خوب فکر کنید! حس و حال شما در لحظه‌ای که متوجه می‌شوید مجبور به  اسباب کشی هستید چگونه است. قطعا در  آن لحظه ذهنتان درگیر موارد متعددی می‌شود و در  اکثر مواقع درگیر استرس می‌شوید. از استرس‌های مالی گرفته تا نگرانی‌های خود اسباب کشی و دردسرهای آن.

اما به این فکر کرده‌اید که از چه زمانی باید دست به کار بسته بندی اثاثیه منزل برای جا به جایی شد؟ در این مطلب از ایزی پک بلاگ قصد داریم به زمان مناسبی که برای شروع اسباب کشی باید انتخاب کنیم بپردازیم.

دقیقه نودی نباشید!

فرق نمی‌کند صاحبخانه باشید یا مستاجر،  معمولا از چند روز قبل و گاهی چند ماه قبل شما متوجه می‌شوید که می‌بایست خانه خود را تخلیه کرده و به منزل جدید نقل مکان کنید. بدون شک یکی از مهم ترین کارها قبل از بسته بندی اثاثیه منزل ، پیدا کردن بک خانه جدید متناسب با بودجه شما است. اما یادتان باشد که به محض پیدا کردن خانه جدید، آرام آرام فرآیند اسباب کشی را آغاز کنید.

زمان مناسب بسته بندی اثاثیه منزل

یکی از اتفاقاتی که می‌تواند کیفیت اسباب کشی منزل را به حد زیادی پایین بیاورد و احتمال بروز حوادث مختلف در حین اسباب کشی را بالا ببرد، سپردن همه کارها به لحظه آخر است.

اشتباهی که نمی‌توان به سادگی از کنار آن گذشت. فرض کنید تنها یکی دو روز به موعد اسباب کشی شما مانده هنوز کوچک ترین اقدامی برای بسته بندی اثاثیه منزل انجام نداده‌اید. از طرفی شلوغی برنامه کاری زندگی روزمره مانع از آن است که فرصت کافی برای پیش بردن کارهای لازم داشته باشید. اینجاست که اسباب کشی برای شما تبدیل به بحران می‌شوند. تاجایی که هرچقدر هم دور و بر شما شلوغ باشد و دوستان و آشنایان برای کمک رسانی در منزلتان حاضر شده باشند، باز هم کارها آن طور که باید و شاید پیش نمی‌روند.

بنابراین سعی مراحل اسباب کشی را از بسته بندی وسایلی که کم ترین استفاده را از آن‌ها دارید شروع کرده و به وسایل مهم تر و کاتربردی تر برسید.

یکی از اقداماتی که قبل شروع اسباب کشی باید به آن توجه کنید تهیه ملزومات و تجهیرات اسباب کشی است. وسایلی مثل  کارتن اسباب کشی ، چسب پهن و چسب کش، پلاستیک حبابدار و … است.تهیه این تجهیزات می‌تواند کار شما را  در برنامه ریزی  لازم از چند روز قبل تر از روز اسباب کشی راحت تر کند.

یک اسباب کشی چقدر زمان می‌برد؟

همه چیز بستگی به حجم و نوع وسایل شما دارد. در بعضی از خانه‌ها تمامی نقاط خانه، از انباری‌ها گرفته تا زیر زمین و اتاق‌های خواب، طی سالیان متمادی با وسایل مختلف پر شده‌اند و صاحبان خانه از هیچ کدام یک از آن‌ها دل نکنده‌اند.

در چنین خانه‌هایی پروسه اسباب کشی می‌تواند کمی زمان بر تر از خانه‌هایی با اثاثیه کم تر باشد و مستلزم آن است که صاحبان خانه‌های پر اثاثیه از حداقل یک هفته قبل تر از روز اسباب کشی دست به کار بسته بندی اثاثیه منزل و قرار دادن آن‌ها در کارتن‌های اسباب کشی شوند.

زمان مناسب بسته بندی اثاثیه منزل

از  چند روز قبل چک لیست تهیه کنید!

قبل از دست به کار شدن با سایر اعضای خانواده دور هم جمع شوید و وسایل ضروری و غیر ضروری را مشخص کنید. واقعه بینانه کاربرد هر وسیله را برسی کنید. در صورت بلا استفاده بودن آن برای نگه داشتن یا نداشتن آن تصمیم بگیرید.با تهیه یک چک لیست اثاثیه که برای بسته بندی آن‌ها باید وقت بگذارید را مشخص کنید و یک برنامه دقیق برای خود بریزید.این کار نقش موثری در کاهش استرس شما در پروسه اسباب کشی خواهد شد. چرا که روال بسیاری از کارهای ریز و درشت مشخص می‌شود و دیگر خبری از سر در گمی نیست و می‌توانید با چشمانی باز تر اسباب کشی خود را شروع کنید

کلام آخر

ما در این مطلب از ایزی پک بلاگ سعی کردیم تا درباره به بهترین زمان برای شروع فرآیند بسته بندی اثاثیه منزل برای انتفال به منزل جدید بپردازیم. امیدوارم این مطلب نقش موثری در ارتقاع کیفیت اسباب کشی شما داشته باشد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!