برای پاک کردن لکه خون از روی تشک بایستی قبل از هر اقدامی در مورد اینکه چگونه  لکه خون را از روی تشک پاک کنید اطلاعات کافی کسب کنید. سپس اقدام به پاک کردن لکه خون از روی تشک نمایید.  برای پاک کردن لکه خون از روی تشک نبایستی همان ابتدا تشک را بشویید. این کار کمک زیادی به شما نمی کند. اگر در پاک کردن لکه خون از روی تشک شک دارید که آیا می توانید لکه خون را به طور کامل از روی تشک پاک نمایید یا خیر بهتر است  آن را به یک خشکشویی ببرید. خشکشویی می تواند آنلاین و یا حضوری باشد. اگر بخواهید از خدمات یک خشکشویی آنلاین بهره ببرید می توانید درخواست خود را به صورت اینترنتی ثبت نمایید. سپس کارشناسان خشکشویی تشک لکه دار را از شما درب منزل تحویل می گیرند و بعد از انجام شست و شو به شما درب منزل تحویل می دهند. بنابراین اینگونه به راحتی بدون مراجعه و خرید وقت کار خود را به بهترین نحو احسن به انجام رسانده اید.ذکر این نکته الزامیست که اگر قصد دارید برای از بین بردن لکه خون از تشک به خشکشویی مراجعه کنید هرگز آن را خودتان نشویید. چرا این عمل ممکن باعث شود که نه تنها لکه خون از بین نرود بلکه برای همیشه بر روی تشک ماندگار شود.بعضی تشک ها با پوشش ملحفه پوشانده شده و لکه خون فقط روی آن نشسته است. بنابراین فقط با شست و شوی پوشش رویی تشک می توانید از شر لکه خلاص شوید. در صورتی که لکه خون به داخل تشک نیز نفوذ کرده است با چند راه راحت  که در این جا توضیح می دهیم می توانید لکه خون را از بین ببرید. از آن جا که تشک دارای فوم می باشد لذا نمی توان برای شست و شوی آن از ماشین لباسشویی استفاده نمود. بدین جهت اول لکه خون را از پوشش سطحی تشک پاک کنید، سپس  تشک را به روش سطحی شست و دهید.

آدرس اینستاگرام ایزی پک (کلیک کنید!): easypack@

روش های پاک کردن لکه خون از تشک ،چجوری این معضل را برطرف کنیم؟

راه اول پاک کردن لکه خون از تشک

 اولین و ساده ترین راه برای پاک کردن لکه خون از تشک ، آب سرد است. البته نباید لکه خون بر روی تشک قدیمی باشد. هر گز نباید برای پاک کردن لکه خون از روی تشک از آب داغ استفاده نمایید. بنابراین ابتدا تشک را در آب سرد خیسانده و بعد از مدتی  لکه خون را با استفاده از یک دستمال تمیز کنید.

راه دوم تمیز کردن لکه خون از تشک

 روش دومی که می توان برای پاک کردن لکه خون از تشک انجام داد استفاده از جوش شیرین است. جوش شیرین که ماده طبیعی است که خواص پاک کنندگی عالی دارد. اگر لکه خون روی تشک جدید باشد می توانید به سرعت جوش شیرین بر روی آن قرار دهید.  بعد از زمان تقریبی نیم ساعت جوش شیرین را با کمک حوله نخی تمیز نمایید.

اگر قصد پاک کردن لکه خون قدیمی را دارید بایستی جوش شیرین را با قطرات آب مخلوط کنید تا به شکل خمیر درآید. بعد از آن خمیر بدست آمده را بر روی لکه خون قرار دهید. اجازه دهید که خمیر بر روی تشک خشک شود و لکه خون به طور کامل جذب جوش شیرین گردد. سپس با استفاده از یک چاقو یا قاشق خمیر خشک شده را از روی تشک پاک نمایید. بعد از آن با کمک یک حوله نم دار، بقایای جوش شیرین و لکه خون را از روی تشک تمیز نمایید.

بیشتر بخوانید : ست کردن پرده با مبلمان منزل!

راه سوم با استفاده از پراکسید هیدروژن، نمک و نشاسته ذرت

پراکسید هیدروژن یا همان آب اکسیژنه، نوعی از سفیدکننده عالی برای از بین بردن و شست و شوی مواد شیمیایی است که در خشکشویی نیز کاربرد فراوان دارد. در صورتی که  بر روی تشک لکه خون بزرگ نشسته است می توانید با بهره گیری از آب اکسیژنه ، نمک و نشاسته ذرت لکه خون را به آسانی از روی تشک بزدایید و به طور کامل اثر آن را پاک کنید.

برای این منظور مقداری نمک ، نشاسته و چندین قطره از پراکسید هیدروژن را تهیه نمایید و یک خمیر بسازید. خمیر مورد نظر را بر روی لکه خون به مدت نیم ساعت قرار دهید تا به طور کامل خشک شود و لکه خون جذب آن گردد. سپس با جاروبرقی خمیر خشک شده را از روی تشک بردارید. بعد با کمک یک حوله تمیز و نمناک خمیر و لکه خون را از روی تشک تمیز نمایید. این سه ماده هرسه با کمک یکدیگر می توانند وظیفه پاک کردن لکه خون از روی تشک ایفا کنند. در واقع ترکیب این سه ماده بسیار موثر عمل می کند.

روش های پاک کردن لکه خون از تشک ،چجوری این معضل را برطرف کنیم؟

راه چهارم بهره گیری از سرکه و جوش شیرین

ترکیب سرکه و جوش شیرین برای پاک کرئن لکه خون از روی تشک معجزه می کند. سرکه که یک پاک کننده طبیعی است با ماده جوش شیرین که برای پاک کردن لکه خون به کار می رود بسیار تاثیرگذار عمل می کند.

 برای این منظور بایستی سرکه و جوش شیرین را با یکدیگر مخلوط نمایید تا به یک خمیر یکدست دست یابید. سپس این خمیر را بر روی لکه خون بر روی تشک قرار دهید و مدت 20 تا 30 دقیقه زمان دهید تا خمیر به طور کامل خشک شود. سپس به کمک یک چاقو یا قاشق خمیر را از روی تشک برداریدو روی آن را با یک حوله نم دار تمیز پاک کنید تا به طور کامل لکه خون از روی تشک از بین برود.

شرکت ایزی پک ارائه دهنده لوازم بسته بندی و  کارتن اثاث کشی در کنار خدمات بسته بندی اثاثیه منزل کاملترین شرکت ممکن در زمینه اسباب کشی، آماده خدمت رسانی به شماست!

روش پنجم تمیز کردن لکه خون از تشک با کمک نمک

 قبل از این گفتیم که نمک می تواند به تنهایی نقش پاک کردن لکه خون از روی تشک را به دوش بکشد. با این وجود اگر لکه خون همنوز تازه است و خشک نشده است می توانید از نمک به عنوان پاک کننده استفاده نمایید. مقداری نمک را روی لکه خون قرار دهید و به آن 5 دقیقه زمان دهید تا نمک به طور کامل خون را جذب کند.

 نمک راحت ترین روش برای تمیز کردن لکه خون از روی تشک است. بعد از آن که نک لکه خون را به طور کامل بلعید، آن را با کمک یک قاشق یا چاقو از روی تشک تمیز نمایید. سپس با یک دستمال نم دار آن را پاک کنید. بعد از آن روی تشک را جاروبرقی بکشید تا اثری از نمک های پخش شده باقی نماند.

کلام آخر

 در این مقاله سعی کردیم به 5 روش موثر و ساده برای پاک کردن لکه خون از روی تشک اشاره نماییم. عمل کردن به یکی از این 5 مورد با توجه به شرایط کثیفی تشک می تواند در تمیز کردن لکه از روی تشک بسیار کاربردی باشد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!