سلام

من فربد حسینی کارشناس تولید محتوا ایزی پک هستم . مقاله امروز رو به درخواست همکارانم در بخش فروش براتون در نظر گرفتیم. موضوع مقاله امروز یکی دیگر از سوال پر تکرار از سمت شما عزیزان هست که از همکاران فروش ما میپرسید:

  1. اگر ما خودمون وسایل خونه رو جمع کنیم شما برامون کار حمل و جابه جایی و نصب و چیدمانش رو انجام میدین؟
  2. وسایلمونو خودمون حمل کردیم به خونه جدید و فقط نیروی چیدمان و فنی نیاز داریم. شما همچین خدماتی دارین؟
  3. ما برای نصب لباسشویی و ظرفشویی و یخچالمون نیاز به تکنسین داریم ، شما برامون میفرستید؟

اسباب کشی با ایزی پک

و بسیاری از سوالات با مضامین مشترک با این موارد.

اگر بخوام خیلی کوتاه و در یک جمله جواب این سوال ها و سوالاتی از این دست رو بدم باید بگم خیر ، این موارد شامل حوزه خدماتی ایزی پک نمیشه .

اما اگر بخوام به طور مفصل جواب این سوالات رو بدم باید کمی بیشتر از یک خط بهتون توضیح بدم.

پس با من همراه باشید تا دلایل اینکه چرا ایزی پک همچین خدماتی رو ارائه نمیده بهتون بگم ، البته پیشنهاداتی هم براتون دارم که جلوتر براتون مینوسم.

اجازه بدهید با ذکر یک مثال شروع کنیم.

از شما میخواهم چند لحظه تصور کنید که یک مکانیک هستید . اگر یکی از مشتریان شما ماشینی برایتان بیاورد که موتور آن را یک نفر دیگه باز کرده باشه و از شما بخواهد که آن را درست کید ، آیا قبول میکنید؟ من اگر جای شما

بودم جوابم منفی بود .حالا چرا؟

باز کردن موتور همان قدری که جمع کردن آن مهم است نیاز به دقت و تبحر دارد و اگر بخش اول به درستی انجام نشده باشد قطعا نتیجه کار چیز خوبی از آب در نمی آید .

دلیل این موضوع را میتوان بست داد به این سوال پر تکرار شما که چرا ایزی پک این خدمات را به صورت مجزا ارائه نمیدهد. دلایل این موضوع خیلی پیچیده نیست.

جواب آقای پناهی  به این سوال جالب بود :

“اگر میتونی تضمین کنی که تمام وسایلت به صورت کاملا اصولی بسته بندی کنی ، کل بسته ها رو لیبل گذاری کنی ، روی هر بسته بنویسی مربوط به کدوم بخشه ، در زمان باز کردن اتصالات کمد ، سرویس خواب ، لباسشویی، ظرفشویی،میز ناهارخوری و سایر وسایلی از این جنس اتصالاتش و تو محل نصب بدون کم و کسری به همراه نقشه نصب بهم تحویل بدی ، و در زمان حمل هم در رابطه با دونه به دونه وسایل حساس به نیروهای حمل تذکر بدی که حساسیت این وسیله مربوط به کدوم قسمتش است و از کجا امکان آسیب دیدن برای اون وسیله وجود دارد ، هیچ اشکالی نداره خیلیم خوب میشه و همونطوری که داشت میخندید و از جاش بلند میشد گفت البته در نهایت پیشنهاد نمیکنم بهت که این کار ها رو بکنی چون من هر روز به عنوان ناظر دارم این کارو انجام میدم و به نظرم نیاز به یه کوچولو تجربه و تخصص داره.”

تازه فهمیدم که چرا شرکت اگر بخشی از کارو انجام نده باقی مراحل خدمات رو ارائه نمیده و به نظرم منطقی اومد .

حالا در ادامه به صورت تخصصی به شما توضیح میدهیم که چرا حمل و چیدمان به تنهایی انجام نمیدیم:

بیشتر بخوانید: ایزی پک باربری نیست !

نظم در جابجایی

قبلا هم به شما گفته‌ایم همکاری با ایزی‌پک با هدف نظم در جابجایی و اجرای آن طبق برنامه ریزی از پیش تعیین شده انجام میشود پس برای رسیدن به یک چیدمان درست مراحل اسباب کشی نیاز به این است که از اولین مرله این برنامه ریزی انجام شود و قدم به قدم اجرا شود.

از نظر همکاران بخش اجرایی من زمانی که یکی از بخش‌ها توسط شخص دیگری انجام شود، ناخودآگاه نظم کار  از بین میرود و این باقی مراحل را تحت الشعاع قرار میدهد. برای به سر انجام رسیدن یک اسباب کشی کارهای زیادی باید انجام شود ولی مهمترین آن جمع آوری و بسته بندی وسایل ، حمل و جابه جایی و نصب و چیدمان است. در نطر داشته باشد که تمامی این مراحل به صورت پیوسته به هم متصل هستند و این یعنی اگر شما بخواهید هر وسیله ای را در محل جدید باز و نصب کنید باید قبل از بسته بندی آن فکرش را بکنید و اگر جزء وسایل نصب کردنی باشد قطعات ریزش را کجا بگدارید و یا کدام یک از اتصالاتش باز شود که در زمان نصب با کمترین مشکل مواجه شوید .

 اصولا بسته بندی اولین قدم و مرحله آغازین هر اثاث کشی می‌باشد و ارتباط مستقیمی با شرایط حمل و چیدمان دارد . یعنی شما با در نظر گرفتن شرایط حمل و چیدمان در محل جدید میبایت نحوه بسته بندی وسایلتان را مشخص کنید به همین خاطر است که میگوییم ما خدمات کامل ارائه می‌دهیم چون به دنبال یک جابجایی منظم هستیم نه معمولی.

خدمات جابجایی ایزی پک

آسیب نرسیدن به اثاثیه خانه

بحث دیگری که ایزی پک درنظر می‌گیرد، آسیب نرسیدن به لوازم شماست. یادتان باشد که نوع بسته بندی یکی از موثرترین عوامل در آسیب ندیدن وسایل میباشد و هنگامی که این بخش را ایزی پک انجام ندهد نمیتوانیم سلامت وسایل در بخش های دیگر تضمین نماید.

درواقع بسته بندی اثاثیه خانه با توجه به مخاطراتی که در طول بخش های مختلف یک اسباب کشی وجود دارد شکل میگیرد و نمیتوان گفت که خب همه وسایل را یک جور بسته بندی کنیم و تمام! پس برای اینکه شما از اسباب کشیتان اطمینان خاطر داشته باشید، پیشنهاد میکنم که تمامی مراحل را به یک مجموعه بسپارید، نه اینکه هر کدام از این مراحل را یک نفر انجام دهد!

نتیجه خوب در اسباب کشی

خدمات کامل اسباب کشی ایزی پک به صورت یکپارچه تمامی مراحل اثاث کشی را انجام می‌دهد و همین یکپارچگی در خدمات است که نتیجه مطلوبی در اسباب کشی ارائه می‌دهد. خودتان تصور کنید که تیمی که لوازم شما را بسته بندی می‌کند، در هنگام چیدمان دقیقا میداند کدام یک از این لوازم را چگونه و به چه صورت بسته بندی کرده و در پایان کار چجوری آن را باز کند. پس یک اسباب کشی اصولی و استاندارد باید یک چیدمان اصولی داشته باشد، یک چیدمان اصولی باید یک حمل اصولی داشته باشد و یک حمل اصولی باید یک بسته بندی اصولی داشته باشد.

بعد از نوشتن این مقاله به نظرم که همکاران من کاملا حق دارند که در صورتی که بخشی از پروسه جابه جایی را انجام ندهند از ارائه خدمات در سایر بخش ها خودداری کنند . چرا که در ایزی پک حال خوب بعد از یک نتیج خوب از هر چیزی مهم تر است .

من فربد حسینی تا مقاله دیگه و پاسخ به یکی دیگه از سوالات شما ازتون خداحافظی میکنم.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!