اصولا کارهای مربوط به اسباب کشی به قدری سنگین است که هم سلامت روان ما و هم سلامت جسمی را به خطر میاندازد. حالا باید چه کار کنیم تا در انجام پروسه جابجایی، علاوه بر ایمن‌سازی وسایل منزل روح و جسم خودمان هم صدمه نبیند. در واقع این موضوع یکی از پرسش‌های مکرر مشتریان ما بود که تصمیم گرفتیم یک محتوا درباره نکاتی برای حفظ سلامت و ایمنی بدن هنگام اسباب کشی تولید کنیم، با ما همراه باشید.

برای سلامت بدن باید چکار کرد؟

اصولا چون در اثاث کشی وسایل سنگین را جابجا می‌کنیم، امکان آسیب دیدن به اعضای بدنمان به ویژه کمر و زانو وجود دارد. حتما برای شما پیش آمده که هنگام حمل لوازم بزرگ و سنگین یک کوفتگی در عضلات شما پیدا می‌شود که به مرور بدتر هم می‌شود. خیلی‌ها را دیده‌ایم که خودشان را با نیروهای حمل مقایسه می‌کنند و پا به پای آن‌ها وسایل منزل را جابجا می‌کنند که بعد از چند ساعت از کمر درد نمی‌توانند صاف شوند. ببینید این نیروها هر روز درحال به دوش کشیدن لوازم سنگین هستند پس یک فرقی باید در بُنیه آن‌ها و شما باشد.

سعی کنید از هرگونه عملی که به بدن شما فشار وارد می‌کند اجتناب کنید. مثلا اگر حس کردید که هنگام جابجایی کارتن اسباب کشی به بدنتان فشاری وارد می‌شود بدون رودربایستی از این کار جلوگیری کنید.

برای سلامت روان باید چکار کرد؟

تغذیه سالم را جدی بگیرید! اگر اهل غذاهای فست فودی یا پرچرب هستید در این زمان قیدش را بزنید! زیرا علاوه بر حس خستگی و خواب‌آلودگی، معده شما را نیز سنگین می‌کند. بالاخره در این مدت هی خم و راست می‌شوید تا کارتن اثاث کشی را جابجا کنید که خوردن غذای سنگین این کار را برایتان دشوار می‌کند. پیشنهاد ما مصرف سبزیجات و میوه‌جات یا غذاهای فیبردار که هم حجیم هستند و هم انرژی شما را در طول جابه‌جایی تامین می‌کنند. یا مثلا خواراکی‌هایی مثل خرما یا عسل که شیرینی آن‌ها باعث حفظ قوت شما در طول اثاث کشی می‌شود.علاوه بر بدن درد، فشارهای عصبی زیادی هم در این پروسه به شما وارد می‌شود. یادتان باشد که این مشکلات چیز بعیدی نیست هرکسی در هنگام جابجایی یک مقدار استرس و اضطراب را دارد و وظیفه شما این است که این فشارهای عصبی را کنترل کنید، چگونه؟

همیشه یادتان باشد نه اولین نفری هستید که اثاث کشی دارد و نه آخرین نفر! در این کشور اشخاصی هستند که وضعیت بدتری نسبت به شما دارند و توانستند این مرحله را پشت سر بگذارند. جابجایی شما هم تمام می‌شود و به زندگی روزمره خود بازمی‌گردید، با همین افکار می‌توانید استرس را از خود دور کنید.

اصولا با ایرانی‌ها زمانیکه یک ماه مانده به نقل مکان اضطراب این را داریم که اگه بسته بندی وسایل خانه درست پیش نرود باید چکار کنیم؟ حتی به خیال اینکه یکم این بار را از دوشمان برداریم، به سراغ خرید کارتن اسباب کشی می‌رویم. ولی این روش نهایتا یک ساعت استرس ما را کاهش دهد و سپس دوباره به خودخوری خود ادامه می‌دهیم. در کل نگران هیچ چیز نباشید چه خوب چه بد جابجاییتان تمام می‌شود.

تغذیه سالم را جدی بگیرید! اگر اهل غذاهای فست فودی یا پرچرب هستید در این زمان قیدش را بزنید! زیرا علاوه بر حس خستگی و خواب‌آلودگی، معده شما را نیز سنگین می‌کند. بالاخره در این مدت هی خم و راست می‌شوید تا کارتن اثاث کشی را جابجا کنید که خوردن غذای سنگین این کار را برایتان دشوار می‌کند. پیشنهاد ما مصرف سبزیجات و میوه‌جات یا غذاهای فیبردار که هم حجیم هستند و هم انرژی شما را در طول جابه‌جایی تامین می‌کنند. یا مثلا خواراکی‌هایی مثل خرما یا عسل که شیرینی آن‌ها باعث حفظ قوت شما در طول اثاث کشی می‌شود.

اختلافات خانوادگی را کنار بگذارید!

شما که یک نفری قصد نقل مکان به یک محل جدید را ندارید، کل خانواده شما باید در این تصمیم دخیل باشند و هر از گاهی نظر خودشان را بیان کنند. همین اختلاف نظرها امکان دارد باعث شروع یک بحث و جدل خانوداگی شود. پروسه اسباب کشی به خودی خود اعصاب خرد کن هست و شما در این جا باید شرایط را مدیریت کنید تا بیشتر از این اعصابتان به هم نریزد.

تغذیه سالم را جدی بگیرید!

تغذیه سالم را جدی بگیرید! اگر اهل غذاهای فست فودی یا پرچرب هستید در این زمان قیدش را بزنید! زیرا علاوه بر حس خستگی و خواب‌آلودگی، معده شما را نیز سنگین می‌کند. بالاخره در این مدت هی خم و راست می‌شوید تا کارتن اثاث کشی را جابجا کنید که خوردن غذای سنگین این کار را برایتان دشوار می‌کند. پیشنهاد ما مصرف سبزیجات و میوه‌جات یا غذاهای فیبردار که هم حجیم هستند و هم انرژی شما را در طول جابه‌جایی تامین می‌کنند. یا مثلا خواراکی‌هایی مثل خرما یا عسل که شیرینی آن‌ها باعث حفظ قوت شما در طول اثاث کشی می‌شود.اگر اهل غذاهای فست فودی یا پرچرب هستید در این زمان قیدش را بزنید! زیرا علاوه بر حس خستگی و خواب‌آلودگی، معده شما را نیز سنگین می‌کند. بالاخره در این مدت هی خم و راست می‌شوید تا کارتن اثاث کشی را جابجا کنید که خوردن غذای سنگین این کار را برایتان دشوار می‌کند.

پیشنهاد ما مصرف سبزیجات و میوه‌جات یا غذاهای فیبردار که هم حجیم هستند و هم انرژی شما را در طول جابه‌جایی تامین می‌کنند. یا مثلا خواراکی‌هایی مثل خرما یا عسل که شیرینی آن‌ها باعث حفظ قوت شما در طول اثاث کشی می‌شود.

از نیروی متخصص کمک بگیرید!

اگر دیدید که با شرایط نمی‌توانید کنار بیایید یا دغدغه‌های روزمره اجازه انجام اثاث کشی را به شما نمی‌دهد، از شرکت‌هایی که در زمینه فعالیت می‌کنند کمک بگیرید. اینگونه نیازی نیست که در روال زندگی عادیتان تغییری ایجاد کنید، نیروهای جابجایی اینکار را انجام می‌دهند.

تو ایزی پک بهترین راه رو برای شروع یک اسباب کشی استاندارد نشونتون میدیم!
برای مشاوره رایگان و دریافت اطلاعات بیشتر با این شماره تماس بگیر!  22730100

کلام آخر

در کل جابجایی همیشه کار سخت و طاقت فرسایی هست، چه در زمان‌های گذشته چه امروز! به همین دلیل رعایت این نکات به نحوه انجام اثاث کشی شما کمک می‌کند. در این مطلب تا جایی که توانستیم نکاتی را برایتان شرح دادیم تا از بروز خستگی و درد مفصلی جلوگیری کنیم، امیدواریم در این مسیر راهنما شما بوده باشیم.

محصولات مرتبط:

پلاستیک حبابدار ضربه گیر

بقچه لباس

چسب پهن نواری

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!