفت.

7- تدارک چندین دسته‌کلید برای خانه جدید قبل از اسباب کشی

می‌دانم در روز اسباب کشی منزل این‌قدر همه‌چیز درهم‌ برهم است که امکان گم‌شدن دسته‌کلیدم خیلی زیاد است و برای پیشگیری از دردسری که ممکن است این‌گونه حاصل شود، حتما روز قبل از جابه‌جایی به کلیدسازی می‌روم و از روی کلیدهای منزل جدیدم چندین دسته‌کلید جدید می‌سازم تا به بقیه اعضای خانه نیز بدهم و برای خود نیز زاپاس داشته باشم.

8- جعبه شب اول اسباب کشی

همان‌طور که برای روز جابه‌جایی یک جعبه باز برای وسایل کمکی در نظر می‌گیرم برای شب اول بعد از جابه‌جایی نیز جعبه‌ای از لوازم ضروری مثل وسایل خواب جمع‌وجور، آب‌معدنی، چای و قند، فلاکس، لباس راحتی و دیگر وسایل این‌چنینی تدارک می‌بینم. این تدارکات، آرامش خیالم را در میان آن همهمه و شلوغی روز موعود فراهم می‌آورد تا برای استراحت و خواب مجبور نباشم بین آن‌همه وسیله بگردم.

پروسه اسباب کشی در صورتی که توسط خود شما انجام شود امری زمان بر ، خسته کننده و گیج کننده است. برای آنکه این سردرگمی ها به مشکلاتی بزرگ تبدیل نشود بهتر است به نکات قبل از جا به جایی توجه کنید و برای اسباب کشی خود برنامه ریزی کنید. این امر باعث می شود تا در روز اسباب کشی منزل با مشکلات کمتری مواجه شوید.

یکی از کارهایی که می تواند بسیار به شما کمک کند سپردن کار بسته بندی به شرکت های بسته بندی است. این شرکت ها با توجه به تجربه بالایی که دارند کمک شایانی به شما می کنند. شرکت ایزی پک یکی از معدود شرکت های با سابقه در امر بسته بندی اسباب کشی است. شما می توانید کلیه کارهای اسباب کشی خود از صفر تا صد را به ما بسپارید.

برای اطلاع کامل از خدمات ایزی پک با ما تماس بگیرید .۲۰۰-۲۲۷۳۰۱۰۰

محصولات مرتبط:

بقچه لباس

پلاستیک حبابدار ضربه گیر

چسب پهن نواری

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!