ست کردن وسایل خانه همیشه برای خانم های خانه دار لذت بخش بوده و هست، خصوصا اگر ستِ مبل و پرده باشد. حال اینکه چه پرده ای به ست مبلمان ما می‌خورد دغدغه ایست که امکان دارد چند ماه اعضای خانواده را درگیر خودش کند. به همین دلیل ما در این مقاله قصد داریم تا به نحوه ست کردن پرده با مبلمان بپردازیم، با ما همراه باشید.

آدرس اینستاگرام ایزی پک (کلیک کنید!): easypack@

بیشتر بخوانید: چیدمان مبلمان ،چگونه پذیرایی را قشنگ تر کنیم؟

ست کردن پرده با مبل

اصولا همه دوست دارند که پرده شان با مبل ست شود تا مبل با پرده! یعنی اول شما مبلمانتان را خریداری میکنید و سپس به دنبال پرده‌ای که هم رنگ آن باشد می‌روید. خب حالا ما فرض میکنیم که شما مبلتان را خریداری کردید و الان به دنبال پرده ای مناسب برای خانه تان هستید. خب حالا مبلمان شما تیره است یا روشن؟

مبلمان تیره

اگر مبل های شما به رنگ های تیره و دارک میل می‌کند، نصب پرده روشن واقعا کار زیاد جالبی نیست. مثلا فرض کنید که مبلمان شما به رنگ قهوه ای تیره باشد، خرید پرده زرد رنگ کار منطقی نیست! اصولا برای رنگ های تیره، رنگ هایی در همان تناژ انتخاب می‌کنند، برای مثال هیچ کس را نمیبینید که برای مبلی به رنگ آبی تیره، پرده ای به رنگ قرمز بگیرد یا برعکس! (البته این نظریه برای رنگ های مشکی و سفید صدق نمیکند زیرا این دورنگ کاملا مکمل هم اند و در تمامی صنایع یک ست خوش رنگ محسوب میشوند)

ست کردن پرده با مبلمان منزل

ست کردن پرده با مبلمان منزل

ملبمان روشن

اینی که میگویم را تصور کنید، مبلمان لیمویی و پرده صورتی! شاید در نگاه اول خیلی ست کیوت و فانتزی به نظر برسد ولی خودِ شما حاضر نیستید که این ست رنگی را در منزلتان بکار ببرید. اصولا برای مبلمان روشن، پرده ای با همان تناژ انتخاب می‌کنند. مثلا پرده با والان های زرد و سفید ترکیبی ایده آل برای کسانیست که از رنگ های شاد لذت میبرند. حال برای اینکه این قضیه بیشتر برایتان ملموس باشد، عکس های زیر را مشاهده کنید.

ست کردن پرده با مبلمان منزل

ست کردن پرده با مبلمان منزل

ست کردن پرده با مبلمان منزل

شرکت ایزی پک با انجام بسته بندی اثاثیه منزل و چیدمان آن ها در محل جدید، مسولیت انجام تمام کارهای مربوط به اثاث کشی را بر عهده میگیرد.

تاثیر فرش در خانه

فرض کنید که بعد از اسباب کشی قصد دارید تا منزلتان از حالت بی روح و خشک دربیاید از فرش های ایرانی با طرح و رنگ های مهیج استفاده کنید تا با استفاده از همین نقش و نگارها به خانه خود روح ببخشید. حتما دیدید که اغلب خانه های ایرانی از فرش های کلاسیک با رنگ های گرم استفاده میکنند، پس این تفاهم نظر مابین ایرانی ها بی دلیل نیست.

ست کردن پرده با مبلمان منزل

رنگ های فرش و پرده و مبل

اگر فضایی کلاسیک و آرامشبخش برای خانه تان در نظر گرفتید، حتما از رنگ های گرم برای دکوراسیون منزل استفاده کنید. سعی داشته باشید از ترکیب رنگ هایی که مدنظر دارید در نقش های، مبل، پرده و فرش بکار رفته باشد. این کار میتوانید فضای منزل شما دوچندان کند، زیرا با این طراحی تمامی رنگ ها و نقش های بکار رفته در دکوراسیون شما در همه اثاثیه خانه تکرار می‌شود و می‌تواند فضایی مناسب را برایتان رقم بزند.

کلام آخر

در این مقاله سعی کردیم تا اطلاعات مفیدی در رابطه با نحوه دکوراسیون منزل به شما بگوییم تا بتوانید بهترین ست را برای پرده و مبلمانتان پیدا کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!